Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz ANT #878 üzenetére

    A gyári tinta és gyári fotópapír párosítás a legjobb, bár nekem most 100 ml-s kiszerelésű tintám, és Aldi-s fotópapír (kb. 650 Ft volt 50 db A4-es lap) van és szerintem, egész jó képet nyomtat.
    Ha matt papírra nyomtatsz akkor azt, ha fényesre akkor fényes papírt állítsd be.
    A különböző papíroknak más és más a nedvszívó képessége, és ennek megfelelően több, vagy kevesebb tintával nyomtat a nyomtató, változik a felhasznált tinta mennyisége is.
    Én általában az Epson Glossy, és Prémium Glossy-t állítom be, és fénykép, vagy ha sok időm van akkor legjobb fénykép minőséget, valamint beállítom még a PhotoEnhace módot, automatikus javítást, és korrekció digitális fényképező gépekhez és finom felszínt. Bár ha az utóbbiakat nem állítom be akkor sem látok nagy különbséget.
    Némelyik régebbi Epson hajlamos rá, hogy kicsit pirosas árnyalatú képet nyomtasson, ilyenkor vissza kell kicsit, vagy akár többet is venni a bíborból. Bár ez lehet tinta és papír függő is.
    A tesómék DX4450-ese ugyan arra a fotó papírra, kicsit pirosas árnyaltú fotót nyomtat, az én SX200-asom meg nem, a régi C62-esem meg a Tesco-s és a Green fotó papírt nem szerette, szintén pirosas árnyalatú lett a fotó kicsit, más általam használt márkával meg nem, ott rendben voltak a színek.

    Szóval mielőbb bevásárolnál fotó papírból nagyobb minőséget, csinálj lehetőleg próba nyomtatást, de ez szerintem bármelyik nyomtatóra igaz, nem csak az Epsonra.

    Ha számít a minőség, akkor szerezz be olyan nyomtatót, ami legalább 5 színnel + fekete nyomtat, használja a kéknek és a vörösnek a világosabb, fotó árnyalatát is.

    Nem hiszed el, de nemrég vásároltam fillérekért egy régebbi típusú Epson fotó nyomtatót, és mivel nem volt a fotó színekhez utántöltőm a kifogyott patronba, emiatt ezeket fele tinta, fele vízből kevertem ki, és még így is sokkal-sokkal szebben nyomtatott mint az általános célra készült társai.

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz ANT #878 üzenetére

    A papírral legyél óvatos, mert az Epson feje melegszik legjobban a nyomtatás során, és a más nyomtatóhoz készült műanyagbevonatos papír ráolvadhat a fejre. Csak olyan fotópapírt használj, amire kifejezetten rá van írva, hogy minden tintasugarashoz vagy kifejezetten az Epsonokhoz használható.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák