Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok!

    Bár a konkrét kérdésnek a HTPC témához csak érintőlegesen van köze - az lenne belőle ha menne - viszont ilyen vasat valószínűleg páran használtok/használtatok itt, úgyhogy talán tudtok rá válaszolni: AMD E350-es platformon lehetséges egyszerre használni az integrált GPU-t és egy PCIe slotba rakott plussz vidkártyát? A konkrét lap egy Sapphire Pure Fusion Mini, és ahogy berakom a plussz kártyát, az integrált megszűnik létezni... Még az lspci sem látja ubuntu alatt, és a BIOS-ban sem találtam olyan beállítást ami ezt befolyásolhatná - a BIOS lehet buta, vagy maga a platform zárja ki hogy egyszerre menjenek?

    Üdv,
    Péter

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Balerik #40082 üzenetére

    Normál esetben nem így szoktak működni az alaplapok - simán működhetne egymás mellett az integrált meg a PCIe kártya - feltéve hogy ennél a tesco gazdaságos platformnál pl nem osztottak e a PCIe sávok és kapcsolja a BIOS vagy ide, vagy oda - azért kérdezem hogy valakinél működik e E350 platformon ilyesmi, vagy maga ez a SoC ennyit tud / ostoba BIOS-t kapott az enyém?... :(

    Valaki használ itt Kodi/XBMC/bármilyen HTPC rendszer alatt Ubuntu Multiseat-et vagy hasonlót? Ezt szeretném kipróbálni, és ennek minimum feltétele hogy több videókártya legyen a rendszerben - a dualhead sajnos nem elegendő neki... Értelmezésem szerint működnie kellene rendesen minden hardveres gyorsításnak így is - ami menne mezei 1 vidkártyás felállásban, adott driverekkel - érdekelnének a tapasztalatok...

  • fpeter84

    senior tag

    Sziasztok ismét!

    Kipróbáltam az Ubuntu Multiseat funkcióját egy összekukázott konfigon és kifejezetten életképes alternativának tűnik arra hogy 1 vas adjon több Kodi/XBMC klienst, illetve akár egy netezős végpont is kialakitható rajta. Most az a kérdés, hogy milyen vasat vegyek hozzá ami elég erős is a célra, de rettentő keveset is fogyaszt - lévén hogy 24/7 üzembe kerülne...

    N3050 / N3150 / N3700 procis lapot használ itt valaki? Ahogy nézem, jóval kevesebbet eszik a J1800/J1900-as generációnál... Viszont nagy kérdés, hogy ennél az integrált vidkártya működik e tovább, ha mellé kerül 1-2 plussz PCIe kártya is?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz róland #40239 üzenetére

    A videójel pont nem tűnik problémásnak, mert mezei HDMI kábellel is eljut az 1080p 10-15 méterre, a filléres kínai 2 kábeles passzív UTP átalakítók (2e pénz) 30m-t ígérnek, a picit drágább 1 kábeles aktívak (8e pénz) pedig akár 60m-t...

    Ami problémás lehet inkább, az az USB/távirányítás... Mondjuk ha a padláson van nagyjából középen, akkor egy 2-3 méteres hosszabbítót lehúzok az előszobába, és arra mehet a vendég pendrive/mobilvinyó. A távirányításra már készítettem arduino leonardo-ból saját távirányító vevőt, ami USB billentyűzet és egérként viselkedik és egy mezei TSOP4838 vevő kell hozzá - utóbbit szerintem könnyen meg lehet hosszabbítani, max pár tranyóval felhúzom a jelszintjét magasabbra ha közvetlenül nem bírja a hosszú kábelt. Legrosszabb esetben pedig egy differenciális oda-vissza illesztést teszek rá, akkor sokszáz méter is problémamentes. Esetleg CEC illesztésre is láttam már arduino projektet, lehet azzal is bepróbálkoznék akkor... A kérdés csak az marad, hogyha valamelyik végpontnál billentyűzetet/egeret dugnék rá - de megfelelően külső antennázott kékfoggal, vagy talán középen elhelyezett USB vevővel az is megoldható...

    Egyébként nálam NAS, torrent, web, tvheadend szerver háttérfunkciókat látna el, és erre jönne hogy 2-3 végponton Kodi-t is adna - próbáltam már RPi-vel, droidos/OpenELEC-es stick-el kodi-t nézni de valahogy számomra az egyik sem volt meggyőző - pl a csatornaváltás sokkal direktebb ha PC-n fut a Kodi - még akkor is ha külön PC a tvheadend szerver és külön van a Kodi-t futtató, de ha ráadásul közös gépen vannak akkor mégjobb az eredmény. Ugyanez kisteljesítményű ARM-os vassal vontatott, idegesítő a másikhoz képest - most is így megy, de pont ezt szeretném leváltani...

    Neked vagy valaki másnak van plussz vidkártya az N3050/N3150/N3700-as gépében? Ki tudnátok próbálni hogy képes e egyszerre működni az integrált a külsővel? Ahogy néztem az Asrock és ASUS lapok BIOS-át a manualokban, van olyan opció hogy Primary Display [Auto|IGD|PCIe] - tehát elvileg illene mennie, de egy gyakorlati tesztnek örülnék a vásárlás előtt...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Celtis #40280 üzenetére

    Ubuntun fut a saját fordításból származó "HTS Tvheadend 4.1-1131~g94e171e" - 1 hete ez volt a legújabb a github-ról

    Tudsz bővebbet mondani erről a gyors kapcsolásról? Találtam olyat hogy a kliensben cache butítás - bár egyelőre nem tudtam értelmezni hogy hol mit kéne csinálni - de olyat ami több tunert használna ehhez nem találtam egyelőre... Per pill 2 adapter van a szerveren de lehet lesz még több is, szóval ez nem probléma...

    Ami összeállításokat eddig próbáltam:

    - Raspi model B tvh szerver Raspbian-on
    - BananaPi tvh szerver Armbian Ubuntu-n
    - Ubuntu x64 egy E350-es konfigon

    - Kodi kliens ugyanazon a model B RPi-n mint a szerver, illetve külső szerverrel is, ugyanezen a vason OpenELEC-el
    - MK808B Plus gyári droidos Kodi-val (ez nagyjából használhatatlan) valamint OpenELEC-el (ez egészen tűrhető), gyári wifin botrányos rossz, külső USB-s wifin stabil, USB-s LAN adapteren jobb valamivel
    - Kodi x86 / x64 ubuntu-n, egyik esetben csak kliens, a másodiknál egyben szerver is
    - Kodi tetszőleges gyors droidos eszközökön mint Meizu m2 telefon, iWork8 x86 tablet...

    Ezek közül egyértelműen azt éreztem a legjobbnak, ha ugyanazon az PC alapú rendszeren fut a tvh szerver és a Kodi is, de nem lenne katasztrófa ha valami több adapteres megoldással még gyorsabb lenne, szóval érdekelne ha tényleg létezik ilyen "zero switch time" beállítás

Új hozzászólás Aktív témák