Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megema

    őstag

    válasz Pgabor79 #43004 üzenetére

    Az Xpenology tudtommal egy op. rendszer, tehát maximum virtualizálva tudod Ubuntu mellett futtatni. Emellett kicsit macerás a telepítése, frissítése is, én inkább nem foglalkoztam vele.

    Én is HTPC-nek és NAS-nak egyaránt használom a gépet. Kipróbáltam az OpenMediaVault 3 nevezetű, Debian 8.3 alapú, NAS-nak kihegyezett rendszert. Sajnos N3150-ra váltás után nem volt hajlandó elindulni rajta a Kodi, se semmilyen grafikus felület. (Sima Debian 8.3 is ugyanúgy problémás volt.) Valószínűleg túl régi kernel és/vagy driver van benne, pedig nagyon jó kis webes felületet csináltak hozzá. :(

    Vannak más, NAS-nak készített rendszerek is, amik már egy kicsit komolyabb felhasználásra valók: a FreeNAS és a NAS4Free, FreeBSD alapokon. A Kodi viszont nem támogatja a FreeBSD-t. Ettől függetlenül, úgy néz ki elérhető csomagként FreeBSD-re, ki kéne próbálni...

    Én inkább maradtam az Ubuntunál. Még mindig ez jár a legkevesebb szívással Kodi szempontjából (az OpenELEC-et leszámítva), de így nincs webes felület. Nekem nem akkora probléma, nincs gondom a parancssorral sem.

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Pgabor79 #43004 üzenetére

    A vas rendben lenne ehhez a tervhez, a megvalósítás már nem olyan egyszerű. Az Ubuntu Server + Kodi szerintem jó alap, de ahogy előttem is írták, az XPeno-hoz virtualizálni kell, ami csak azért problémás, mert valahogy "oda kell adnod" a HDD-t az XPeno-nak és ez nem olyan egyszerű.

    Ha egy HTPC + NAS kombó a cél, akkor én a helyedben utánaolvasnék, hogy adott szolgáltatást hogyan tudod Ubin megvalósítani. Legtöbb embernek a NAS funkciók kimerülnek abban, hogy elérhető legyen a gép tartalma belső hálón és tudjon torrentezni. Ez XPenology nélkül is megoldható, simán telepíteni kell csak egy Samba, meg esetleg egy NFS szervert és létrehozni a megfelelő felhasználókat megfelelő jogosultságokkal és ezzel meg is vagy. Mindezt persze parancssorban. Transmission felrakása szintén nem nagy kunszt, ezt meg lehet vezérelni TM GUI-val másik gépről. A további szolgáltatásokat ugyan így egyenként meg lehet csinálni, utánaolvasással, kereséssel és a végén lehet egy teljesen személyre szabott cuccod. Ubuntura van rengeteg leírás szerencsére. :K

    (#43007) Prosectura2:

    Jól értelmezem, hogy két Kodi verzió van fönt egyszerre? Ha igen, miért? A fagyás oka simán lehet az, hogy "harcolnak" a HDMI Audio eszközért és mivel az egyik foglalja, nem fér hozzá a másik.

    (#43015) nlpK:

    Nem.

    Ezeket az igényeket ilyen áron max. az év végén megjelenő integrált IGP-s Intel lapok (Apollo Lake alapokon) fogják tudni valószínűleg (a 3D-ben sajnos nem vagyok biztos így sem). Jelenleg ez még túl nagy elvárás ilyen áron.

    HiMedia Q10 Pro jó lehet, meglátjuk mi sül majd ki az Androidos Kodi-ból, jelenleg még wrapper-rel a HiMedia saját lejátszóját kell meghívni a Kodi-ból, hogy menjen pár hirdetett fícsör (3D, HD hang, stb.)

    (#43017) bajnokpityu:

    Én szívesen ajánlom az Intel IGP-t, akinek elég egy alap megoldás. Win10-en is próbáltam 16-os Kodival és nem láttam döccenést, ricegést és a hangja is teljesen rendben van HDMI-n.
    Szerintem sokat fejlődtek/fejlődnek és manapság már teljesen jó alternatíva.

    ŐŐŐ most hétvégén ráérnék esetleg elvinni a Braswell-t hozzád, ha még kíváncsi vagy rá. :B

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák