Új hozzászólás Aktív témák

  • megema

    őstag

    válasz Pgabor79 #43004 üzenetére

    Az Xpenology tudtommal egy op. rendszer, tehát maximum virtualizálva tudod Ubuntu mellett futtatni. Emellett kicsit macerás a telepítése, frissítése is, én inkább nem foglalkoztam vele.

    Én is HTPC-nek és NAS-nak egyaránt használom a gépet. Kipróbáltam az OpenMediaVault 3 nevezetű, Debian 8.3 alapú, NAS-nak kihegyezett rendszert. Sajnos N3150-ra váltás után nem volt hajlandó elindulni rajta a Kodi, se semmilyen grafikus felület. (Sima Debian 8.3 is ugyanúgy problémás volt.) Valószínűleg túl régi kernel és/vagy driver van benne, pedig nagyon jó kis webes felületet csináltak hozzá. :(

    Vannak más, NAS-nak készített rendszerek is, amik már egy kicsit komolyabb felhasználásra valók: a FreeNAS és a NAS4Free, FreeBSD alapokon. A Kodi viszont nem támogatja a FreeBSD-t. Ettől függetlenül, úgy néz ki elérhető csomagként FreeBSD-re, ki kéne próbálni...

    Én inkább maradtam az Ubuntunál. Még mindig ez jár a legkevesebb szívással Kodi szempontjából (az OpenELEC-et leszámítva), de így nincs webes felület. Nekem nem akkora probléma, nincs gondom a parancssorral sem.

Új hozzászólás Aktív témák