Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F34R

    nagyúr

    válasz cekkk #21661 üzenetére

    Nem a tap ventije :P

    Ha ext3/4-s a particio ezzel tudsz alola olvasni [link]

    (#21660) Pista0001

    cserelnem azt is rajta :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Pista0001

    addikt

    válasz cekkk #21661 üzenetére

    Kompromisszumokat tudni kell hozni. Hozzáteszem hogy szerintem a kisebb méretű tápok nagy része egy green 3,5-essel kb egál hangban, ha nem hangosabb. Van példának okáért egy BeQuiet SFX 350-em, az kb 2 éves korában előzte a 2 terás Seagate-et. Másrészt sokan inkább a helyigény miatt szeretnének panel/pico tápot, de van aki a fogyasztáson szeretne nyerni vele. De a lényeg hogy 3,5-es vinyó (green) mellett is jelentős zajcsökkentés érhető el vele szerintem.

    Ja igen. Lemértem a gépem fogyasztását. A konfig: Celeron G540, Asus HD4350 passzív LP, Gigabyte Z77N-WiFi, Sandisk 64 GB SSD, Intel gyári i5 hűtő, AC F12PWM venti, PicoPSU 160XT, 16 A-es brick. Boot folyamán a legmagasabb érték 62 watt volt, de ezt nem abban az időszakban mértem amikor a vinyó pörgött volna fel, hanem jóval később. A "kritikus" időszakban 50 watt körül volt. Egy db 3,5-es 2 TB-os Seagate 5900rpm HDD-vel kiegészítve a legmagasabb érték 71 watt volt, tehát a vinyó felpörgése 20 watt pluszt igényelt. HD (720p MKV) lejátszás közben (HDD nélkül hálózatról, a másik esetben HDD-ról) 35 és 40 watt körüli értékeket mértem, tehát üzem közben 5 watt plusz.

    A másik pedig hogy nem praktikus szellőzés nélküli/kis szellőzésű házban 80% felett terhelni a panel/pico tápokat, ekkora terhelésre a gyártók aktív szellőzést írnak elő a megbízható üzemhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák