Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zfarkas

    senior tag

    válasz mdk01 #37 üzenetére

    Én azt tudom elmondani, ami 6 éve volt (akkor voltam elsős):
    - bevprog: halamzokkal kell szórakozni. Meg kell szokni a szemléletet, és kész. (Elején kicsit bonyolult, de 3. félévben simán magadtól is visszamondod, amiket ezen az órán tanultál).
    - bevmat: elég laza tárgy. Kicsit készülni kell a zh-kra, meg tanulni a vizsgára, és meglesz.
    - linalg: ez volt a kedvencem. Nulla tanulással csináltam. Gyakorlatilag annyi elég volt (nekem) hozzá, amit a szakközépben tanultam.
    - számfel: ha értesz egy kicsit a hw-hez, semmi gondot nem fog okozni. Egy szót nem tanultam a vizsgára, ötössel átmentem.
    - analízis: na erre feküdj rá! Ha progos vagy és nem progterves, akkor két év ez a tárgy. Ha megcsúszol miatta, akkor 1 éved ugrik! Erre épül a numanal is, ami egy fokkal könnyebb.

    Eddig ezek a tárgyak olyanok, hogy szorgalmi időszakban 2 zh, ha az megvan, akkor vizsga.

    - specik: csinálj belőle jó sokat! Az elején ezek révén tanulhatsz olyan dolgokat, amik érdekelnek. Meg kell keresni a tanárokat, felsőbb éves diákokat, hogy melyiken mit tanulhatsz. Jellemzően a szorgalmi időszak végén kell egy beadandót csinálni (tehát a szar vizsgáidat nem terheled ezzel)
    - társtud: nekünk annak idején ebből 3 tárgyat kellett megcsinálni. Minél előbb tudd le. Többnyire a szorgalmi időszak végén egy beadandót jelent. Amiből vizsgázni kell, azzal ne foglalkozz, nem érdemes.

    Esetleg néhány felesleges jegyzetet tudok adni, de majd csak novembertől. De a legtöbb dolgot a korábban kezdett évfolyamtársaidtól (;]) tanulhatsz. Érdemes kikérdezni őket, mire kell figyelni egy-egy tantárgynál, hogy érdemes tanulni (bár ez utóbbira Te magad is rájössz - én 4. évben már csak 2 napot tanultam egy vizsgára, napi 4-5 órát :D)

    Raw Dark Pure

Új hozzászólás Aktív témák