Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zfarkas

    senior tag

    válasz tildy #7 üzenetére

    Én azt hittem programozni tanítanak, de ez program tervezés, full matek az egész
    Így van, az első pár félév full matek. De aztán írhatsz egy csomó beadandót...

    Raw Dark Pure

  • zfarkas

    senior tag

    válasz mdk01 #14 üzenetére

    Ha nincs semmi bajod a matekkal, akkor tetszeni fog.
    Amikor én jártam, úgy a 3. félévtől jöttek a beadandók. De most már ha jól tudom második félévtől elég komolyan veszik a dolgot, sok a gyakorlati tárgy. C/C++/Java programozás. Többféle platformon (MS Studio/KDeveloper).
    Csak pár húzós tárgy van: analízis sok embernek nem fekszik, meg a bevmat 3, amit még az ellenségemnek sem kívánnék.
    Ha eljutsz a harmadik végére, abszolút hülyeség nem elvégezni a maradék kettőt. Azt tanulsz, amit Te akarsz (4 sávot kell választani, egy sáv egy témakörrel - pl adatbázisokkal - foglalkozik).

    Összességében: ha szereted a matekot, akkor tetszeni fog. Egyes véleményekkel ellentétben meg lehet tanulni programozni, csak akarni kell. Meg egy kis energiát kell fektetni a bentmaradásra. Végül is évente 100 ember tuti végez ;P

    Na most alvás, holnap tudok még írni

    Raw Dark Pure

  • zfarkas

    senior tag

    válasz mdk01 #37 üzenetére

    Én azt tudom elmondani, ami 6 éve volt (akkor voltam elsős):
    - bevprog: halamzokkal kell szórakozni. Meg kell szokni a szemléletet, és kész. (Elején kicsit bonyolult, de 3. félévben simán magadtól is visszamondod, amiket ezen az órán tanultál).
    - bevmat: elég laza tárgy. Kicsit készülni kell a zh-kra, meg tanulni a vizsgára, és meglesz.
    - linalg: ez volt a kedvencem. Nulla tanulással csináltam. Gyakorlatilag annyi elég volt (nekem) hozzá, amit a szakközépben tanultam.
    - számfel: ha értesz egy kicsit a hw-hez, semmi gondot nem fog okozni. Egy szót nem tanultam a vizsgára, ötössel átmentem.
    - analízis: na erre feküdj rá! Ha progos vagy és nem progterves, akkor két év ez a tárgy. Ha megcsúszol miatta, akkor 1 éved ugrik! Erre épül a numanal is, ami egy fokkal könnyebb.

    Eddig ezek a tárgyak olyanok, hogy szorgalmi időszakban 2 zh, ha az megvan, akkor vizsga.

    - specik: csinálj belőle jó sokat! Az elején ezek révén tanulhatsz olyan dolgokat, amik érdekelnek. Meg kell keresni a tanárokat, felsőbb éves diákokat, hogy melyiken mit tanulhatsz. Jellemzően a szorgalmi időszak végén kell egy beadandót csinálni (tehát a szar vizsgáidat nem terheled ezzel)
    - társtud: nekünk annak idején ebből 3 tárgyat kellett megcsinálni. Minél előbb tudd le. Többnyire a szorgalmi időszak végén egy beadandót jelent. Amiből vizsgázni kell, azzal ne foglalkozz, nem érdemes.

    Esetleg néhány felesleges jegyzetet tudok adni, de majd csak novembertől. De a legtöbb dolgot a korábban kezdett évfolyamtársaidtól (;]) tanulhatsz. Érdemes kikérdezni őket, mire kell figyelni egy-egy tantárgynál, hogy érdemes tanulni (bár ez utóbbira Te magad is rájössz - én 4. évben már csak 2 napot tanultam egy vizsgára, napi 4-5 órát :D)

    Raw Dark Pure

  • zfarkas

    senior tag

    válasz tildy #31 üzenetére

    Nyilván. Neked a ''nyers'' programozás sokkal jobban bejön, mint hogy előtte matekot is tanulj (ami nem feltétlen kell egy jó programozónak, de azért ad egy kis pluszt). Éppen ezért az a suli sokkal jobban illeszkedik a Te igényeidhez.
    De emiatt még nem kell lezombizni a progterveseket. Én is az voltam, és egyáltalán nem gondolom úgy, hogy zombi lennék. Persze volt pár évfolyamtársam, akire simán ráillik a jelző :)

    Raw Dark Pure

Új hozzászólás Aktív témák