Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ereshkigal

    őstag

    válasz bedvóter #77481 üzenetére

    Nos nekem arról az Olight Warrior sorozat vetítési képe jutott az eszembe (javítsatok ki, ha tévedek).
    Igen, nagyban hasonlít rá.
    Ez még odébb van a csőlátástól... de vannak olyan lámpák is.

    Szumma szummárum a Fenix E28R-rel összevetve nem találtam olyan pontot, amiben az MH12 Pro győzött volna.
    Elhiszem, hogy a Fenix neked sokkal jobb, de attól még nem jobb mindenben. A Nitecore nagy fény mellett üzemidőben és hatótávban is veri. Én szeretem, ha van holdfény mód. Mondjuk a fél lumen nekem kellemesebb.

    Van Fenixem (PD35 v3), ott is keresgetni kell a kapcsolót, néha idegesítő.

    [ Szerkesztve ]

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz bedvóter #77481 üzenetére

    Nem tudom, hogy melyik lámpáról írsz. Vagy az E28R vagy az E28R V2 -ről?

    Ez olyan kőrte - alma összehasonlításnak tűnik nekem.

    Mintha a Fenix E20 lámpámat vasonlítanám össze a Fenix LD22 -sel. ;)

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz bedvóter #77481 üzenetére

    Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van itthon MH12 PRO, M2R PRO Warrior és PD35 V3 lámpám is, ha már ezek lettek itt felemlegetve.
    Először is az Olight-ról: ennek a legszélesebb a hotspotja és talán a leginkább kevés a szórt fénye, ellenben az a TIR lencse miatt szinte 180 fok szélesen terít. Abszolút használható outdoor célokra, egy komplett utat képes bevilágítani a széles hotspot, ráadásul egészen erőteljesen. Szokni kell a fényét, ez tény.
    Másodiknak a PD35 V3-at említeném meg, mint reflaktoros lámpa. Klasszikus hotspotos lámpa 18650 méretben, tehát kompakt. Szerintem egy teljesen jó és használható lámpa, de a 2600mAh akku egy rossz vicc ebben a kategóriában, mint ahogy az is fura nekem, hogy nincs benne beépített töltés, ami szerintem elvárható lenne. Nekem ez a lámpa bejön ettől függetlenül, mert a vetített kép tök jó, természetesen ez is outdoor feladatokra született és a hotspotja ugyan a 3 közül a legszűkebb, de mégis használható sokféle célra.
    Utoljára hagytam az MH12 PRO-t, ami szerintem a fenti kettő szerelemgyereke is lehetne. Minden jó tulajdonságot megkapott, és minden rossz tulajdonság kimaradt belőle. Gyakorlatilag a vetítési képe ugyan az mint az M2R Pro Warrior lámpáé, de a hotspot ennél valamivel szűkebb. Még így is bevilágít simán egy egysávos utat, erdészeti utat, ösvényt, csapást. Reflaktoros, de mégis egész közel kezdődik a szórt fénye, ami ha vízszintben tartod a lámpát jól használható. Mi hárman szoktunk menni vele közepes fokozaton (300 lumen) és itt már van elég szórt fény ahhoz, hogy bármit észrevegyél az úton, de közben eléggé előre is elvilágít, hogy észrevegyük a távolabbi dolgokat. Ebben a fokozatban alkalmas biztonságos haladásra akár technikásabb terepen is, ha többen vagytok akkor normál terepen. Véleményem szerint minden téren jobb a fenti kettő lámpától, és mellette árban az Olight-tól olcsóbb, míg a Fenixtől csak picivel drágább, ellenben arányaiban sokkal több extrát és pluszt ad a használónak.
    Az általad épp említett E28R lámpát nem ismerem, arról nem tudok véleményt nyilvánítani, bár adatai alapján közel van a Nitecore MH12S-hez, ami egyébként egy nagyon jó lámpa szerintem még ma is.
    És még egy kis plusz adalék a fentiekhez:
    Ezek mind hotspotos lámpák, én ezeket kedveltem meg az idők során. Számomra a full flood lámpa használhatatlan, amit az tud arra nekem fejlámpám van, azt használom. Életszerű példa, mikor kint aludtunk a Szigetcsúcson én "okos" csak tesztelendő lámpákat vittem, vagyisa Duna miatt inkább thrower típusúakat és kempinglámpát. Gyakorlatilag este lehetetlen volt a cyansky k3-al ágakat gyűjtögetni, annyira vacak és használhatatlan a fénye ilyen célra. Talán egy fokkal jobb lenne a helyzet a fenti lámpákkal, de igazából erre a feladatra egy fejlámpa lett volna a tuti, akár egy olcsó és "gyenge" NU25 is hasznosabb lett volna mint az SFT40 LED-es vadállat, ami jól világít, de nem mindig. Ezért is tartom fontosnak a felhasználási területet és a megfeleő lámpa párosítását ahhoz.
    Szerencsére itt a topikban mindnkinek van minden célra legalább egy lámpája :DDD

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Új hozzászólás Aktív témák