Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blueye

    veterán

    válasz freelanced #67564 üzenetére

    Szivesen, de ahogy nezem most 10 USDvel dragabb es abban akku sincs, igy mar nem olyan jo vasar :(

  • vince

    őstag

    válasz freelanced #67564 üzenetére

    Sklihunt H04 RC Neutral szerintem az egyik legjobb választás :K

    A VTC6-okat szerintem dobd bele a töltőbe, simán lehet, hogy semmi bajuk sem lesz ennyi állástól.

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

  • Lacerta

    aktív tag

    válasz freelanced #67564 üzenetére

    Az a tapasztalat, hogy a fejlámpát jobb fejen használni, mert kézben fejpánttal együtt nem annyira ergonómikus. A pipalámpa sem kivétel abban a tekintetben, hogy ha fejpántba van szerelve, akkor lusta leszel kiszedegetni, fejpánt nélkül, kézilámpának pedig nem illik annyira kézbe, fejre meg ugye úgy nem lehet feltenni. Félreértés ne essék, tök jó, hogy univerzális, de IRL nem fogsz egy darab lámpát mindenre egyszerre használni, mert nehézkes, és lusta leszel szerelgetni.

    A másik. A fejlámpa hordjon szélesen, vagy mérsékelten fókuszálva. Fejen hordva ugrál a fénye, és közelről kifejezetten nem egy 100 forintosnyi területet akarsz megvilágítani vele.
    A kézilámpa lehet bármilyen, de fejlámpa mellé egy thrower célszerű, kézben hordva szépen lehet stabilizálni a csóvát, messzire látsz vele. A nagyon szélesen terítő bármilyen lámpákkal ugyanis az a gond, hogy mindegy, milyen erősek, egy határon túl nem látsz messzebbre velük, mert a közelről is visszaverődő fényhez alkalmazkodik a pupillád.

    H04-ből én H04R RC-t vennék. A töltés tök jó, nem kell kiszedegetni az akkut. A reflektor közepesen fókuszált, nyílt helyen szerintem igen jó, de zárt helyen, vagy nagyon közelre már keskeny egy kicsit. Ugyanakkor cserélhető TIR lencsére, és akkor bármilyen szélesen hordót rakhatsz bele. Ha viszont TIR-eset veszel, abba is lehet másik lencsét rakni, de reflektort nem kapsz külön.

    SZVSZ egy lámpával nem fogod tudni lefedni minden igényedet.
    Isten hozott a pokolban. ;]

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz freelanced #67564 üzenetére

    Amit én rendeltem SP40-et annak a fejpántja nekem szoros volt, egy lány használta még egy túrán, neki jó volt, nem panaszkodott. A fénye picit hotspotosabb, mint a többi amiket nézegetsz, ami nekem mondjuk jó, de általában ne szeretik a népek.
    Kicsit drágább kategória, de a Nitecore HC65 (ami csak fejlámpa) lenne amit ajánlok. Kuponnal 25e alatt van, komplett szett "rendes" akkuval, kiváló fénnyel és funkciókkal. Később ez kiegészítve egy rúdlámpával nagyon jó páros, néha szoktam használni zsebben is csak a lámpát, mint "pipalámpa" pedig nem az. Sajnos mágnes nincs a kupakban, ez és a lassabb mikro-USB töltés talán ma már hátrány, de egy kiváló fejlámpa, hazai 5 év valós garival.

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz freelanced #67564 üzenetére

    Általánosan:
    Az ajánlott lámpák mind jól vannak összerakva. Mind vízálló, van benne védelem, nem igényel védett akksit (egy S2+-t azért tönre lehet tenni, de nagyon akarni kell), ebben nagy különbség már nincs, megugrott az ipar a kötleező minimumot.
    A Nitecore NU széria műanyag elemei törnek - nem is ajánlott már - , de kb ennyi rosszet tudok elmondani.
    Ha zombi apokalipszis idejére kell lámpa, akkor valami Armytek, vagy egy Convoy L6, mert az jó baseball ütőnek is. :P

    Miért ajánlom a H1-et az SP40 helyett?
    - Jobb, kényelmesebb fejpánt. Sokkal. (Szerintem a lowcost-etalonnak tekintett Skilhuntot is veri, az is van, ez a saját tapasztalatom.)
    - Ha találsz rá kupont, annyiba fáj akksival együtt, mint az SP40 nélküle.
    - Szórt, diffúzabb fény, nem annyira hot spotos.
    - Piros és kék led, beacon (helyzetjelző) funkció /futáshoz pl/, ezekkel a 10 ill. 1lm-ekkel "végtelen" üzemidő (1 hét).
    - Okosabb fokozat elosztás.

    Ha ajándékba vennél ilyet, szép a doboza, elegáns csomagolás.

    Hátránya:
    Nem pipalápa, és nincs benne mágnes sem.

    Lámpás:
    Az LT1 tényleg nagy, akkora, mint egy fél literes sörösdoboz, de 4 akksival inkább 65-70dkg. Autós kempingezéshez, vagy ha csillagtúráztok és állandóan a táborhelyen tartod, ideális.
    Felállítható és felakasztható.
    Szabályozható a színhőmérséklet és a fényerő is. Az egyik legjobb funkció, hogy 1db akkisval is ugyanúgy működik (persze hamarabb merül, de ennyi.)

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

Új hozzászólás Aktív témák