Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #53751 üzenetére

    És ks52

    Van már pár fejlámpám:

    Most inkább, valami olyan könnyű, megbízható, különleges, fejlámpát keresek, ami a tesztek leírások alapján, szebb vetítési képpel világít. Ez fogott meg, ez végett lettem kíváncsi. Ez végett kérdeztem a tapasztalatokra. A Petzl ACTIK CORE fejlámpáját lestem ki. Ezen az oldalon, áradoznak a Petzl termékeiről. Nem tudom mi lehet az igazság. Van -e igazságalapja. ;)

  • Gargouille

    őstag

    válasz Gargouille #53751 üzenetére

    Elő is szedtem a Princeton tec lámpát. Úgy nézzétek, hogy ez egy 20 éves lámpa és elég rendesen kapott ütéseket barlangban.

    Meglepően jól konstruált darab amúgy, volt hozzá gyárilag egy ilyen kis polár szütyő, arra raktam és kiraktam egy tartalék izzót hozzá, ilyen ment bele:

    A "fej" kívülről gumírozott, ez a gumiköpeny egy műanyag csövet ölel körül, amiben pedig egy fém menetes cső van. Maga a kapcsoló is ez a fej, ha becsavarod tövig akkor van bekapcsolva a lámpa, lazításra meg kikapcsol (mint ahogy mondjuk lockolsz egy S2+ -t). OP refi van benne, ami előnyös mert ezek az izzők tök béna vetítési képpel rendelkeztek, ezen javított valamelyest:

    A fejpánton lévő konzolhoz így rögzül:

    Szétszedve látszik, hogy faék egyszerűségű belülről. Ez fontos szempont volt annak idején, mert ha bármi gond van vele akkor nagyon könnyen megtalálható a hiba és egyszerűen javítható még primitív körülmények közt is. A reflektor amúgy műanyag, de az a fura benne, hogy nyugodtan lehet belenyúlkálni, nem karcosodik. Izzócserekor például össze-vissza karistolja az ember, de ez meg sem látszik belülről a tükrön. A refi egy kis fekete műanyag tesben tud axiálisan mozogni, belül egy rugó feszíti előre:

    Van egy tömítőgyűrű is, elvileg vízálló a lámpa és valóban, sosem ázott be sem lent a föld alatt, sem esőben:

    Ami még szuper benne, hogy a fejpánt konzolján egy külön kis gumis szivacs van azon a részen ahol a homlokra felfekszik és a pántok a konzol másik oldalán vannak átvezetve, így semmi nem nyomódik az ember fejének a szivacson kívül. (Én mondjuk 95%-ban sisakon használtam, így ez nekem nem volt szempont.) Ennél kényelmesebb fejpántot azóta sem láttam amúgy. Érdekes, hogy így 20 év után is rugalmas a pánt és tök használható:

    Összességében amúgy ez egy nagyon jól átgondolt kis fejlámpa, valós körülmények közt használtam pár évig, egyáltalán nem vigyáztam rá, lendületből lefejeltem a falat meg odavágtam számtalanszor a sziklához, de kibírta. Sajnos a fényéről nem tudtam képet lőni mivel mindkét izzó kiégett már amim van hozzá. De emlékezetből annyit tudok mondani, hogy sehol nem volt fényerőben egy mai átlag ledes lámpához.

    Lehet egyszer ha rengeteg időm lesz, akkor megpróbálom átalakítani ledes lámpává. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák