Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #52830 üzenetére

    Ez így van az Acebeam L16 esetében is. Én ráadásul nem is a legmagasabb TURBO fokozaton mértem. A 150 lm -os fokozaton kéne a legjobb oldalát mutatnia, és nem. Mértem mindent (akku kapacitását, üzemidőt, fényáramot, fényerőt, stb), és 115 lm/W jött ki. A lámpáim közül a leggyengébb láncszem ilyen szempontból. A Nitecore EA21 esetében (110 lm fokozat) 140 lm/W jött ki, pedig ennél számítottam jóval gyengébb értékkel.

    Ami még meglepett, a Nitecore MT20A 1,1 V -ig engedte merülni az akkukat, míg az EA21 0,9 V -ig. Ez 45 perc üzemidő különbséget jelent a fehér ENELOOP akkukkal.

    Egyébként, érdekes mód a Fenix LD22 -es sem jeleskedett. 125 lm/W jött ki nála a 100 lm fokozaton. Lényegében az alacsonyabb fényáram segítségével növeli az üzemidőt.

    Az Olight S2A és az Armytek Prime A2 PRO lámpáimnál is 140 lm/W érték jött ki. Az Armytek fekete ENELOOP segítségével hozott 8 óra 55 percet, míg az Olight a fehér ENELOOP segítségével teljesített 5 óra 15 percet (a 25% -kal erősebb feketével kellett volna 5 óra 20 percet). Mindezt úgy teljesítették, hogy a gyári fényáram érték is megvolt. :)) :D

Új hozzászólás Aktív témák