Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz Gargouille #49302 üzenetére

    Azt vedd figyelembe, hogy a brand-en kívül sok más apróságot is kifizetsz egy jó lámpában. Sajnos még nem volt szerencsém egy Zebralight lámpához sem (még csak nem is láttam élőben), de biztos vagyok benne, hogy nem csak a brandet fizeted ki. Mint írta is FBLLMAG rettentő nehezen sérül a bevonata, ami még a közepes árban lévő lámpákról sem mondható el sajnos. A jól kitalált menü, a normálisan elosztott fokozatok amiből nem hiányzik (legalább) egy ultra alacsony és (legalább) egy visszalépős turbó fokozat sem, az aktív hővédelem, az egyes fokozatok gyors elérése ki és bekapcsolt lámpánál, ezek mind apróságok, de ha használod akkor fogsz rájönni, hogy milyen jó is egy-egy ilyen feature.

    A mostanság sokat emlegetett Eagle Eye X1R lámpát többek közt ezért nem vettem meg, hiszen egy rendes alacsony fokozata nincs, nem csak a fejpánt, nekem az is nagyon hiányzik. Ha így veszem alapul az árát akkor azt mondom, hogy nekem ez drága, hiába csak 18$ ha 4-5$ kapásból a fejpánt és akkor még mindig soha nem lesz benne egy értelmes holdfény/ultra alacsony fokozat. Ha a szolgáltatásokat nézem és a kényelmi funkciókat akkor azt mondom, hogy ennél pl. sokkal jobb vétel a Skilhunt H03, pedig drágább és nem tölthető. A H03-nál meg jobb vétel a HC65, mert abban már tényleg baromi sok funkció és extra szolgáltatás ott van, nem nagyon lehet hiányról beszélni.

    Ha viszont ezeknek az erejére nincs szükséged, de a szolgáltatásokra igen és szeretnéd, hogy AA elemről működjön akkor nem fogsz tudni válogatni, mert a gyártók nem erre vannak berendezkedve, mindenki beugrott a "nagy lumenháborúba", és az elemmel üzemelő lámpák háttérbe szorultak a lítium akkukkal szemben. Jobban megnézed nem sok brand foglalkozik azzal, hogy sima alkáli elemmel gyártson minőségi lámpát. Hirtelen a Maglite és a Zebralight amik eszembe jutnak, és kifújt, több ötletem nincs is ha a duracell, energizer, varta áruházi vackokat nem számítom a "rendes" lámpák közé. Az, hogy ez az igény reális-e azt passzolom, de faterom mai napig az elemmel működő lámpát használja az apróságokhoz, pedig adtam neki lítium akkus beépített töltős lámpát is, amit szintén használ, de látom, hogy előbb nyúl az SK68-ért, mint azért. De itt nálunk is azt látom, hogy van egy tonna lámpa itthon és mindenki a kis SK68 és klónjait keresi és fogja meg, használja ha épp fény kell.

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz Gargouille #49302 üzenetére

    Szerintem a Nitecore HC65, vagy az Acebeam H30 is már nagyobb darabok. Pl amit említettél, barlangászásra, autószerelésre az autó altt, jók lehetnek. Én, mint írtam, ezeket nem csinálom, viszont a kis méret, tömeg mellett elégséges üzemidőt, fényerőt kapok, cserélhető akkuval. Mivel gyakran, napi szinten van a zsebemben, lényeges, hogy strapabíró legyen, jó kezelhetőséggel. Ezek 100 % -ban személyre szabhatók, programozhatók, maximálisan teljesítik az elvártakat.

    A ZL SC5w MKII -es 8 cm hossz mellett, 2 cm átmérőjű. A ZL H53w pedig 76 mm hosszú. A H53w 31 g, a SC5w 49 g tömegű. Zsebre vághatók, nem kell semmit sem csavarnom rajtuk, mégsem kapcsolnak be véletlen, de kéznél vannak. 20 - 30 m távot gond nélkül ezek is bevilágítanak, beltérben, ház körül, EDC -re, stb. elégségesek. 85 CRI este nekem bejön. Nem húzzák, nem fáj tőlük a szemem. A legtöbbet használt lámpáim. A többi lámpám (a kulcstartó lámpákat kivéve) ezektől nagyobb.

    Armytek lámpáim is vannak. Ezeket szintén gyakran, de másra használom. Nincsenek állandóan velem.

    A Nitecore sem rossz, de a festéke közel sem annyira strapabíró, nem szabható annyira személyre, mint a ZL, ettől független, kezelését kedvelem. Hatásfoka, mármint az egész lámpát figyelembe véve, az egyik leggyengébb a lámpáim között. A ZL a másik véglet. Van fokozat ami a 150 lm/W hatásfokot is eléri.

    A Fenix lámpákból a holdfény, az azonnali holdfény, TURBO fokozatok elérése hiányzik.

    Az Acebeam L16 oldalsó kapcsolója éjjel nehezebben megtalálható.

    És ami szintén fontos nekem, szinte merülésig tartják az ígért fényerőt.

    Igen, nem a legolcsóbb a ZL, de nem bántam meg a vételét. ;)

Új hozzászólás Aktív témák