Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz WestBam #49307 üzenetére

    Na kipróbáltam mit bír a ZL festése. Azonos erővel nyomtam otthoni konyhakésre és a ZL talpára az 56 HRC keménységű kés hegyét, húztam 1 csíkot. Illetve a ZL talpára húztam volna, ugyanis nem karcolta meg. :Y Nem hiszem, hogy normális használatban ezt a kísérletet valami utánozni fogja.

    Otthon, a kezembe hamarabb kerül a Nitecore EA21, Olight S2A, Armytek Prime A2 PRO a ZL SC5w mellett. A Nitecore MH23 most is a fiókban van a többi lámpámmal. Nem tudom igazán megmagyarázni, hogy miért. :U

    A többi lámpám is használatban van, de ezek állandóan kéznél vannak. Mondjuk a Nitecore EA21 lámpámon ez látszik is. :(((

  • Gargouille

    őstag

    válasz WestBam #49307 üzenetére

    Igen, figyelembe vettem a sok más apróságot is. De számomra hiába van profi hőszabályozása, extra beállíthatósága, elnyűhetetlen festése stb. a fejlámpának, ha csak például itthon tudom használni mondjuk szerelgetni, mert annyira szórt fényt ad és nincs hotspotja. Nekem ebben az esetben csak korlátozottan használható eszköz, mivel más célra kell egy másik lámpát vennem mellé (mondjuk kültérre). Na most ha ez a helyzet akkor viszont nem fogok vagyont kiadni egy "korlátozott" funkcionalitású dologra, mert ezt relatív olcsón is tudja sok más lámpa azon a szinten ami már teljesen elfogadható.

    Amiért kifizetnék sok pénzt az egy olyan fejlámpa ami viszont minden igényemet lefedné és mindet kompromisszumok nélkül. Műszakilag simán megoldható ilyen lámpát gyártani, már csak azt várom, hogy legyártsa valaki. :)

    A HC65 például a "már majdnem" kategória, vagy az az acebeam amit FBLLMAG mutatott.

    Nyilván szubjektív, hogy kinek mi jó, tökéletesen elfogadom ha valakinek mások a preferenciái és mondjuk nem az ultimate funkcionalitáson rugózik mint én, hanem mondjuk a minőségen vagy a hatásfokon, mert neki meg mondjuk az a fontos.

    Viszont jó ezekről beszélgetni, mert a sajátomtól eltérő nézőpontok mindig más oldalát világítják meg a dolgoknak, sokszor olyat amire én nem gondolnék. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák