Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #43128 üzenetére

    A többi lednél is ez a helyzet. Ezt szerintem tudtuk eddig is. Alacsony fényáramnál meg a meghajtó eszi a teljesítményt. Az Acebeam EC35 18 % átlagos hatékonyságot mutatott 0,3 lm fényáramnál, és 1 lm körül is 20 - 25 % hatékonyságot mértem több lámpánál. Ehhez képest, a TURBO fokozaton mért 50 - 60 % -os hatékonyság egész jó. És amit már írtam, 20 - 200 lm között mértem a legjobb hatásfokot. Ez megegyezik az írásoddal. Amúgy a legjobb hatásfok sem érte el a 90 % -ot sem a valóságban. A jobb Olight, Fenix, Acebeam lámpáknál 80 % körül volt a hatékonyság, a Nitecore kb 75 % körül teljesített, méréseim szerint.

    Ellenőriztem azt is hogyan használom a lámpáimat, átlag.

    Éjjel, bár 20 percet használom a holdfény fokozatot naponta, ez csupán 0,2 % -ot használ az akkumulátor kapacitásából.
    Naponta 20 percet használom 20 lm körül, gyertyaként, gyógyszer bevétele, öltözködés, keresgélés végett, kb. 2,5 % -ot használ el.
    Hazafele parkon át, gyengén kivilágított utcán, kb 10 perc 100 - 120 lm -nal, 3 - 4 % -os fogyasztás
    TURBO fokozaton, kb ha 5 - 6 percet használom naponta a lámpámat, ez magában megeszi az akkumulátor kapacitásának 10 % -át.

    Szóval, én is úgy látom, hogy van értelme a TURBO fokozat hatékonyságának, ilyen módú számításának. (lm/W) ;)

Új hozzászólás Aktív témák