Új hozzászólás Aktív témák

  • zorko45

    csendes tag

    válasz M_o_g_y_i #3198 üzenetére

    Igen, bár 5 mód szerintem is felesleges, SOS-jeleket nem szeretnék hátraküldeni... :N
    3 mód elég lenne, de még kettő is, ha ez a kettő az ON és az OFF lenne. :K

    Szóval királyul elbeszélgetünk itt, csak azt nem tudtam meg, hogy a több módú driverekhez is "rendes" kapcsoló kell-e. (Ami driver nélkül is ki-be kapcsol.)

    Most egy kis mikrokapcsoló van a lámpában (kb. 5x5mm, 4mm magas), nemigen férne a helyére egy "clicky switch"...

    Ja, és a műszerem elég butus, kis áramnál (1-10mA) 1,5-1,8V körüli a nyitófesz, simán mutathatta volna. (A régi műszer mutatja is. :)) Egyébként meg, ahogy mondod.
    50mA-rel már királyul világít, itt kb. 1,9-2,0V a nyitófesz. 2,4-2,6-ot (2 db fullra töltött NiMH) szívem szerint nem engednék rá direktben, bár nem tudom, lehet, hogy az AAA belső ellenállása épp elég lenne neki, és akkor nem is kell semmi driverezés. Erről van valami infód esetleg? (Nem akarnám kinyírni a LED-et, talán azt próbálom meg elébb, hogy ha 50-100mA-rel terhelem a két AAA-t, akkor mennyire esik le a feszültségük.)

    Szóval ne felejtsük az alapkérdést, a több módú driverhez milyen kapcsoló kell? :F

Új hozzászólás Aktív témák