Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz davz #687 üzenetére

    Windows 10-ben kikapcsoltad a gyors rendszerindítást?
    A grub2-nek mindegy, hogy UEFI vagy legacy. A rendszereknek nem mindegy, főleg, ha nagy a kavarás.
    Igen, sima NTFS. Windows alól is csinálhatod, a biztonság kedvéért.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • King Unique

    titán

    válasz davz #687 üzenetére

    Ezt nem értem, mert ha parancssorból diskpart clean által le volt gyalulva a lemez, akkor azon se dinamikus kötet, se MBR / GPT nem lesz. Ha frissen ráengeded a Windows telepítőt, akkor annak UEFI boot esetén automatikusan GPT-t kéne beállítania. Kérdés, hogy pl. maga a telepítő jól lett-e kiírva pendrive-ra, mert Rufus-nál van külön BIOS-MBR | UEFI-GPT mód? De mindegy...

    A legtöbb új disztró már a GRUB2-t használja, ahogy nézegettem és az természetesen Legacy boothoz is jó. Illetve, ahogyan a fórumtárs is javasolta, a fast startup (gyors rendszerindítás) kikapcsolása erősen ajánlott újabb - 8/8.1/10 - Windows rendszereknél dual-boot esetén. Sőt, mondhatni kötelező is, ha nem akarunk gondokat. De fentebb már ez a cikk is linkelve volt [link].
    Nem kell másik rendszerbetöltő, mert pl. egy live Linuxról (akár eOS) újratelepíthető a GRUB az adott lemezre. Ezt korábban írtam le a 2-es pont végén [link].
    Az is már elhangzott, hogy egy adat partícionál, ha mindkét rendszer alól hozzá akarsz férni, akkor az NTFS az ideális megoldás. Azt ugyanis a Linux és nyilván a Windows is tudja írni + olvasni. Míg az Ext4-et a WIndows csak külső driverek segítségével tudja kezelni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák