Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz niof #310 üzenetére

    98-2003 között, esetleg kitolva 97-2005 között volt a java a progressive house-nak. Nálam ez fedte le a nagybetűs zenét. Persze én mindenevő vagyok underground-on belül.
    De ma már itt sincs minőségi zene, picit úgy érzem kezd kifulladni az ipar.
    Nincs téma, ha van is, az sablonos. A pop helyére bekerült az "elektronikus zene", hiszen mára a pop is kifulladt. Ma már nem születnek Zoránok és Charliek, de igaz ez a külföldiekre is.
    Szóval ma már a produceri munka nem hoz semmit, de még csak a régi minőséget sem, igaz ez a dj-zésre is, hisz egyik következik a másikból.
    Megöli a produceri munkát és a dj-zést a zeneipar jellegtelensége, ami a kizárólag a pénzhajhászásban merül ki, illetve maga a technikai fejlődés. Rosszul vagyok, hogy ma már jóformán csak laptoppal zenélnek a dj-k. Így ma már nem nehéz dj-nek lenni. Tiszta gáz, mikor egy "sztár" kiáll egy Tommorowland-en vagy egy Sound-on egy 1m x 1m-es asztal mögé egy szál laptoppal, meg egy egérrel...
    Bezzeg Jeff Mills 3 lejátszóval is tolta fejes nélkül.
    Szóval nekünk már csak a "retró" maradt, amiben van még tartalom, téma, mondanivaló, és nem csak a house-ban, hanem azon bőven túl is. Ott van pl. a classic goa-trance-t képviselő Juno Reactor, imádom őket, de hol vannak már 90-esévek végén és 2000-es évek elején lévő saját magukhoz képest??? De igaz ez Hernan-ra, Nick Warren-re, Carl Cox-ra, meg kb. az összes névre.

    Ha "mai zene", akkor én ma már a különlegességet keresem. Ilyen pl. NU.
    De persze ebben sem találom a régi szép időket, de már nem is keresem.
    Amúgy még Lemon8 az, aki ma is bakelittel, klasszik progressive house-t játszik.

    Ráadásul most nagyon ment a dj-k között is a fekete-fehér adok-kapok. Face-en Jeff Mills Non stop az egyenlőségről/egyenlőtlenségről oszt meg dolgokat... a Telekom Electronik Beats oldalán meg, amit Kevin Saunderson nyilatkozott... hát volt ott is minden. Nem tudtam eldönteni, hogy EDM vs. underground vagy fekete vs fehér dj-ről papol. Nagyon erőltetett interjú részlet, gáz. Pont az underground kultúrába fekete vs fehér meccseket játszani, hát...

    És, ami a legelszomorítóbb, hogy ez a jellegtelenség nem csak a zenei iparra igaz, hanem kb. mindenre az életben. Túl sok a termék és a szolgáltatás. Minden azonnal elérhető.
    Ez rendkívül elszomorító.

    Nekem még két nagy kedvenc mixem:
    [link]
    [link]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák