Új hozzászólás Aktív témák

  • Snypie

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elektronikai segítséget szeretnék kérni tőletek! Szeretnék csinálni barátnőmnek egy kis karácsonyi meglepetést, s nem árt időben elkezdeni + okosodni :DDD

    Piros LED-ekből szeretnék csinálni egy szívet, amit a következőképpen világítanék meg:
    felosztanám a szívet 4 negyedre. Először minden negyedben az első LED gyulladna ki, majd kialszik, s a következő gyullad fel. Ezzel olyan Knight rider fényt lehetne elérni, persze másképpen. Körbe-körbe rohangálna 4 pont. Szerintem nagyon jól nézne ki. Én kb. 40 LEDre gondoltam összesen. Ezt hogyan lehetne megoldani? Mik kellenek hozzá? Esetleg tudna vki kapcsolási rajzban segíteni?

    Aztán a szív közepére szeretnék tenni egy 3D-sen gravírozott üveglapot vmi írással és képpel. Biztos láttatok már ilyet. Pesten a Westendben csinálnak ilyet. Ezt szeretném kéken megvilágítani. Ezt LED-del kéne, vagy ledspottal, vagy esetleg fénycsővel? Számtech-es moddingcuccok között van ilyen. Ennek mi a menete?

    Aztán még szeretnék egy órát is beletenni vhová. Ennél LCD-re gondoltam. Itt hogyan lehet programozni a mikrovezérlőt? Egyáltalán kell hozzá?

    Milyen áramforrásról lehetne üzemeltetni ezt a 3 ''egységet''? Van vmilyen lehetőség arra, h ne kelljen elemekkel szórakozni? Magyarán 220V transzfer 9V, vagy amennyi kell a cuccnak.

    Mindezt egy fadobozkába fogom elkészíteni, mivel van nagyon jó asztalos ismerősöm. Persze addigra vhogy össze kell álljon a kép, mert úgy csináljuk meg akkor a dobozt:)

    Remélem érthető voltam.
    Segítsetek plz.

    Hozzászólások, linkek stb. Angol, német megy. Merre induljak el?

    Elekrtonikai boltban a Lomex-et ismerem.

    Köszi szépen mindenkinek!

    Kérem a moderátorokat, ne töröljék, máshol nem találtam erre alkalmas fórumot, ezért is tettem a fáradt gőzbe. Köszönöm!

  • bandus

    veterán

    válasz Snypie #1 üzenetére

    Ez inkább ide való [link]. Itt biztosan hamarabb tud majd valaki segíteni ;)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák