Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz Bikkrom #9705 üzenetére

    Ha napi 20 km-el akarsz "elégetni" 4000 kWh-t... akkor valami tankot vegyél... mert az 50 kWh/100 km :Y ... és akkor 365 nappal számoltam...

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

  • Mauzes

    őstag

    válasz Bikkrom #9705 üzenetére

    Nem akarok hülyeséget mondani, mert nem minden autó hátsó részét ismerem. Meg gyereküléstől is függ. Ha ez fontos szempont, mindenképp próbáld ki gyerekülésekkel. Én úgy tapasztaltam, hogy az isofixes ülésekkel szinte lehetetlen. De ha nem isofixes (és akkor van pici mozgási toleranciája az üléseknek), akkor is necces lehet, mert sok autónak fotelszerűek a külső ülései és beljebb vannak az ajtótól. Én így jártam, pl. a B8 Passatomban nem fért el 2 ülés és egy felnőtt, csak szenvedve. A régebbi Mazda 6-ban elfért, de éppenhogy és nem volt nagy élmény.

    Meg még annyi, hogy ha az asszony ül hátul, akkor valamelyik kisgyereket kell előre ültetni, ami alapból veszélyesebb, ráadásul a légzsákot előre néző ülés esetén is ki kell kapcsolni, mert egy gyerek megsérül tőle.

    Amúgy nem akarok okoskodni, de én a helyedben nem foglalkoznék most azzal, hogy mi lesz majd a bizonytalan jövőben, ha évek múlva esetleg megszületik egy új gyerek. Legfeljebb lecseréled majd akkor az autót. Szerintem olcsóbban tudsz majd EV-t venni, mint ma.

  • Vesa

    veterán

    válasz Bikkrom #9705 üzenetére

    4 gyerekem van, szóval ismerem a problémát. Mi egy S-max-ot vettünk a célnak anno, második -igazából harmadik- autónak, bár akkor még nem volt ez az ICE mizéria, fel sem merült a PHEV vagy elektromos, de nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy ennyi gyereknek olyan autó kell, amiben 3 teljes értékű ülés van hátul. Minden más, kompromisszum. Eleinte a gyerekülések miatt kell, később meg azért, mert állandó öldöklés lesz a középső ülésen, ahol majd egyik sem akar ülni.

    i3 pont gyerekkel szerintem nem ideális, az ajtónyitás miatt. A hátsó nem nyílik csak akkor, ha előbb az elsőt is nyitod. Ezt 2 gyerekkel állandóan nem szeretném csinálni, bár ez akkor jelent komolyabb problémát, ha már mondjuk iskolás a gyerek és pl. ki akarod dobni a suli előtt úgy, hogy hátul ül, közben meg mögötted már mindenki dudál, hogy menj már tovább. :D

    A jövőbe senki nem lát, erre nem fogsz választ kapni értelemszerűen.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák