Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #5008 üzenetére

    Nem a 480ból indulok ki, hanem hogy a villanyenergia hagyományosan kevesebb mint a folyékony. piaci árakon számoltam, még az utcai töltés esetén is rentábilis jelenleg. De ha pl 0,5€ fölé megy az otthoni akkor nem csak a töltés nem lesz gazdaságos de létezni is fájni fog az egységsugarú keményen drogozó kisembernek.

    Szerintem gondold meg azt a fék kérdést. A villanyok nagyobb és azonnali nyomatéka sokkal több fékezést igényel még akkor is ha rekuperál elsősorban (már ha a vezető tudja használni) a géperejű járómű. Lehet h 1,5x addig tart de pont a nagyobb és/vagy hirtelen teljesítmény miatt igen gyakran raknak nagyobb teljesítményre méretezett alkatrészt. Pl esetemben azért annyi a tárcsa mert a legdurvább sport kivitel teljesítményével vetekszik a hibrid teljesítménye és mással nem gondolták biztosnak a megállást. Tudtommal a merci és a bmw is sok hasonló megközelítéssel gyártott modellt futtat.

    A parkolást soha nem vettem ide - az nem alanyi jog, Szegeden soha nem is volt ingyenes. Szerintem mindenkinek fizetnie kellene és pont.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák