Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • odani2000

    csendes tag

    Sziasztok!

    Még új vagyok eGPU ügyben!
    Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehetne a DIY eGPU Setup 1.30-at feltelepíteni?
    Sajnos nekem ez túl bonyolult, ezért fordultam a hozzáértőkhöz.
    Nekem semmiféle UEFI Bios nincs a laptopon...
    Csak egy egyszerű HP Bios van rajta...
    Laptopom:
    HP Compaq nc8430
    120GB SSD, SATA 2-őn üzemel.
    Intel Core 2 Duo t7400 2.17 GHz
    Integrált GPU nincs
    ATI Mobility Radeon X1600
    Dél: Intel ICH7-M
    4GB DDR2 800 MHz Dual Channel RAM
    Észak: Intel Calistoga-PM i945PM
    Legújabb, Whitelist nélküli Bios frissítve!
    Az eGPU Mini PCI Express-en keresztül lett összekötve.
    EXP GDC Beast v7.0
    Ha minden össze van kötve, bekapcsolom a laptopot, az eGPU elindul, a laptop is. Viszont még a Bios-ig sem jutok el, ugyanis kiír valamit, amiből csak bekapcsológombot hosszan nyomva tudok kilépni...
    Ezt írja: HP Vail2.0 128M ATOM BIOS... és még valami számok... Ha a laptop indulása után dugom be az eGPU-t, ugyan úgy bekapcsol, elindul a Windows 7 is.
    Nem érzékel a Win 7 semmit. Az AIDA 64 szerint az a Mini PCI Express, amibe az eGPU van dugva, és megy, ÜRES. Próbáltam már mindent, Windows-ban, Bios-ban is állítgattam dolgokat, de semmi.
    Egyébként Windows 7 Home Basic SP1 32 bit van most fent.
    Az eGPU Setup 1.30 megvan, csak nem tudom, hogy hogyan kellene feltelepíteni.
    Olvastam a telepítési segédletet, de nem értek belőle sokat, gyenge az angol tudásom. Fórumokat pedig már rengeteget olvastam...
    Valaki tudna segíteni?
    A tesztkártya: Asus Radeon EAX 1600 PRO. (ATI Radeon X1600 PRO)
    Az eGPU Setup megoldaná a problémámat?
    Mit jelent az EXP GDC adapteren az a két kapcsoló?
    Az egyik PTD, a másik meg CTD. Ezekkel mit lehet beàllítani, mert én akármit csinálok vele, semmi változást nem észlelek... Valami Secundum beállítást jelent, nem?
    Remélem mindent leírtam...
    A segítséget/válaszokat előre is köszönöm.

  • odani2000

    csendes tag

    válasz odani2000 #3278 üzenetére

    Na!

    Sikerült valami!
    A Windows alvó mód segített!
    Felismerte a Radeon X1600-at!
    12-es, szokásos hibakódot ír...
    De ez már legalább orvosolható...
    Én már ennek is örülök, hogy kommunikál vele valamit a laptop....
    Valaki tudna segíteni a 12-es hibakód kiküszöbölésében?
    Nagyon megköszönném.
    Azért még felraknám az eGPU setupot is, arra is elkéne egy kis help.
    Meg még ami fontos, hogy mik azok a kapcsolók, amik az adapteren vannak? Mire jók?
    A segítséget/válaszokat előre is köszönöm!

  • odani2000

    csendes tag

    válasz kzsolt00 #3280 üzenetére

    Köszi a választ!

    Ha minden jól megy, akkor holnap hozzá tudok jutni egy AMD Radeon HD 5670-hez.
    Az X1600 meg csak tesztkártya, épp ez volt kéznél.
    Remélem, hogy a HD 5670-nel nem lesz error 12.
    Egyébként az X1600-at ha jól tudom 2006-ban adták ki, mint az említett laptopomat is.
    Nekem elég lenne LOL-ra, meg esetleg The Forest-re (minimálon), habár az utóbbi game nagyon kétséges, hogy elfutna-e...

  • odani2000

    csendes tag

    válasz kzsolt00 #3282 üzenetére

    Igen, tisztában vagyok azzal. :)
    Amúgy is külső monitorral terveztem.
    Egyébként nem csak Intel GMA 4500 MHD-tól jöhetne szóba a belső kijelző?
    Lehet, hogy félreértettem amit írsz, de nekem a laptopban egy ATI Mobility Radeon X1600 van. Ez pedig dGPU, ha minden igaz...

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    Köszönöm a válaszaitokat! :)

    A CPU az sajna nem egy erőmű...
    De sztem arra pont elég, amire nekem kell.
    Egyébként közben, csak kíváncsiságból megpróbáltam megoldani az error 12-őt.
    Sikerült is DSDT Override-dal.
    Szinte Plug And Play:
    1. Laptop bekapcs,
    2. Windows 7 töltőképernyő előtt az EXP GDC-be bedugom a 12V-os, 7 Amperes DC tápegységet.
    3. A GPU elindul.
    4. A Win betölt, alvó állapot.
    5. Laptop újra bekapcs. (Egyébként ez nem zavaró az SSD sebessége miatt.)
    6. A Win felismeri a kártyát, külső monitoron meg is jelenik a kép.
    Kb. ennyi. Azt viszont nem értem, hogy miért csak alvó állapot segítségével működik...
    Leteszteltem a LOL-t, talán egy picivel lett jobb, de szinte semmi változás. Ha minden jól megy, nemsokára hozzájutok egy HD 5670-hez, azzal is letesztelem.
    Nézegettem GTX 460-okat, és meglepően jó árban vannak.
    Lehet, hogy veszek egy GZX 460-at vagy erősebbet.
    Ha nem is a mostanihoz, akkor a kövi laptopomhoz... Az SSD-t meg az eGPU-t pefig a következő laptopomhoz is tudnám használni.

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Williamgrant #3296 üzenetére

    Értem.
    eGPU nélkül ilyen a Windows értékelése:

    Ha letesztelném egy AMD HD 5670-nel, akkor sem lenne változás?

  • odani2000

    csendes tag

    válasz kzsolt00 #3298 üzenetére

    Hát igen, jogos...
    Nemhiába szedték ki a Win 8-ból és a 10-ből.

    Egyébként mostmár valamiért nem megy a rendszer. :W :(
    Nem állítottam el semmit, mégsem ismeri fel...
    A laptop mPCIe csatlakozóját leteszteltem más eszközökkel, semmi hiba nem volt.
    Több videokártyával is leteszteltem, de semmi.
    A Radeon X1600-at és a HD5670-et is felismerte eddig, mostmár nem...
    A videokártyák biztos nem mentek tönkre, leteszteltem mindkettőt.
    A táppal sincs probléma...
    Áramellátás van a kártyáknak, de adatátvitel az semmi.
    A kábelre gyanakszom... (mPCIe to HDMI)
    Az adapterrel sincsen szerintem gond, habár ezt nem tudtam letesztelni...
    Megnéztem alaposan mindent a kábelen, de nem látok semmi rosszra utaló jelet...
    Viszont ami még furcsa, hogy ha a laptoppal együtt kapcsolom be az EXP GDC-t, (Azaz nem akkor, amikor megjelenik a Win 7 logó) nem hozza be az eddigi "HP vail2.0 128M CRT/LCD ATOM BIOS" feliratot, hanem tovább boot-ol.
    Remélem, hogy csak én néztem el valamit...
    Egyelőre próbálkozok, hátha sikerül.
    Talán le tudom tesztelni egy másik laptoppal.
    Nektek van esetleg ötletetek hogy mi lehet a probléma? :F

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #3302 üzenetére

    A Bios-t már visszaállítottam többször is, sőt még visszaraktam az eredetit is, de azzal meg a whitelist dolog miatt nem is enged bekapcsolásnál továbblépni...
    Most megint visszaraktam a moddolt, whitelist nélküli Bios-t.
    Próbáltam több wifi kártyával is.
    Mindegyikkel tökéletesen megy a NET.
    Szerintem a noti csatlakozóval tuti nincs gond...
    Valószínű, hogy vagy a kábel, vagy az EXP GDC BEAST adapter adta fel a szolgálatot...
    Habár ez sem biztos, mivel az áramellátás tökéletes...
    Kipróbáltam, hogy csak simán, egy az adapterbe bedugott pendrive-val megy-e, de azt sem ismeri fel, nem észlel semmit...
    Egy másik laptopban reménykedem, azzal hátha menni fog, és akkor tuti, hogy csak én állítottam el valamit...
    Majd még kipróbálom még egy másik táppal is, hátha az a ludas...

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz tbalazs14 #3319 üzenetére

    Igen, igazad van. ;)
    Én is tudtam, hogy csak a GUI-ból szedték ki. Csak gondoltam, nem véletlenül, ugyanis egy átlagfelhasználó nem biztos, hogy a parancssort tudja kezelni. Mondjuk kiírhattam volna mellé zárójelben, hogy csak a grafikus felületét, de mostmár mind egy...

    (#3301):
    Mostmár újra működik...
    Nem tudom, hogy mi lehetett a baja az EXP GDC-nek...
    Habár néha még most is van olyan, hogy a Windows nem mindig ismeri fel, csak többszöri próbálkozás után...
    Egyébként tervezek notit venni. (használtan)
    Üzleti notit fogok keresni, minimum gen 2-est.
    Még gondolkodom, hogy ExpressCard-os, vagy mPCIe-os legyen.
    Most jelenleg mPCIe-os adapterem van.
    Meg persze figyelembe veszem az ajánlott notik listáját, legfőképp aszerint fogok választani. :)
    Még valami:
    Az EXP GDC képes a GEN 2-re?
    Én úgy tudom, hogy csak a forrasztott kábeles adapterek képesek a GEN 2-re, mint például a PE4L 2.1b. Vagy nem?
    Pedig az EXP GDC-sek azt írják, hogy tudja a GEN 2-őt...

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Ui.: Kellemes ünnepeket!

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    Sziasztok. (újra).

    Sajnos eddig nem volt időm foglalkozni az eGPU-mmal, azonban most megint elkezdtem próbálkozni.
    Amire rájöttem:
    Valószínűleg a mPCIe to HDMI kábelem hibás.
    A gyártó EXP GDC BEAST. Több laptoppal próbáltam már, mindegyiknél ugyan az a hiba:
    Mindent összerakok, az eGPU-nak működnie kellene, de semmi. Ha a laptopok mPCIe csatlakozójánál "nyomogatom" a mPCIe to HDMI kábelt, közben folyamatosan frissítgetve a Windows Eszközkezelőt, néha beadja a videokártyát... Hol érzékeli, hol nem.
    A videokártya ventije forog, valamint az adapter is világít pirosan. Ti mit gondoltok? Szerintetek is a kábel hibás?
    Az eGPU-t HardverAprón, azaz országon belül vettem.
    Több laptoppal, videokártyával próbáltam.
    Viszont táppal nem, csak eggyel, mivel nincs több.
    Esetleg a táppal lenne gond?
    Egy ilyen mPCIe kábelt meg lehet javítani?
    Gondolom forrasztani kellene, nem?
    Forrasztás viszont nem az erősségem. :F
    A válasz(oka)t előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #3390 üzenetére

    Köszi a választ.

    Elég nehéznek tűnik, de hétvégén szerintem nekiesek, esetleg valakit, aki járatos ebben ismerőseim közül, megkérem, hogy segítsen.
    Úgy sincs mit veszítenem, mert már most is rossz a kábel...
    Ha nem sikerülne, vagy végleg elrontanám, akkor lehet jól jönne majd az a kábel, amit felajánlottál, ha tényleg nincs rá szükséged.

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #3395 üzenetére

    Szia.

    Lehet, hogy félreértettem, amit írtál, de azért megkérdezem:
    Ha jól értem, te a HDMI kábel forrasztásáról írtál, nem? :F
    Nekem viszont a mPCIe to HDMI kábelemnek nem a HDMI kábelvége rossz, hanem a mPCIe részénél vannak gondok.
    Amikor az eGPU rá van kötve a laptopra, a Windows nem érzékel semmit, nincs semmilyen adatátvitel a laptop és a külső VGA között.
    Ha a kábel mPCIe részét elkezdem egy bizonyos ponton "nyomkodni, nyomogatni", a Windows felismeri a VGA-t, működik az adatátvitel. Ha a kábelt elengedem, leveszem róla az ujjam, frissítem a Windows eszközkezelőjét, egyből eltűnik a VGA...
    Ebből gondolom, hogy ott valami gond van...
    Egyébként még a #3390. hozzászólásodban a kép, amit linkeltél, most veszem észre, hogy az is a HDMI forrasztása.
    Lehet, hogy most ez oltári hülyeség volt amit írtam, de gondoltam, biztos ami biztos, rákérdezek, mielőtt itt valamit nagyon elrontanék. :)
    Egyébként ma esnék neki, már előkészítettem, mindent, ami fontos.

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #3420 üzenetére

    Szia.

    Megpróbáltam mindent, elsőnek úgy tűnt, hogy sikerült, de még most sem oldódott meg a probléma. Közben természetesen kiderült, biztosan ott van a hiba. (A kábelnél)
    Holnap vagy szerdán még egyszer megpróbálom, valószínűleg most nem egyedül, hanem segítséggel.
    Egyelőre annyit sikerült elérnem, hogy mostmár egy kicsit stabilabb lett, sokkal gyakrabban "érintkezik". Valamit elnéztem, gondolom ezért nem megy még most sem rendesen, de a lényeg, hogy nem rontottam teljesen el... :)

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz kzsolt00 #3434 üzenetére

    Legalább mostmár biztosan tudom, hogy a kábel hiás, ami orvosolható. :)

    Egyébként régebben írtad nekem, hogy error 12 más VGA-knál nem biztos, hogy lesz. Ez mind igaz, csak egynél volt (ősrégi ATI Radeon X1600). A másik kettő, amivel jelenleg is tesztelem néha a rendszert, hibák nélkül működne, ha nem lenne hibás a kábel... :))

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    ∂яσнυη (drohun):

    A Topic összefoglalóban:

    "Erősen ajánlott min. Sandy Bridge architektúrával rendelkező notebookkal belevágni a PCIe 2.0 (azaz az 5 Gbit/s-os sávszélesség) megléte miatt."

    Pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

    - A PCI Express 2.0-át itt az ExpressCard-nál és a mPCIe-nél egyaránt érted?
    Most vennék laptopot használtan, az eGPU-t belső kijelzővel szeretném használni.
    Ha jól tudom, a belső kijelzőhöz minimum Nvidia Fermi VGA kell + Például egy minimum C2D-s, Intel GMA 4500M HD-s integrált VGA-s laptop.
    Ha jól értem, akkor az utóbbi laptoppal csak az lenne a gond, hogy ExpressCard-on és mPCIe-en csak a gen 1-et tudnám használni, ami belső kijelzőn még annál is kisebb sebességet hozna. (Persze külső kijelzővel hozná a teljes sávszélességű gen 1-et. ~ 250MB/s.)
    - Ez így nagyon lassú lenne?
    - Mi a helyzet az első generációs Intel Core i3/i5/i7 és ekkori Intel Celeron/Pentium Westreme processzorokkal (Például: Intel Core i3-330M)? Ezek is csak a gen 1-et támogatják, vagy itt már megoldható a belső kijelzős stabil gen 2?

    A válasz(oka)t előre is köszi! (Persze jöhet mástól is segítség, nem csak drohun-tól.)

    Ui.: Bocsi, ha van benne egy kis OFF...

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    Sziasztok.

    Valaki le tudná nekem röviden, egyszerűen írni, hogy hogyan kell feltelepíteni az eGPU Setup 1.30-at?
    Az Install Manual PDF megvan, de a gyenge angoltudásomnak köszönhetően nem értem teljesen, hogy mit is kell csinálni. (Főleg az elejét...)
    Windows 7 32-bit, Legacy BIOS, Windows MBR.

    A segítséget előre is köszönöm! :)

    Eredeti angol szöveg:

    Code:

    :: defrag the disk image, a pre-requisite for being able to be used as a disk
    :: image, add XP/Vista/Win7 bootloader to contain a eGPU Setup 1.30
    :: menuitem. The disk image will be read and *written* to exactly as if it was
    :: a floppy/USB drive. Advantage being faster speed and more convenience
    :: than a USB bootdisk.
    c:\eGPU\setup-disk-image.bat

    :: Mount disk image as V:
    c:\eGPU\eGPU-Setup-mount.bat

    :: Create devcon.txt file. The ACPI PNP resource list (devcon.txt) provides
    :: additional allocation boundaries so your system doesn't freeze due to PCI
    :: allocation over prohibited ranges
    v:\devcon\mkdevcon.bat

    Create a USB stick. This must be done if you have GPT partitions (UEFI-boot) but is optional for BIOS-MBR boot instead of the disk image install.
    Code:

    1. Download and install RMPrepUSB [~6MB]

    2. Ensure you've run c:\eGPU\eGPU-Setup-mount.bat so have a V:[DIYEGPUIMG] drive

    3. Run RMPrepUSB, set options as shown in red here to copy the disk image onto a bootable USB stick

    If want to remove the eGPU Setup 1.30 XP/Vista/Win7 bootloader menuitem then run c:\eGPU\uninstall-disk-image and delete the \eGPU folder.

    [Optional] Place shortcut to C:\eGPU\eGPU-Setup-Mount.bat into your Windows Startup Folder to mount the eGPU Setup disk image as v: drive on bootup. It is handy to have access to make changes using notepad to v:\config\startup.bat, v:\config\pci.bat, v:\config\devcon.txt and access v:\diag diagnostic output files.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    Mit találtam? :)

    Microsoft ASL Compiler V4.0 letöltés, MediaFire:
    (788 KB)
    [link]

    Mostantól nem kell "másfél gigás" csomaggal szenvedni. (WDK) :))

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    Üdv újra...

    Egy kis tipp, segítség kellene nekem.
    Error 12-őt próbálom megoldani. :( :W
    Már mindent megpróbáltam, rengeteg fórumot olvastam, videót néztem, de nem tudom kiküszöbölni az error 12-őt.
    eGPU Setuppal (1.30) és DSDT Override-dal sem sikerült megoldani a hibát.
    DSDT után Blue Screen-t kapok, és csak a legutóbbi helyes konfigurációval tudom elindítani a Windows-t.
    Több kártyával próbáltam:

    -Nvidia Quadro FX 570
    -AMD Radeon R7 240
    -ATI Radeon X1600 Pro
    -AMD Radeon HD5670

    Néhányat csak kölcsönbe kértem, jelenleg csak az X1600 Pro és a Nv Quadro FX 570 van meg.
    Mindegyikkel error 12-őt kapok. Érdekes módon van olyan, hogy a Quadro FX 570-hez error 31-et ír, de mégsem tudom feltelepíteni az Nv drivert, mert telepítés közben megszakad.
    A dokkolót Windows Boot screen-nél csatlakoztatom, aztán alvó állapot, bekapcsolás és felismeri a kártyát a Win eszközkezelőben, de 12-es hiba. (Emiatt már csak alvó módban szoktam használni a Windows-t.)
    Win 7 -32bit, MBR - Esetleg 64 bites Windows-sal kéne próbálkoznom? A Win 10-zel vagy 8.1-gyel nagyobb esély lenne a működésre?

    A konfigomat itt találjátok: [link]

    A tanácsokat, segítséget előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #3855 üzenetére

    Igen, próbáltam 2GB RAM-mal, jelenleg is csak az egyik 2GB-os modul van benne.
    Ezzel sem oldódott meg a hiba.
    Ja és igen... A Windows ACPI_BIOS_ERROR-ral száll el DSDT OVERRIDE után Blue Screen-nél.

    Egyébként nem .dsl fájltra gondoltál?
    Mert nekem csak egy aml fájlom van, viszon egy eredeti és módosított dsl, amit ugye meg leet nyitni egy szövegszerkesztőben.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #3855 üzenetére

    Itt vannak a fájlok:

    Megjegyzés: a módosított dsl fájl: dsdt_EGPU_nc8430.dsl

    Letöltés: [link]

    Ui: Biosban nem tudok Tolud Size-t állítani, eléggé kevés beállítás van, tipikus átgondolatlan laptop Bios...
    Egyébként köszönöm folytonos segítséget ebben a topicban. :R

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #3859 üzenetére

    Microsoft ASL Compilerrel (v4.0) betöltöttem az általad küldött dsl fájl segítségével, de sajnos továbbra is bluescreen-t kapok. Többféleképpen próbáltam, volt, hogy teljesen előröl, de mindig blue screen-t kapok. Egyébként mégsem ACPI_BIOS _ERROR-t ír kékhalálkor, hanem azt, hogy:
    "The BIOS in this system is not fully ACPI compilant."
    Azaz:
    "A rendszerben található ACPI BIOS nem teljesen felel meg az ACPI előírásainak."
    (írtad, hogy 3 error-t javítottál. Ez mondjuk jót jelenthet, mert nekem mindig csak két error volt, és Java-s DSDT Editor-ral javítottam őket.)

    Csak Micrsoft ASL Compiler v4.0-val próbáltam.
    Az 5.0-val is kipróbáljam?

  • odani2000

    csendes tag

    Üdv megint!

    Újra elkezdtem foglalkozni a témával. Sajnos eGPU Setup-pal nem megyek sokra, ugyanis nem engedi letiltani a dgpu-mat. Próbáltam már rengeteg beállítással a Setup-ot, de nem megy. Error 12-őm van, sem DSDT-vel, sem Setup-pal nem tudom megoldani. Ráadásul a Setup is csak kb. minden 10. próbálkozásra ismeri fel az eGPU-t . A Windows 10 még csak fel sem ismeri az eGPU-t, hiába próbálkozok. A Win 7 felismeri, de csak akkor, ha bekapcsolás után alvó üzemmódba kapcsolom, majd vissza bekapcsolom, ezután eszközkezelő és hardverváltozások keresése. Ekkor megtalálja az eGPU-t szabványos VGA grafikus adapterként. Ekkor error 12-őt ír. Leszedtem netről a driverjét a kártyának, manuálisan INF-ként betallóztam neki a drivert, feltelepítette, mostmár írja az eGPU nevét, az adatait, stb... De sajnos ekkor is error 12-őt ír. Letiltottam a dgpu-t Windows-ban, restart, aztán kapok képet, amit a Windows a VGASave illesztőprogrammal ad, mert ugye letiltottam a dgpu-t, és nincsen igpu-m. Ekkor azt szeretném csinálni, hogy alvó állapotba kapcsolom, majd vissza, de ezt sajnos nem tudom megcsinálni, pedig ha sikerülne, elvileg felismerné az eGPU-t és kapnék képet külső monitoron. (Ez az én elgondolásom. Szerintetek ez lehetséges, hogy így működne? Azért feltételezem, mert végülis error 12-nél a Windows azt írja, hogy tiltsak le egy másik ezközt, gondolom a dgpu-t, hogy működjön.) Van-e arra megoldás, hogy videokártya illesztő nélkül is alvó állapotba tegyem a Windows-t vagy esetleg felismertetni vele valahogy enélkül?

    A segítséget előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4231 üzenetére

    Igen, a konfigom még mindig ugyan az.
    Újra kipróbáltam Windows 10 64 bit-tel, és több órányi keresgélés után találtam a dedikált videokártyámhoz drivert. Felrakta gond nélkül, igaz, kicsit bugos a metro felület, de működik.
    Az alvó mód már elérhető Win 10-nél is.
    Meg fogom nézni még egyszer 2GB RAM-mal is, így Win 10-et használva, hátha segít.
    A DSDT-t eGPU működése, csatlakoztatott állapota közen csináljam, vagy ez lényegtelen ez esetben?
    A TESTSIGNING-et ha jól tudom, Win 10-nél be kellene kapcsolni. Nos, ezt is a DSDT elkezdése előtt kell? És ha végztem a DSDT-vel, ki kellene kapcsolni? (Ha jól tudom, így kell kikapcsolni: bcdedit -set TESTSIGNING OFF)

    OFF topic:

    Egyébként az inteles U végződésű (energiatakarékos) processzorok miért nem célszerűek eGPU rendszerhez?
    Például: Intel Core i7 7500U, 8GB RAM, HD620 prociba integrált videokártya. Ez így működne NGFF csatlakozóval? Vannak még olyan laptopok, amiknek hagytak kinyitható fedelet ehhez a csatlakozóhoz.
    Természetesen csak a HD620-as változatra értem, azaz dgpu nélkülire.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4236 üzenetére

    Köszi a választ.
    Egyébként mielőtt nekifognék, úgy döntöttem kipróbálom az új ASL compilerrel, nem a v4.0-val, hanem a WDK-s csomaggal. Ehhez van egy jó kis leírás: [link]

    Például egy Lenovo Ideapad 310-15IKB-re gondolok. Ebben lehet Core i5 7200U vagy i7 7500U, 8GB RAM, HD 620.
    Az alján pedig könnyen hozzá lehet férni az NGFF csatlakozóhoz. Mivel van BEAST v7.0-ám (adapter), amihez elvileg jó a v.8.0ás, v8.4-es NGFF to HDMI kábel, csak vennék hozzá egyet és mehetne is a móka.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4236 üzenetére

    Nos, mindent a Kápi és fps8 által leírtakat követtem.

    Először megfogadtam fps8 tanácsát, hogy egy mappában dolgozzunk, így nem kell majd olyan sokat gépelni.

    Most a legújabb Compilerrel próbáltam, Windows 10 Home 64 bittel, 2GB RAMmal. 2GB-ot direkt kiszedtem előtte.
    A bcdedit -set TESTSIGNING ON parancsot is aktiváltam minden megkezdése előtt (miután kikapcsoltam a gépet, kiszedtem 2GB ramot, majd bekapcsoltam, megnyitottam a cmd-t adminként, és ekkor aktiváltam, sikeres-t írt a windows.)

    Tehát, fps8 tanácsait megfogadva csináltam a DSDT-t.

    Minden szépen ment, semmi hibába nem ütköztem, kivéve az utolsó lépésnél, amikor be kell töltetni a táblát az új aml fájl-lal.
    Gondoltam, biztos fps8 módszere miatt, a sok egyszerűsítés miatt elvesztettem a fonalat a megszokott kápi-étól, így újrakezdtem kápi leírása szerint, és az asl.exe fájlomat a C programfájlok (x86) mappában egy új mappába helyeztem el, mindent ugyan oda tettem, mint kápi leírásában, csak nem a régi v4.0-ás compilerrel dolgoztam.
    Ezzel is minden tökéletesen ment az elején, aztán a végén ugyan azt kaptam, mint első próbálkozásra.
    A kapott hiba: "A rendszer nem találja a megadott elérési utat" - Pedig az elérési út biztos, hogy jó.
    Itt egy screen: [link]

    Mi lehet a problémája? :/

  • odani2000

    csendes tag

    válasz odani2000 #4240 üzenetére

    Itt van még a parancssor eleje és vége, hogy átlátható legyen:

    Eleje: [link]

    Vége: [link]

    MÓDOSíTÁS: Úgy tűnik, mégis csak én vagyok a hunyó... a parancssor eleje képen látszik a 6. parancsnál, hogy nincs bezárva az idézőjel... :W

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    Az volt a hiba, újból nekifogtam, sikerült, azonban újraindítás után kékhalált kapok. :/
    A hiba: ACPI_BIOS_ERROR. Ezesetben mit lehet tenni?
    Azt olvastam, ilyenkor a Microsoft megoldását kellene használni, ami ránézésre bonyolultnak tűnik, de majd megpróbálom. Ez beválhat? :/

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4243 üzenetére

    Sajna ezt az indítási módot Win 8 óta kiszedték, így vissza kellett állítanom a rendszert egy korábbi időpontra... Pedig tényleg hasznos volt XP-n, Vista-n, 7-en... Ebből tanulva majd inkább létrehozok előtte egy visszaáll pontot.

  • odani2000

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4243 üzenetére

    Mekkora szerencsém volt, hogy nem állítottam vissza, hanem:

    F8 - Speciális helyreállítási beállítások - Helyreállítás a parancssor megnyitásával: És beírtam ezt: bcdedit -set TESTSIGNING ON

    És... A Win 10 boot 10 percig tartott, elképesztően lassú volt, de kékhalál nélkül betöltött! :)
    Miután nagy nehezen stabil lett a Windows kb 5 perc után, meg tudtam nyitni az eszközkezelőt, és megjelent a "nagy memória"!
    A további fejleményeket is majd leírom, hátha valakinek majd jól jönnek. :DD

  • odani2000

    csendes tag

    Hát... Úgy néz ki, a laposnak lőttek... Sajnos a BIOS bekrepált... Nem nagyon látok esélyt a javítására. Szétszedtem darabokra, mindennel próbálkoztam már, ez van... Szerintem veszek egy asztalit. Igazából csak egy alaplapot és processzort kellene vennem, más mindenem van. Aztán később egy erős videokártyát.
    Ha esetleg sikerül a laptopot megjavítanom, lehet majd még próbálkozok.
    Ha valakit érdekel, szívesen leírom, hogy mitől mehetett tönkre. :/

  • odani2000

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4262 üzenetére

    A hűtéssel nem volt baj, rendszeresen újrapasztáztam. Amikor sikerült megcsinálnom a nagy memóriát, kikapcsoltam, utána boot közben csatlakoztattam az eGPU-t, a Win 10 betöltött, megnéztem felismerte-e az eGPU-t a Windows. Felismerte, de 45-ös hibakódot írt. Aztán alvó állapot, bekapcsolás, azonnal bejött a Radeon R7 240-nek a képe külső monitoron. Ezután pár másodperccel később beakadt a kép, nem reagált semmire sem a laptop. Még a bekapcsológomb hosszú nyomására sem reagált. Lehúztam hálózati töltésről, kiszedtem az akksit, ezután egyből leállt. Bekapcsolásra azóta annyit csinál, hogy 4 mp-ig megy, aztán újraindul. Kép nélkül. Kiszedtem a CMOS-t, a procit, RAM-okat, ODD-t, HDD-t, meg próbálkoztam még sok mindennel. Sajnos nem hozott semmi eredményt, ugyan az van, mint előtte. Ha bedugom a tápot a laptopba, egyből bekapcsol, majd 4mp-enként újraindul. Én csak
    elrontott BIOS tüneteket szedek ki ebből, más minden működik.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4266 üzenetére

    Igen, sajnos addig sem jut el. Hálózati töltő csatlakoztatása után pár másodperc múlva automatikusan bekapcsol, minden úgy történik, mint amikor bebootolna, de újraindul. A képernyő addig a pár másodpercig, amíg megy a laptop, nem ad képet, be sem kapcsol a kijelző. Videokártya hiba nem valószínű, ugyanis legutóbb úgy kapcsoltam ki, hogy adott képet, valamint az is nemrég volt újrapasztázva.

  • odani2000

    csendes tag

    Sziasztok!

    Karácsonyi projektként szeretnék egy régi laptopot feltuningolni/felújítani DIY ajándékként családtagnak.

    Az illetőnek új laptopot szerettem volna venni, de végül a pénzből másik ajándékot fog kapni. De nem szeretném kínozni a jelenlegi teljesítménnyel, ezért komplett laptop felújítást csinálok neki abból ami van itthon. RAM ki lesz maxolva 4GB-ra, proci teljesen jó még amire neki kell (Intel Celeron N3350-nél jóval erősebb, amit én használok), VGA viszont harmat gyenge mellé, ezért kapna egy jobbat ami még használható netezéshez, AMD R7 240 2GB. Kap a gép egy teljes takarítást, friss pasztát, új oprendszert (Win 10 vagy 11) illetve SSD-t is.

    Régebben már próbálkoztam eGPU-s megoldással saját magamnak, de annak nem lett túl jó a vége, tönkrement az egész noti. (Pedig elvileg nem hibáztam semmit, minden rendeltetésszerűen történt, aztán hirtelen kifagyott az egész és meghalt...)

    ASUS F3e laptopról van szó, 2006-2008 körüli lehet. Ez a masina már mondhatni értéket képvisel a családban, olyan régóta van meg. Rengeteget üzemelt, és még most is működik, már csak emiatt is gontoltam, hogy jó ötlet lenne ez a projekt.

    A laptopon van Express Card slot, illetve mPCIe is.
    Itthon van egy EXP GDC adapterem mPCIe kábellel.
    Van benne iGPU (persze ez még nem a prociban van hanem alaplapra integrálva) és dGPU is, mindkettő ATi Radeon. Az iGPU-t és azt hiszem a dGPU-t is le lehet benne tiltani, persze egyszerre csak az egyiket.
    Van EGPU Setup szoftverem hozzá.
    mPCIe whitelist-es bios szerintem van hozzá, ennek még utána kell nézzek. Két slot is van benne, tehát a wifi is maradhat.

    Összességében minden alkatrész van itthon hozzá (persze minden évek óta fiókban, szekrényben pihen, úgymond jó lesz az még valamire alapon :DD :DD ), konkrétan semmit sem kell beszereznem, csak időt kell rá szánni.

    A GPU-t és a tápot egy kompakt házba építeném bele, viszont ami még jó lenne, ha a belső monitorra tudnám vezetni a képet. Ez megoldható valahogy?

    Egész jól emlékszem innen a fórumról dolgokra; tudomásom szerint:

    Intelnél Sandy Bridge-től vagy GMA4500-tól lehet belső képernyőt használni, csak nvidia kártyával, NV Optimus-al. AMD pedig csak külső monitorral ment.

    Azonban úgy emlékszem, hogy anno valakinek itt a fórumon mégis sikerült összehoznia AMD-s configgal is a beépített monitort. Próbáltam keresni, de nincs meg a hozzászólás. Véletlen valaki nem tudja melyik volt?

    Esetleg azóta van rá mód, hogy működjön ezzel a Setuppal a saját beépített kijelző?
    (Topic összefoglalóban megtaláltam, de ha valakinek van tapasztalata vagy tudna régebbi példákat küldeni innen a fórumról azt szívesen fogadom.)

    Ha nem menne az sem gond, hisz kevesebb lenne a teljesítményveszteség illetve monitorom is van itthon ami nincs használatban és rá tudnám kötni. A laptop amúgy is csak tápról megy, akkuja ki van szedve.

    Illetve szerintetek megérné venni hozzá inkább egy Express Card-os kábelt?
    Az kb. Plug'nPlay + emlékeim szerint azzal nem kell annyit mókolni, meg esztétikusabb is.

    Előre is köszi a segítséget!

  • odani2000

    csendes tag

    válasz azbest #6457 üzenetére

    Elsősorban csak böngészésre lenne használva, de ahhoz is jó lenne a korszerűbb VGA nem? Bottleneck calculator szerint dGPU-val 85% bottleneck van, ami nagyon sok. Külső kártyával pont 0% bottleneck lenne calculator szerint.

    Habár most 32 bites Win7 van rajta, nem látom akadályát egy Win 10-nek. Procija 64 bites mivel két magos, tehát mennie kellene 64 bites Winnel is. (Ez már önmagában is megérné, hisz 32 bit miatt kapásból 25% CPU bottleneck van 64 bithez képest.) Beépített vga Radeon x2000 ée x1000 széria, mindkettő drivere felmászik Win10 alá is (anno volt ilyen szériás kártyás laptopom)
    Szóval elméletben minden klappolna, a megvalósítás kérdéses.

    ExpressCard 1.0 34mm van rajta, a laptop pontosabban 2007. szeptemberi. Típusa egyébként: Asus x53ke.
    2GB RAM, Turion 64 TL-52, 120GB HDD, Ati Mobility Radeon x2300 és x1250 (integrált)

    A töltős dologra amit említettél még nem gondoltam, utánanézek throttlingolhat-e amiatt, köszi a tippet! 65w a gyári tápja, már régóta van így használva. Gyári akkuja még megvan, de nagyon gyenge, 10 percet bír róla. Lehet beszerzek hozzá egy nagyobb tápot vagy új akkut.

    Illetve ennél a laptopnál azért reménykedem az ExpressCard/mPCIe portban mivel kb. ekkortájt (2007 Q2) jelent meg a ROG Station eGPU is. Tehát elvileg ez a laptop már a Rog Station után jelent meg nem sokkal.
    Utánanéztem bios whitelist korlátnak is. Szerencsére ennél a notinál nem kell moddolt bios, ami szintén jó jel lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz Doink #6459 üzenetére

    Nos úgy néz ki így elsőre hibátlanul megy a rendszer, DSDT override és Setup program sem kellett, illetve eszközkezelőben hibakód sem volt. Csak a wifi-t kellett kivenni, (mint kiderült csak 1 mPCIe van benne) de helyette van USB-s. Nem volt sok időm tesztelni, de minden jónak tűnt. Az EXP GDC azt hiszem 7-es verzó lehet, a kapcsolókat alaphelyzetben hagytam. (Mindkettő balszélen)

    Belső kijelzővel is működött, ráadásul azzal is nagynak tűnt a teljesítmény növekedés. dGPU is megy, felerőszakoltam Win10-re a Mobility Radeon x2300 Windows 7-es WDDM driverjét. (Nincs Catalyst Control Center)

    BIOS update után (valamiért régebbivel nem látta...) látja mind a 4GB RAM-ot. Legfrissebb Windows 10 64 bit 22H2 gond nélkül feltelepült az SSD-re. Sajnos SSD csak IDE módban megy, de szerencsére a TRIM-melés működik, így azzal sem lesz gond. A Chipset nem képes AHCI-ra.

    A CPU is maxon működik, a táp hiába csak 65W-os, nem throttlingol. Pedig laptop aljára inputnál 90W van írva. Valószínűleg ettől még beszerzek egy nagyobbat, mert a mostani az mégsem gyári hanem valami utángyártott cucc és eléggé melegszik. GPU bottleneck érzésre teljesen eltűnt az eGPU miatt.

    A GPU egy kompakt házba került, a tápegység egy 350W-os FSP, annak a 6 pines pcie csatlakozójával van ellátva az EXP GDC. A 6 pines csati 75W-ot tud, így simán elég a PCIe foglalatnak és a GPU-nak is, aminek csak 60W a max TDP-je

    Radeon R7 250 1GB GDDR5 GPU került bele (Nem R7 240, rosszul emlékeztem)

    Mivel ez még régebbi EXP GDC, ezért nem 24 pines alaplapi ATX csatlakozós kábelt adtak hozzá, hanem semmilyet, így a táp elindításához két adott pin-t kell rövidre zárni a 24 pines csatin ahhoz, hogy önmagában is működjön. Én ideiglenesen így oldottam meg, de lehet így is fog maradni. Ennek nyilván a hátránya, hogy a táp nem kapcsol ki és be a laptoppal egyszerre. Emiatt pedig vagy a tápot kell minden alkalommal kézileg kapcsolgatni, vagy szerintem a jobb megoldás pl. egy hosszabbító, ami kapcsolós. (És persze a laptop + az eGPU is abba van bedugva)
    Ezzel elkerülhető, hogy a laptop az eGPU nélkül induljon, ha elfelejtük felkapcsolni a tápot.

    Nem gondoltam volna, hogy elsőre sikerül, hisz 2007-es a vas, főleg hogy még a belső kijelzővel is megy. (pontosabban Asus x53k f3ke, Athlon X2 TK-57)

    Természetesn belső kijelzőre csak külső monitor segítségével (Win + P) tudtam visszavinni a képet.

    OFF: Ha pedig jól emlékszem anno még te küldted (Doink) a mPCIe kábeled, mivel az én kábelem hibás volt. Köszi érte még 1x így ennyi idő elteltével is. Mindig tervbe volt egy ilyen projekt, eddig húzódott. De végülis megérte megtartani. 😅😅

    Jövök nemsoká több infóval, képekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz robi-k #6462 üzenetére

    10-es Nvidia széria régebben nem tartozott az ajánlott GPU-k közé, de ha jól tudom az újabb adapterekkel gond nélkül menne a 1070 is.

    Mivel a laptop U-s procival van szerelve, ezért ajánlott, hogy i7-es legyen. Ha i3 van a tiédbe, akkor szerintem erős CPU bottleneck-ed lesz, ami jelentősen vissza foghatja a teljesítményt.

    A másik probléma az lehet, hogy habár van a laptopon Thunderbolt 3, ha jól látom az a port szolgál a töltésre is, így eGPU közben nem lehetne tölteni a gépet. Csak azon a porton megy a töltés?

    Egyébként szerintem működőképes lehet a config, akár belső kijelző is megoldható lenne Nvidia Optimus-al, mivel csak integrált GPU van benne. (CPU-ba)

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz 5leteseN #6463 üzenetére

    De ha mindkét vége szabvány asztali PCIe (x1 és x16 fizikai slot), akkor hogy csatlakoztatjuk laptophoz?

  • odani2000

    csendes tag

    Ja így már értem. Kb. ugyan az, mint az EXP gdc, csak átalakított hdmi helyett USB-t használták fel jeltovábbításra. Ötletes megoldás. Mondjuk azt nem értem, hogy ezeknél az adaptereknél és kábeleknél miért pont a csatlakozókon és kábeleken spórolnak.

    A legelső ami szúrja a szemem, hogy az utolsó képen az expresscard-osnál 1db SATA 15 pin tápkábelt adnak a PCIe foglalat tápellátásához... (6 pin PCIe csati 75W-it tud max.)

    Ez tűzveszélyes is lehet.

    SATA tápkábel-csatlakozó max terhelhetősége 54W.
    Ha azzal próbálunk meghajtani egy 75W-os GPU-t, az nagyon nem jó dolog... Minimum kettő kellene legyen a végén, hogy biztonságosan működjön. Molex ebből a szempontból sokkal jobb, hisz akár több mint kétszer annyi áramra lett tervezve. (100+W) Ettől függetlenül molexnél is ajánlott külön két molexből ellátni a 6-os PCIe-t / vagy akár 8 pines PCIe-t.

    Legalább az első kettőnél van molex is, de azoknál is ott van a 15pin SATA opció, és ha valaki nincs tisztában ezekkel simán elfüstölhet bármi, bármikor.

    EXP GDC-hez is valamiért adtak 1db 6-pin -> 2db 8pin átalakítót ami megint nevetséges, mert 2db 8 pines PCie 300W--ot is elbír, az az egyetlen 6 pines foglalat hivatalosan pedig mindössze negyedét tudja ennek... Egyedül tesztelésre (felismeri eszközkezelőben) látom értelmét, arra simán jó. Én komolyabb VGA esetén (150W+) tuti kötnék GPU-hoz rendes ATX PSU-t.

    Javítsatok ki ha rosszul gondolom.

    #6469

    Igen van belőle expresscardos is régebbi laptopoknál. A "pici-maci"-t aka. PCMCIA/PC Card-t váltotta le az ExpressCard ami már sima PCI helyett PCIe lane-nel működik. Amit én csináltam meg abban is van. Fogok is venni hozzá EC-s kábelt.

    Régebbi laptopoknál PCMCIA-nál nincs lehetőség eGPU-ra. Vagyis voltak olyan nagyon gyenge GPU-k amik bele voltak építve a PC kártyába, de azok is csak ritka esetben dobták meg a teljesítményt.

    Pl. Ha a laptopban 16 mega VRAM volt, lehetett tenni bele 32MB vramos PC kártyás GPU-t. Persze belső monitorral nem ment.

    [ Szerkesztve ]

  • odani2000

    csendes tag

    válasz azbest #6472 üzenetére

    Így már érthető számomra is, köszi az infót. Egyszerű bővítőkártyákhoz valóban elég.

    Akkor nem csak az én fejemben fordult meg, hogy az EXP PCIe kábele az nincs igazán rendben. Enyemhez is van. Nem is értettem mire való, meg minek adják hozzá...

    😅

Új hozzászólás Aktív témák