Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BerenyiI

    csendes tag

    Hello! Lenne egy pár kérdésem. Pénteken vettem egy e2160-t és van egy pár furcsa dolog amit nem értek. Elöszöris gyári intel hütőt kaptam kölcsön addig amig nem jön meg az új azt 360fsb-t tudtam stabilan elérni 1,4850 volton (a cpu-z és a everest 1,46 voltot írt) az alaplapom asus p5b deluxe. A hőmérséklet 80-82 fok volt, zárt házba. Ma megjött a hütés, éppen most tesztelem be. thermaltake bigtyp 120vx -t vettem egy ismeröröm tanácsára. eleg pöpec kis darab, csak qrva huzós volt az ára, majdnem annyi mint a proci. :(( (hihetetlen) az alja eleg szutyok volt ezért felpoliroztam 600as vizes csiszoloval, nagyobb most nem volt itthon, de ahogy kinézett attól 1000x simább lett. ugyan azt a 360fsb-t 1,4500 volton (cpu-z 1,41) stabillá tette a hütő 57-59 fokon megy most. Namármost, hiába teszem én fel 1,55-re a voltot, vagy bármekkorára akkor sem indul el az xp, csak elkezdi tolteni es lefagy, bar 1x betoltotte de lefagyott az orthos 2mp után.. ez miért lehet :F :F És azt sem értem hogy miért nem megy pl 360x8... nem indul el a gép vele, pedig csak a szorzot vegyem lentebb 1el.. gondoltam megprobálom a 8x400-at de meg a 8x360 sem megy! :( :( segitsetek már, hogy mi lehet a baj... nincs 5letem...

    kezdő vagyok még ennél a processzor családnál..

    [ Szerkesztve ]

  • BerenyiI

    csendes tag

    Valamit még elfelejtettem! a cpu miért melegebb mint a core? pontosan 2 fokal mindig melegebb a cpu mint a 2 core.. nem forditva kéne lennie :F

  • BerenyiI

    csendes tag

    Leirom kicsit érthetöbben, mert kaptam visszajelzést hogy nem elég világos. Na szoval. Elöszöris a konfigomat irom le, igy tudjátok mivel is van dolgom/dolgotok.

    Alaplap: Asus P5B Deluxe
    Processzor: Intel E2160
    Memoria: Kingmax 2x1Gb 1066Mhz
    Hütés: ThermalTake BigTypoon 120vx

    Végülis probléma nincs, csak elakadtam a tulhajtásba, és nemtudom hogyan tovább...
    Beállitasom:
    MB: cpu vcore: 1,43 volt
    CPU: 9x360mhz (3240Mhz)
    Ram: 450mhz (900mhz)

    Az orthos megy stabilan böven 1órát, a cpu hömérsékletem 57-59 fok. (100% terhelés alatt)
    Az eredeti gyári hütövel a beállitásom:
    MB: cpu vcore: 1,47 volt
    CPU: 9x360mhz (3240mhz)
    Ram: 450mhz (900mhz)

    Az orthos megy stabilan több mint egy órát csak a cpu hömérsékletem 78-80 fok. (100% terhelés alatt) <---Zárt házban!

    A kérdésem, mivel az új ThermalTake hütővel lentebb ment a hömérsékletem, és més a voltot is visszább tudtam venni, és igy is stabil a rendszer, akkor miért nem indul el nagyobb voltal 370fsb-n ? Probáltam hogy levettem a szorzót 8x -ra és ugy még a 360x8 sem indul el, ugyanezzel a beállitással, mig 9x360on megy stabilan. Egyébként a 8x400 (3,2Ghz) -t akartam osszehozni stabilra, és hogy a Rated FSB-m nagyobb legyen. Végülis ezis már 80%os tulhajtás de többet nem lehet ebböl kihozni? lehet ennyit tudna a proci?
    És miért van az, hogy a core#0 és core#1 2 fokal melegebb mint a CPUTIN. Nem inkább forditva kéne ennek lennie? lehet nemér a sapka a magokhoz rendesen? Egyébként az új hütövel az a 57-59 fok az milyen terhelés alatt? még ez is sok?

  • BerenyiI

    csendes tag

    A cpu vcore-t felveszem 1,58 voltra es az fsb-t felveszem 375-re akkor már nemis indul el az alaplap!í

  • BerenyiI

    csendes tag

    hallo!
    Olyan problémám lenne, hogy egy ASUS P5B Deluxe alaplapon, ha beállitom a vcore-t 1,45 (bios) voltra akkor a cpu-z 1,432v-t mutat, meg az everest is.. amikor haszálatba van a proci, akkor meg leugrik 1,408v-ra.. hogyan lehetne ezt valahogy összehangolni? ne ugráljon ennyire..

Új hozzászólás Aktív témák