Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kodmen

    tag

    válasz Canonfan #9965 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy fel lehet-e tenni (2,4-es értékeléssel nem is biztos, hogy érdemes), de az oldalszámos kérdésre talán tudom a választ: mivel betűméret függő, ezért inkább el is hagyták. Az alsó sávban a fejezetszám mellett látom, hogy mennyi képernyőnyit olvastam el a mennyiből (fejezeten belül). Ez változik, ha növelem a betűméretet (nő), tehát ez lesz az oldalszám / oldalak száma mutató! :-) Én mobilon használom (a teljes verziót), szeretném e-reader-en is, ezért keresek androidos-t. Ha már bejelentkeztél, nem csinálnál egy népítélet bejegyzést az olvasóról? :U Vacilálok az üzemidő miatt főleg. Tényleg lemerül kikapcsolt / alvó állapotban pár nap alatt?

  • kuruczz

    tag

    válasz Canonfan #9965 üzenetére

    [Próbáld itt...]
    Az AlReader mizériát nem értem, a teljes képernyőn nekem teljes képernyő :F

    Népítélet

    WayteQ FL60
    Rövid szöveges ítélet
    Tulajdonképpen egy 6”-os, e-ink kijelzős androidos tablet, sajnos megfosztva mindenféle audió lehetőségtől. Bármilyen olvasóprogram rátelepíthető, azaz szabadon testreszabható.
    Az olvasási élményben számomra fontos, hogy megvilágított, érintőkijelzős, e-ink legyen, lapozó gombokkal, bővítési lehetőséggel, szabadon választható olvasóprogrammal. Ezen felül szempont volt az olcsóság, a tok, és a hosszú üzemidő. Az utóbbit úgy érhetem el, hogy a kijelző menüjében beállítható, mennyi idő után kapcsoljon ki (teljesen) a készülék, azaz bekapcsoláskor ki kell várni a boot-időt, ami majdnem 45 sec. Számomra ez vállalható volt, a piacon kapható hasonló kritériumoknak megfelelő készülékekkel szemben. Tulajdonképpen egyetlen hasonló készülék van a piacon, mind árban, mind tudásban, a Nook STwGlowlight, ami az előző készülékem volt. Ennek szebb (fehérebb hátterű, élesebb betűképű) kijelzője (vlsz. Az infrás-érintőtechnológia miatt), hosszú akkuideje, könnyen kezelhető bekapcsológombja jobb a W FL60-nál, azonban a 4.1 android rendszer (szemben a 2.1-el), a multitouch kijelző (szemben az infrással), a sokkal kézreállóbb, halk nyomógombok, egyenletesebben megvilágított kijelző mégis utóbbi felé billentik a mérleg nyelvét.
    Hibalista: visszavittem pár hét után, hogy hamar merül, szoftvert frissítettek, és azóta is…
    Kijelző: 1024x758 (HD)
    Zavaró tükröződés: nincs, matt a felület
    Megvilágítás: van
    Fényerő: tág határok között állítható, éjjel a legkisebb is sok, ilyenkor hasznos az éjszakai üzemmód az olvasóprogramokban
    Homogenitás: alul kicsit foltos egyébként homogén
    Érintésérzékenység: 5 pontos multitouch
    Felbontás: bár HD, a sima Nook 600x800 nekem jobbnak, élesebbnek tűnik
    Ergonómia: tokkal nagyon jó, magában a készülék nekem kicsúszik a kezemből, az olykor izzadó tenyerem miatt
    Gombok: jól érzékelhető nyomásponttal, nem kattognak
    Anyaghasználat: gumihatású, nem csúszik, ujjlenyomatot gyűjti, kijelző matt
    Forma: lekerekített sarkok, oldalt 13, lent 21, fent 18mm széles keret, süllyesztett kijelző, hátlap sík, oldalt 3-3 nyomógomb
    Szín: fekete
    Bővíthetőség: micro SD (32G)
    Méret: 164x122x13 tokkal; 160x117x9 pucéran
    Tok: méretpontos, műanyag bölcső, műbőr, típusfeliratos, mágneszáras könyvszerűen nyitható, belső felülete kellemes tapintású plüss (morzsákat gyűjti)
    Akkumulátor: hamar lemerül, készenléti állapotban, mintha egy telefon lenne.
    Szoftver: Android 4.1 (bármely app telepíthető)
    Össz. használt idő: fél év+
    Átlagos (napi) használati idő: változó, olvasmányfüggő
    Megbízhatóság (olvasó): Még nem fagyott le, mindig indul
    Előző olvasód Nook Simple Touch with Glowlight
    Következő olvasód: 8”+os megvilágított, érintő kijelzős, lapozógombos android alapú…
    Mennyire szeret(t)ed: ezt használom
    Megérte a pénzét?: igen
    Olvasási élmény: jó
    Összegzés: Ha az akkuideje nagyobb lenne, tökéletes lenne. Így legalább van miről álmodozni. Itthoni olvasónak szeretnék egy kicsit nagyobb kijelzőt (8”), az sem baj, ha csak ennyit bír az akkuja.
    Fontosnak érzem, hogy egy olvasó olcsó legyen, mivel:
    - még tartalmat is kell rá vásárolni,
    - sérülékenyebb a papírkönyvnél, ráadásul egyszerre minden könyvem: ejtem le/vízbe, ülök rá, vesztem/lopják el, nem csak egy példányát a könyvtáramnak,
    - kisgyerekfaktor: (főleg ha fiú) egy papírkönyv kevesebb izgalmat rejt (lehet ugyan bele firkálni, oldalakat kitépni, de így egy könyv kerül csak veszélybe), míg az olvasó világít, lehet nyomkodni (hisz apa is ezt csinálja), szóval izgatja, babrálja (így akár több tíz könyv értéke forog ugyanabban a pillanatban veszélyben),
    - ha egy könyvet kiolvasok, talán még az unokám is használni fogja, ellenben ezt biztosan le fogom cserélni 1. a fentiek miatt, 2. ronggyá olvasom, 3. lesz másik szagosabb, fényesebb, több gombbal, vagy pixellel inch-enként, amit kicsit előbb és kicsit drágábban meg fogok venni, mint szükséges lenne… (persze nőknél más a helyzet)!

    [ Szerkesztve ]

  • LittleBiG007

    Topikgazda

    válasz Canonfan #9965 üzenetére

    "Én karácsony óta vagyok tulaja egy Wayteq xbook 60 FL olvasónak, és eddig nagyon tetszik hogy androidos, már alakítottam kissé"

    És hány könyvet olvastál el azóta rajta? ;]

    Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

Új hozzászólás Aktív témák