Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shia-ko

    aktív tag

    válasz Degeczi #436 üzenetére

    Nos, én rászántam jó pár napot mielőtt külföldre költöztem, hogy beszkenneltem a könyvtáramat. :) Lehet, hogy hülyeség, de így mégis egyszerűbb volt, mint kihozni. És nem, nem töltögettem metaadatokat, csak értelemszerűen elneveztem a szöveges file-okat és szerzők szerint mappába rendeztem. :B Ráadásul a noteszen még mindig így egyszerűbb rendszerezni, mint mindig calibre-t használni, ami így szinte nem is kell, hisz az Onix megevett eddig minden formátumot, talán dvju-t egyedül nem.
    Az a pár, amit azóta szereztem, szinte lényegtelen. De persze, majd egyszer, ahogy idő engedi :)
    Ez nekem olyan, mint a zeneszámoknál mindenféle file-nevet használni egy ömlesztett könyvtárban, majd az id-tag-eket kitölteni, hisz a lejátszó úgyis azt nézi első körben. :think:

    Üdvözlettel: Gabi

  • doc

    nagyúr

    válasz Degeczi #436 üzenetére

    azert nem a szerzo szerinti csoportositas az egyetlen ok, amiert konyvtarszerkezetet lehet hasznalni...
    nalam pl. legfelso szinten van egy-egy konyvtar az angol es a magyar nyelvu konyveknek (ezen belul meg szerzo szerint, bizonyos esetekben meg pluszban vannak hozza a valogatasok, novellaskotetek, stb). lehet csoportositani mufaj szerint is
    emelle szoktam meg kulon rakni a szakmai konyveket, temakor szerint kulon konyvtarakban

    mindezeket meg lehet oldani megfelelo tagelessel is, de sokkal macerasabb, raadasul akkor szamitogepen is csak a Calibrevel tudnam rendszerezni oket

    raadasul mivel en a serveremen (is) tartom oket, ezert calibrevel eleg maceras lenne parancssorbol kezelni a gyujtemenyt :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák