Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz cd334 #73052 üzenetére

    Szééép :C :R

    Baromi jól néznek ki azok a kis motorok...

    "Nagyon tiszta és egyszerű design lett."
    Ez az ami miatt nagyon-nagyon tetszik...birom amikor ránézek egy ilyen holmira, és nem a kábelkorbács rengeteget látom, hanem csak a "fő" összetevőket...szuper lett :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Srácok...

    Segítsetek nekem légyszíves...
    Volt egy Phantom a tulajdonomban, amit annak rendje és módja szerint (talán még tavaly)bejelentettem a hatóságnál. Kaptam rá lajstrom számot, és üzembentartóit...

    Én viszont pár napja eladtam egy embernek, de nem írtunk róla semmilyen papírt, stb...
    Most ilyenkor mi történik? Le kell ezt nekem jelenteni valahol? Gondolom, hiszen "hatóságilag" hozzám van kötve a gép..ha bármit történik -okoznak vele, én szereplek elvileg nyilvántartásban, mint tulajdonos...

    Mi történik ilyenkor?

    Remélem nem kell hozzá a vásárló,mert azt sem tudom kinek adtam el... :U

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz tknof1871 #73092 üzenetére

    Szia! Én ezt a témakört kicsit megeroszakolosnak érzem...
    Szerintem ha tényleg a cél a fontos,és nem a drón vásárlás valamilyen indokkal, akkor nézz be az okosotthonos topicban,,,csomó ilyen víz érzékelő van amiről olvastam....
    Talán olcsóbb is mint drónt venni...a smarthome ezen szeglete engem pont nem érdekelt, ezért csak fél szemmel olvastam mindig, de hogy van ilyen, az biztos...

    Szerk...
    Mondjuk én sem gondoltam ezt végig, mert ha egy mező közepén van ez, és egy gazdasági épület, ahol 0 internet van, akkor nyilván ki is esett ez az ötletem... Bocsánat :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Sziasztok!

    Rendelt már valaki a speedybee.com-ról?
    Nem találok a honlapon semmit a szállításról, hogy vajon honnan küldik a rendelt holmit :(
    Kínából, USA-ból, vagy megoldják az EU-s szállítást is vajon? :U
    Annyit látok, hogy ha kosárba rakom a holmit, akkor mindent (címet) beállítva free shiping...

  • twine

    addikt

    válasz twine #73156 üzenetére

    ....legyen válasz is a kérdésre :DDD

    "Thanks for your support.
    We will ship the package from China if you purchase products on our SpeedyBee official website.
    Free shipping on orders over $30.00.
    Generally speaking, it takes 2-3 weeks. If you pay extra for Expedited Shipping ($29.99), it will take 1-2 weeks.
    After you place an order, we will submit it to the shipping department on the same day or the next day to arrange delivery:)

    We are sorry that our prices do not include tax or vat.
    Under normal circumstances, if the package is checked by customs, you need to pay customs duties.

    If you have any questions, please feel free to contact me.
    Thanks for your support of our products.
    Have a nice day~"

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz SP!T #73162 üzenetére

    Feliratkozás, és like-olás részemről pipa ;)
    Sajnos én a magam részéről most az anyagiak miatt kicsit háttérbe szorítom a whoop-ot. :O

    Beszippantott a digitás világ, és a nagyobb gépekbe raktam a kis pénzmorzsákat...
    Uh. most jelenleg a két gyári DJI masinán kívül a "kis" 5"-os drágaságom épp így tölti napjait...:

    Kis szeretgetés, kis molyolgatás, kis forrpad tisztogatás, kis forr.gyanta eltávolítás..kis tervezgetés....

    Viszont szeretném kérdezni, itt a régi topictársak közül, rémlik mintha valaki vágatott volna carbont.

    Nekem egy ugyanilyenre lenne szükségem:

    Csak kb. 3-5mm-el szélesebb kiadásban.

    Szerintetek van erre valahol Magyarországon lehetőségem? :B :F

  • twine

    addikt

    válasz HornedReaper #73164 üzenetére

    Fuuuu nagyon szuperek vagytok :R
    Azért írtam többes számban, mert privátban is kaptam lehetőséget :R

    Ha megengeditek, vázolom miről van szó, mert ez most nekem nagy öröm, és meglepetés(a lentebb vázolt megoldások miatt)...
    van ugye ez a fenti 5"-os (Armattan Marmotte)vázam, amihez engem konkretan érzékeny szálak fűznek, mert nekem ez a váz volt A NAGY szerelmem(illetve először a Cameleon,de praktikussági szempontok miatt Marmotte lett) LifeTime gari meg minden...<3

    Analóg cuccal vettem, de most hogy lett DJI szemüveg, meg O3air unit, azt hittem új vázat kell rendelnem Armattantól mert ugye van Marmotte HD verzió DJI Air Unitra tervezve...
    Leveleztem Armattanékkal, kérdeztem O3-al 100% Kompatibilis e? Mire jött a válasz, hogy nem, kell hozzá ilyen meg olyan 3d printed cucc,,,majd egyszer terveznek O3-ra is vázat, de jelenleg nincs...

    Na innen több éjszakán át tartó internetes keresés vette kezdetét, mivel eleve a kamera ketrec és felfogatás sem volt jó,,sem méretre, sem pedig képben, mert bele lógott a ketrec csúnyán a képbe... :W

    Amikor már a munkahelyen akartam az esztergályosokkal cooperálni, épp abban a pillanatban találtam ezt a videót.... :C :C
    Én meg csak pislogtam hogy miiiicsoda??? Csak cseréljem meg a két ketrecet? Jobbot balra, és fordítva?

    És igen...működik... :K :DD

    Aztán megtaláltam ezt...
    Ez meg megint azért szuper mert aluminium, nem valami "hitvány" nyomtatvány...baromi kultúrált és stabil felfogatást tesz lehetővé...
    Viszont horror a postaköltség....deeeee kedvenc fpv garázsunknak óóóriási respect(ismét), mert segítenek a beszerzésben... :R :R

    És innentől már csak egy dolog választ el a vágyaimtól...
    A kamera ketrec tetejére a gyárival majdnem megegyező, de picivel nagyobb furattávolsággal bíró carbon merevítő/gopro tartó ..ha egy ilyet sikerül gyártatni,, akkor már csak a vicc marad az "analog" marmotte vázam mellé...:

    "Mi kell? O3 HD kompatibilis váz?
    -Na fogd meg a söröm... :D

    Uh. megindult a gép szétbontása, "masszírozása", várom a plusz kellékeket, és tervezem , hogyan lesz igazán szép és "tiszta" építés...(kábelharisnyázás, miegyéb :B :)) )

    Új digitális szerelem születik a "régi" analog holmiból...Reményeim szerint a végén,
    stabil gyönyörűség, és nem valami nyeklő-nyakló frankeinstein :DDD

    Szóval nagyon köszönöm, holnap próbálom felvenni a kapcsolatot a kapott kontaktal.. :R

  • twine

    addikt

    válasz twine #73165 üzenetére

    Kiugrok a bőrömből... :D
    Carbon alkatrész gyártásnak semmi akadálya..este megrajzolom,és küldöm is a srácnak...
    Nagyon normális arcnak tűnt...úgy látszik ez a projekt most csupa ilyen jóindulatú és kedves emberrel hozott össze. :R
    A lényeg, hogy úgy néz ki a végén "full gyári" lesz a kis szeretett mArmotte vázam, és az egész projektet egy új váz töredékéből ki lehet hozni. :R :C

    Pedig már elkezdtem szemezni egy új vázzal... :B De őszintén örülök, hogy maradhatok a jól bevált kis szerelmemnél. :)

  • twine

    addikt

    válasz HornedReaper #73164 üzenetére

    Srácok, egy kicsit hagy jöjjek "dicsekedni"...
    Először is Bódig Krisztián munkásságával.
    Én megrajzoltam és leírtam neki mit szeretnék, neki nem volt kérdése, elsőre minden tiszta volt.
    Utólag szinte szégyenlem magam, hogy nem ismertem a tudását, és magyaráztam, hogy nem muszáj ám a "pillangó" forma, jó nekem egy sima téglalap is, stb.
    Másod sorban féltem a 36,5mm-re mért furattávolságtól, nem tudtam mennyire preciziós a gyártás...
    Nos, el kell mondanom a számat tátottam miután kivettem a foxpost automatából a holmit.
    Aztán hazaértem, és izgatottam jött a csavarozás, és minden él, minden furat, úgy volt a helyén mint a gyárban. Armattanék sem dolgoztak precízebben ;] :D
    Nem kellet feszíteni, izzadni vele, vagy ferdén hajtani be a menetet,,,semmi ilyesmi...Becuppant a helyére, és behajtottam a csavarokat és pont. Épp mint a gyári alkatrészt.

    Az Armattan Marmotte "DJI" vázat meg tényleg sikerült megspórolni.
    Az analogra tervezett vázat sikerült végűl átépíteni. Pár éjszakámba belekerült, de végül azért szvsz. csinosabb is lett, tisztább építés, és ami a lényeg, belefért minden.
    Kapott kis kábelharisnyákat, fordított "deszkát", hogy szebb legyen, stb.stb...

    És végül pár kép....

    Előtte nem volt olyan szép... :D

    Köszi mindenkinek, aki ajánlotta "C.Carbon Krisztiánt" :R

  • twine

    addikt

    Hej Srácok!

    Épül az új build... :D
    Volt egy gyári "előre épített" Armattan marmotte gépem, amin már motorokat meg VTX-et cseréltem idő közben, de analogra terezett váz volt.
    Most teljesen újra gondoltam, így épül 5"-on az első saját buildem...

    Váz; Armattan Marmotte(analog)
    ESC; MAMBA F55_128K BL32 4IN1 ESC 55A 6S
    FC; CLRACING F7 HD MPU V1
    VTX&Receiver; DJI O+ Air Unit
    Motorok; T-Motor Velox 2306 V2 KV2400

    Izgatott vagyok nagyon , mert mivel nem erre lett tervezve a váz, mindent mm-re kell álmodni..(szó szerint álmodni...éjszakákat méregettem meg álmodoztam már át, mit hogyan és merre vezessek,és kössek, hogy igazán "tiszta" ,tetszetős építés legyen, és bele is férjek.
    MOst itt tart a mutatvány...Kábelharisnyázva,zsugorcsövezve, nagyjából már megálmodva...
    Postán az FC....
    CLRacingnek van MPU6000-el szerelt F7-es FC-je, amin ráadásul egy oldalon van az ESC csatalkozó és a DJI csati is...Ez azért nagy dolog mert majd' minden FC-n manapság a két ellentétes oldalra rakják. Nekem meg 180fokkal el lesz forgatva az ESC, hogy elférjen a z 1000uF kondi is kábelezés nélkül.
    Szóval CLRacing nagyon jó(OScar Liang szerint is, meg a saját F4-es tapasztalatom szerint is...egy csoda mit kibírt az az FC), de elfogyott mindenhol a világon, és nem gyárják.....
    Kivééééééve, egy webshopban angliában aki csak oda, és írországba szállít.
    De jó fej volt a tulaj, írtam neki, emailt, hogy plííííííííííz, ha tényleg ott van neki a polcon, és kivételt tett, elküldte kis hazánkba "külön", uh. a héten átvehetem a településem kispostáján. :DD :C Nagy az öröm.

    Emlékeztek még a pár évvel ezelőtti "twine"-ra?
    "nem akarok építeni...hogy a fszmba lehet bindelni? segíííítseeeteeeeek! sz@r az egész utálom, eladom..." ;] :DDD

    Hát idáig is eljutottam...Nagy élmény , és sok hosszú álmatlan éjszaka...de azt hiszem meg fogja érni a végén. :))

    Lehetett volna másik vázat venni, nagyot-kényelmeset...De ez az Armattan váz nekem világra szóló nagy szerelem...megoldom ;] :D
    Ja igen, és még egy TBS GPS-nek is találtam kultúráltan helyet. abban a "fejben" ami gyárilag megint csak nem jó, de kicsit "belenyúlva" már tökéletes...

    Alig várom hogy repüljem a gépet...de még jönnek a piros soft mount gumibakok kínából, meg a goprohoz a 3/4-es menettel szerelt talpak..stb...

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz twine #73197 üzenetére

    Ja és a Betaflight is beszarás mit fejlődött az utóbbi időkben. Rég nem frissítettem, de a napokban felraktam a 4.4-et, és még a régi őskövület F4-es FC-re feldobtam az új firmware-t, és a számat tátottam, mennyire kezd felhasználóbarát lenni....
    Értem én hogy az "igazi férfi CLI-ben programoz", de azért jó hogy az ilyen amőbákra is gondolnak mint én :P ;] :DDD

  • twine

    addikt

    válasz trialboj #73199 üzenetére

    Szia!

    Ez a hiba akkor szokott előfordulni, ha nem megfelelő sebességű sd kártya van a gépbe dugva.
    Viszont akkor konstans , és nem ennyire random, mint ahogy leírtad. Én ezt kártya hibának vélném így látatlanul.(Próbáld ki egy másik zsugával szvsz, még akkor is ha papíron megfelel a specifikációknak. Lehet hogy kezd elpusztulni vagy ilyesmi)

    Szégyen vagy sem, én most hallom először, hogy proxy fileokat is létre lehet hozni. Nekem ez újdonság volt. Eddig a Phantomokhoz GO4-et használtam, most a mini3pro-hoz meg a "sima" kijelzős DJI RC-t vettem. Nem találkoztam ezzel a mnüvel benne, pedig mániákusan át szoktam túrni töviről hegyire a beállításokat.(Persze ettől a tévedés és tanulás jogát mindig fenntartom)
    Én eddig abban a hitben éltem, hogy a GO4-ben és most az DJI RC-ben csak a "streamelt" képet lehet rögzíteni, amit látok repülés közben, illetve a "full videót", amit a madárba helyezett sd kártyára rögzít. A proxy filokkal most nagyon megleptél :B :B
    Neked az RC PRO-hoz ennyit találtam.

  • twine

    addikt

    válasz trialboj #73201 üzenetére

    Úgy néz ki, ugyanarról beszélünk, csak én ezt eddig nem proxynak hívtam. Vágó programoknál egy picit mást jelent a "proxy file".
    Ott is kisebb felbontású és bitrátájú anyagokról beszélünk de konstans értékekkel, míg a DJI "proxy file"-jai változó bitrátával jelennek meg a képernyőn, éppen attól függően milyen az átvitt élő videó jel minősége.
    Ezért én a fejemben ezt soha nem proxyként kezeltem, de ez az én hibám ,mivel most jobban beleásva magam az internet ezzel foglalkozó szegletébe látom, hogy sokan sok helyen ezt is proxynak hívják. :R
    Elnézést.. :R
    Ami viszont a lényeg, hogy
    nem "androidos screen record"-ról beszélek OSD-vel együtt, hanem a DJI GO4, illetve a DJI fly alkalmazáson belül tudod ezt, és ennek részleteit beállítani.
    Ilyenkor nincs a képen OSD, csak a "tiszta" videó.

    Valóban arra jó amit írtál, én kollégáknak ezt szoktam átdobálni ha épp akarok valamit gyorsan mutatni..stb...aztán a végén úgyis a full minőséggel dolgozunk....illetve nekem még az audio is be van pipálva, így néha jól jön amikor innen ki tudom "lopni" az atmoszférát némely anyagokhoz. ;)
    Audiot az épp aktuális kontroller(Kijelzős RC, telefon, stb) rögzíti, nem a drón.
    Ezzel érdemes tisztában lenni, tehát ha egy géphez repülsz magadtól mondjuk 800m-re, de körülötted emberek vannak egy fesztiválon, akkor a rögzített hang a fesztivál lesz, nem a 800m-re lévő gép motorzaja.

    Üdv
    T

  • twine

    addikt

    válasz trialboj #73203 üzenetére

    Ez nyilván attól függ, hogy milyen körülmények között használod a gépet.
    Ha "Crane"-ként használod a drónt, egy mondjuk cca R=50m sugarú körben szabad rálátással, egészen vállalható még videós szemmel is(nyilván a számokhoz képest)... :U vagy repülsz be bokrok fák mögé, ahol besik alig pár Mbps-re az átvitel, és olyan kockás lesz a kép mint az asztalterítő. :D

  • twine

    addikt

    Egy kisregény a "testvér" topicból, hátha itt is hasznos lesz valakinek, és nem fut akkora c0pásba mint én. :B
    Egy új "tiszta" építés,(végül teljes egészében MAMBA MK4 stackel,) és a nagy büszkeségem, az áttervezett és legyártatott battery plate, "beépített" XT60 csatival...
    (Nagyon régi vágyam volt már...mostanra sikerült... :DD :DD )

  • twine

    addikt

    válasz akika111 #73260 üzenetére

    Eszközkezelőben sem látszik, amikor a pc-re akasztjátok USB-n?
    Ha látszik valami ismeretlen eszköz amikor ráakasztjátok, esetleg egy Driver Fixert próbáljatok ki ;)

  • twine

    addikt

    válasz etnies #73271 üzenetére

    Amennyiben leraktad a voksod a mini3pro mellett, ebben a témakörben próbálok segíteni kicsit.
    Phantom4proV2-ről váltottam(előtte meg pár évig "sima" Phantom4 volt), min3pro-ra, és egy percig nem bántam meg. Elképesztően kezes és "minőségi" a kis masina.
    Az a 100-150Mbps bitrátás videó pedig amit rögzít, igazán szép és részletgazdag. Komolyan meglepő hogy ilyen lóf@sznyi kis szenzorokból mit ki tudnak manapság már hozni. Otthon 55" 4K hdr képes tv -n néztem párszor a nyersanyagot és mindannyiszor elcsodálkoztam. (Nyilván kezeljük a helyén, és a szenzor méret tükrében a mondandóm)
    A repülési képességei megint csak nagyon jók. Értem úgy, hogy tényleg kezes, kicsi, ezért pld nekem a Phantom méret után nagyon nagy élmény amikor parkokban kényelmesen fák ágak között tudok videót rögzíteni, sokkal kisseb energiabefektetéssel, mint az elöbb említett gépekkel.
    Mivel a nagyobb géposztályt "telefonos" kontrollerrel használtam, és rengeteg ebből származó hátrányt megismertem.(Meló közben rohanás, és kapkodás, fotós kollégák már a kocsiban, én meg még mindig "szerelem" a madarat meg a távot,,, USB aljzat kontakt hiba, usb kábel probléma stb....)én a kijelzős kontrollert vettem meg hozzá.
    A kettő együtt(mini3pro és DJI RC) egy álom...
    Egy előnye van a telefonos kontrollernek mini3pro-nál, hogy azzal elvileg könnyebben tudod CE-ről FCC-be rakni a gépet. De ilyet meg ugye Magyarországon úgysem szabad csinálni! Ezért ez nem annyira mérvadó. Meg ha nagyon kitartóan keres az ember, akkor a kijelzős kontrollerhez is létezik ebben a témakörben megoldás, úgy tudom....mintha olvastam volna, vagy valaki mesélte , akinek mesélték ;) :))
    Illetve telefonon egyéb szoftvert is tudsz futtatni ha akarsz, (bár pld mondjuk a Litchi , ha jól tudom egyelőre nem kompatibilis a mini3pro-val) amire a DJI RC-nél nincs lehetőséged.
    Azt viszont még be kell valljam, hogy a fenti megjegyzésem hogy "minőségi", kimondottan a technikai oldalának szól.
    A test, a gimbal, a kamera és úgy általában a gép egy kis ékszerdoboz, és nehezen viseli a fizikai behatást. Ezért mindenképpen javaslok mellé egy care-t kötni az első évben.
    Tudom, hogy éppen elég megvenni egy ilyen szettet, az ember összeszorítja a fogát stb., és a care már nem szokott beleférni, de még jobban tud fájni, ha belehúzod az ágasba aztán zuhanás után kitörik a gimbal a helyéről, és nézed poros törött madaradat a földön.
    Ha van care, mindezt lesz@rod... szólsz a DJI-nak, küldnek "vonalkódot", jön a futár, és posta fordultával cserélik.

    Egy szó mint száz...nagyon szerethető masina. ;)
    Ja és baromira csendes egy Mavic, vagy Phantom mellett...30-40m-en eltűnik a hangja.

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz etnies #73277 üzenetére

    ...és ebben benne van a DJI RC(kijelzős) is? Mert akkor jobban is megremegtethetnéd a kezed, hogy le is nyomódjon a gomb :)) az úgy nagyon jó ár érte...
    Biztos hogy pro? nem a "sima" mini3?

    Szóval szerintem ennyiért best buy...és azt gondolom, egy családnak ez a gép "nonplusultra" . tényleg befér a hátizsákba a szalámis szendó mellé...
    én évek óta nem vittem a phantomokat sehova, ha a családdal mentem,,egyszerűen nem volt már hozzá kedvem...nagy, nehéz, össze kellett rakni, stb...
    a minit meg "kidobod" a hátizsákból, nyomsz két power gombot és már repülsz is...

    És, hogy ha megengedsz nekem egy igazán jóindulatú tanácsot...
    Amíg nem vagy teljesen tisztában a gép működésével menüről menüre, pontról pontra, addig ne emeld meg a lakásban...
    A care baromi jó dolog, de én 7évnyi aktív drónozás után is az összes új gépemet(legyen az kameraplatform vagy racer) emberektől,fáktól bokroktól távol "tesztelem" , mezőn, szántóföldön, falusi focipályán stb...
    Van aki mindezt lesz@rja.....nekem bevált, hogy a mai napig elolvasok minden manualt, és a fent említett helyeken "repülöm be" a gépeket ;)

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz etnies #73279 üzenetére

    Buy-buy-buy :D ;)

    A videod pedig szerintem szép..nekem tetszik ;)

    Off-off-off...
    Eszembe jutott az ellenfényről egy vicces szösszenet;
    [link]
    Bocs az offert mindenkitől :R :B
    Főleg ha másnak nem is vicces :B :B

  • twine

    addikt

    válasz Lauda #73383 üzenetére

    Szia!
    Kérdésedre a direkt válasz az, hogy működik "az eszköz" "regisztrációs dolog" nélkül is, mint ahogyan pld. egy autó vagy motor is működik jogosítvány, és forgalmi engedély nélkül.......

    Csaaaak, legalább egy sikositót dobj be a táskába mielőtt ilyesmit csinálsz, hogy ha elkapnak, ne fájjon annyira :P :DDD

    Szerk;
    De ha valóban hobbi célra gondolkodsz, szerintem nem utána ennek "a regisztrációs dolognak",,, nem kell hozzá annyi energia mint egy Jogi Egyetemhez, és az én szvsz. Minden hobbiba szokták az emberek időt, energiát, pénzt rakni...nem is keveset...legyen az origami, vagy kisvasút építés...akár horgászat.... ;)
    Könnyebb ,és nyugodtabb lesz a hobbid ;)

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz twine #73384 üzenetére

    Ismét elnézést az "ork" irasnemért telefonról gepeltem séta közben, és az autocorrect meg az ékezet beleszólt sajnos, de talán érthető a lényege... :R és jelezném ,hogy nem volt benne kioktató, vagy bántó szándék, "vicces jotanacsnak" szántam :R

  • twine

    addikt

    válasz Lauda #73386 üzenetére

    Valamikor csak földet kell, hogy érjen a drónod,,így vagy úgy. Gondolom az esetek többségében szeretnéd ha ez melletted történne...ez az egyszerűbb módja a kiderítesnek.
    Azt is tapasztalatból mondom, hogy bár papíron több km távolságra tudnak repülni ezek a gépek a transmittertol, mégis jó ha van visual contact a géppel...
    Nem csak azért mert így szabályos reptetni(!) ,hanem azért mert ez tényleg egy hasznos szabály....
    Tehát valahol a környéken meglátnak...

    Ezen kívül pedig létezik erre már technológia ,ami megmondja merre van a transmitter,,,de olyan is ami kirúgja alolad az irányítást,,, itt jó esetben a géped hazatér ha így van beállítva, rossz esetben lebeg, leszáll vagy lezuhan...

    Persze ilyen technika nem.minden bokorban van ehhez nagyon csúnya rossz "gyereknek" kell lenned ,hogy, il,én történjen veled... Csak jelzem, hogy van, létezik ilyen ;)

    Mindez volt az ilyesztgetős része...
    A gyakorlatban, ha van egy szemét nagy földterületed ahol repülsz, és nem 500m-en vagy hackelt géppel meg magasabban repülsz, szóval ha nem ezt csinálod a kutya nem foglalkozik (egyelőre) veled

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    Óriási szívfájdalmam ,hogy ez a topic ilyen csúnyán elesett, és az a szuper közösség,ami itt volt, szétszaladt, ...
    Na mindegy én azóta, is töretlenül építgetek.... :D
    Van egy "melós" 5"-os O3airunit-os,,amit egyfolytában "csiszolgatok",
    épül ugyanarra az alapra(Diatone 55A ESC+ F722 APP) egy másik freestyle-ra,,,csak még a frame-et nem tudtam megálmodni, melyik tetszene igazán a piacról...

    Éééés, annyi szart sikerült az évek alatt összeszedni, hogy a múlt héten összeraktam egy f@sza kis 85mm-es whoopot... Volt otthon egy szett bontatlan t-motor f1103 11000KV-val...CRazybee f4V2...
    egy BetaFPV M03 5.8G 25mW - 350mW VTX-et rendeltem hozzá,
    összesen 47g lett a vége...

    De hogy miért élvezem még jobban ezt az egészet mint eddig?
    Irgalmatlan, több éves c0pást sikerült ledobni magamról azzal, hogy vettem piacvezető gyártóktól minőségi ónt...én eddig ezekkel a kínai fosokkal szarakodtam, és rémálom volt.
    Mostanra lett mindenem, amivel beszarás forrasztásokat tudok készíteni, vagy éppen ónt eltávolítani, legyen az a legkisebb forrpont, vagy egy "óriás" táp forrpad 12AWG vezetékkel...
    Nekem sajnos ment tönkre 2-3 kisebb nagyobb FC-m is az idők folyamán azért, mert óriási c0pás volt forrasztani...

    Az első guriga 500g-os beszarás jó 1mm-es 60/40-es MULticore ónt a használtpiacról vettem. Régi, már forgalomban ebben a formában és márkanév alatt nem kapható készletből hirdet egy ember..érdemes megkeresni a hirdetést, mert még mindig van neki, piaci árnál jóval olcsóbban, és kva jó ón...

    A másikat meg a maximalizmusom rendeltette velem :B :D Ahogy nézem , gyakorlatilag a piacon kapható egyik legjobb...ez sajnos teli áras volt Amazonról...
    KESTER 63/37 0.8mm-es .... Na ez meg aztán tényleg beszarás... :C

    Végül, ha visszatekintek az elmúlt fél évre mennyi pénzt lőttem el forrasztási segédanyagokra, folyasztószerek, kiforrasztó szallag...stb...kicsit fájdalmas az összeg..
    De az öröm amivel azóta dolgozhatok ezeken a gépeken, az minden forintért kárpótol...

  • twine

    addikt

    Ez napjainktól egy örök és véget nem érő szarság lesz a két fél között...A normálisan drónokat kedvelő, és hobbyzó ember, valamint a törvény szolgájaként dolgozók között.
    7 éve drónozok, _(20 éve állok kamera mögött), próbáltam lelkesen minden papírt, vizsgát, biztosítást megszerezni megkötni...De az évek folyamán rájöttem, hogy jogilag ,papíron, élhetetlen ez a hobby és vagy részmunkakör..
    De hiába a sok papír valszeg Schaf szerint én is "menőnek"számítok, mert mostanra leszarom az egészet, mert nem tudok jogilag a whoopjaim, és a hobby gépek miatt nem törvényt sérteni...
    A biztosítás is elégetett pénz, hiszen az is csak akkor fizet, ha minden körülmény a jogszabályoknak megfelelő, tehát érvényes légtér engedély, lajstromszám, üzembentartói..stb..stb.....
    Folytathatnám napestig miért szar ez az egész egy egészséges hobbysta szemszögéből, de ezt már sokan sokféleképpen leírták...

    De miért értem meg mégis ezt az egész törvényesdit?
    Biztos ti is látjátok internet szerte mit művelnek nem messze tőlünk az FPV drónokkal...
    Rengeteg emberéletet követel, és egy kbsztt undorító, sunyi halálosztó lett a gyönyörű fpv gépeinkből...
    Egyszerűen rosszul vagyok ezektől a videóktól..láttam X-en(twitter) ahol karton dobozokban tízesével voltak csomagolva az új, épített "öngyilkos" fpv gépek....látom a videókat ahol DJI-al derítenek fel, és FPV-vel támadnak közben , és pusztul, roncsol, szakad minden ahová berepül....

    Undorodom a dologtól, hogy ebből a gyönyörű hobbyból ez lett....
    És egyben megértem, hogy a demokrácia törvényekre épül, ha nincs törvény, jogszabály, akkor nincs is mit betartani....Hogyan vonsz felelősségre olyan barmot akinek valami hasonló megfordul a fejében?

    Szóval az én személyes véleményem az, hogy nem marad más hátra mint a szürke zóna...
    Gyönyörű felvételeket lehet készíteni Horvátországban is...
    Itthon is lehet hobbyzni....csak a jobbnál is jobban kell viselkedni...
    Én pld. láttam a tengerparton a parasztot a strandon az emberek közül felrepülni a minivel...
    Pedig ilyenkor odébb is lehet menni 30-50-100m-t, és egy nyugodt, emberektől mentes helyről startolni...Én mondjuk nem tudom...csak mesélte az ismerősöm ismerőse...hogy ilyenkor már le sem szarják, ha nem basztatod vele az embereket...vagy nem az óvárosokban cikázol az emberek feje fölött az fpv-vel.
    Ugyanez itthon...papíron talán már bűncselekmény(?) de szabálysértés mindenképp, ha a végtelenül nyugodt, erdei, de lakóterületnek számító otthonom környékén repkedek az 50g-os whoopjaimmal, hiszen kamerások...de ha nem repülök át a szomszédhoz, nem basztatom az utcán sétálókat, akkor még tetszik is az embereknek...

    Egy ilyen helyzetben nemrég kiderült, hogy az egyik szomszédom, "drónos rendőr"..
    igazán jót beszélgettünk, és fogunk is még együtt sörözni valszeg...
    Ugyanez amikor munka ügyben vidéken, vagy külföldön járok....
    Katonák, rendőrök, tűzoltók stb..mind-mind cimbik,,,soha senki nem kért még tőlem papírt...Valószínűleg nagyon fontos a viselkedés :U

    Horvátországban teeermészetesen nem drónozom...isteni szerencse hogy pont találtam a neten valami fórumon olyan linket, ahol éppen a családdal nyaraltunk...
    VAlami furcsa ftp szerón voltak a videók, azóta megszűnt... ;] :))

    Szóval "ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek", de szépen viselkedjetek.... ;] ;) :D
    és egyben tartástok a be a törvényt,,az ellenkezőjére én nem buzdítok....

    Nem lesz itt soha konszenzus....a két fél nagyon távol van egymástól...de mint mondtam, én pld, ezt megértem, és próbálok ezzel a helyzettel együtt élni... :U :B :K

  • twine

    addikt

    válasz #85957376 #73481 üzenetére

    Szia!

    Én, ha kicsi gyerekekről van szó, mondjuk cca.12éves korig, akkor egy egy ilyet , vagy ehhez hasonlót ajánlanék...Nincs rajta kamera viszont cserébe van alkatrész, amire szükség is lesz, mert hajlik a motor tengely, törik a prop...stb..stb...

    Isten az atyám nem szeretek olcsó holmikat fikázni, főleg ha valaki vásárolni akar, vagy, már megvette...
    Könyörgöm semmilyen 10-20.000.- forintos kamerás papíron sokat tudó gépet ne vegyél nekik, mert ahogy fölöttem írták, csak a kedvüket veszed el...
    Nincs értelme, az ablakon dobod ki a pénzed, nem lesz boldogság, kihúzhatod ugyan magad miközben kicsomagolják, de a valódi öröm elmarad...
    SZar lesz a kamera kép, rosszul repül, nem reagál, hiába nyomja, hiába kellene....stb..stb...

    Az általam fent linkelt játékszerek, használhatók....de az én környezetemben az ismerősöknél ezek is csak pár hétig bírták, mert törtek, és a polcra kerültek, később a kukába....ritka kivétel amikor annyira rátalál valaki erre a hobbira, hogy tovább megy ezen az úton, és elkezdi felújítani, vagy megveszi a következő kategóriát....

    AHogy mondták,,,kamerásból kb. a minimum a tello....vagy jól körülnézve a piacon valahol 50-60.000.-től fölfelé kb...
    ha nem fér bele,....érthető és megérthető...akkor mindenképp valami más jellegű ajándékot javaslok...Nem veretésből mondom....hanem a csalódástól szeretném megkímélni a srácaidat, és a te pénztárcádat, hogy ne az ablakon dobd ki a pénzed... :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz SpydeR3412 #73486 üzenetére

    "ényleg egyedül adatrögzítőként van megfogalmazva a törvényben az, ami alatt mindenki az fpv kamerát érti? "
    A múltban ennek a vonalnak egyszer már nekifutottam itt, úgy rémlik...
    De azt hiszem nem "nyertem" :(

  • twine

    addikt

    válasz SpydeR3412 #73489 üzenetére

    Nem tudom kifejteni, mert régen volt és most,hogy bele olvastam az akkori csevegésbe, ugyanazt éreztem... Nincs köztünk jogász, aki minden kétséget kizáróan leírja mit jelent a törvényi szabályozásban pontosan az adatrögzítő eszköz.

    Írd be a keresőbe itt a topicban hogy "adatrögzítő" és megtalálod az akkori beszélgetést...
    Én is ugyanazon az állásponton voltam mint te ha jól gondolom, de volt aki másképp gondolta... És mivel egyikőnk sem volt jogász, így csak parttalan beszélgetés volt, amennyire most látom legorditve a találatokat...
    Én ezt a vonalat elengedtem,, csak azért jeleztem, hogy "vótmá" , mert emlékeztem, hogy anno nekem is vesszőparipám volt ez a cucc szó ;)

  • twine

    addikt

    Kicsit visszahoznám az évekkel ezelőtti hangulatot a topicba ;)

    Új építésem, ami szvsz az eddigi "legszebb" "tiszta építés" :B
    Bocs a homályért az egyik, talán legfontosabb kép kifejezetten szar :W

    Szóval az építés "tisztasága" nagyrészt talán nem is nekem köszönhető, hanem a SpeedyBee Mario5 DC váznak...Még nem repült, mert ma hajnalba fejeztem be a forrasztást, de már nagyon várom....
    Az eddigi gépeimhez képest jelentős változások, hogy:
    -Végre minden baromira átgondolt a vázon, mindennek megvan a helye, ki van alakítva..de konkrétan még a kondinak, és a receivernek is van fészke...
    Nekem óriási szerelem volt az Armattan Marmotte vázam, de amit azzal c0ptam, ahhoz, hogy mindennek legyen helye( a dji-al, és goproval ), hogy konkrétan carbon platet vágattam kiegészítőnek stb...
    Hát ahhoz képest ez a Mario5 egy álom,,,a GoPro tartó mélyen ültetett kialakítása, az XT60csati fix hátsó(mániám) elhelyezése, lógó "lengő" csati helyett...etc..etc..
    -Az eddigi rengeteg 2306/2400KV motorom után most került fel az első 2207 (konkrétabban 2207,5/2400KV) motor szett, nagyon kíváncsi leszek mennyiben lesz másabb mint az eddig repült 2306-ok :U

    Élmény lesz, hogy terepen amikor szükséges, az FPV kamera, és a GoPro szögét is szinte 1-1 csavarral tudom pikk-pakk állítani :))

    Kicsit szivatott a szett, mert.....:
    A Marmotte-ban egy ugyanilyen Diatone Stack van, (Mamba MK4 55A ESC / F722APP FC)
    de 4.4.2 Betaflight-al...teszi a dolgát... :K

    A másik ugyanilyen stack-em a polcon pihent már vagy egy éve, gondoltam feltúrom rá a legfrissebb vezérlőt...mind az ESC-re, mind pedig az FC-re...mielőtt beüzemelem.
    Mhmm...szoftver (Betaflight 4.5) fent, forrasztás kész, (nagy az öröm, hogy felismertem mennyivel szebb és egyszerűbb a motorok kábelezését zsugorcsövezni, mint kábelharisnyázni+zsugorcsövezni :D :W ) Betaflight indít, pipák, kapcsolók a helyükön motor csúszka óvatosan kitol, hogy halljam a motorokokat milyen hangjuk van...
    SEMMILYEN, mert baromira nem pörögnek fel.. :Y :W

    ESC-FC kábel ellenőrzés, forrasztás ellenőrzés, rövidzár ellenőrzés, "Betaflight minden" ellenőrzés, de semmi hibát nem találtam... :W
    2 óra alvás után, hajnalban, mielőtt indultam melóba gyorsan feldobtam egy 4.4.2-t az FC-re, és hibátlanul felpörögtek a motorok,,,,
    Hát a kva @nyját....:((( :))

    Délután, meló után folyt köv. kíváncsi leszek hol van a kutya motorhiba elásva... :W
    De már nagyon repülném a gépet...borzasztó kíváncsi vagyok rá :)
    "legrosszabb" esetben marad rajta a 4.4.2 'oszt viszon'látás :D

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz SeniorTilla #73887 üzenetére

    :R
    Pár éve csak ilyen diskurzusok folytak itt, és aktívan...
    "ismertuk" egymást, "hisztiztem" itt rengeteget, mert anno egy "egyszerű bind-et nem tudtam abszolválni. de a topictarsak addig mondták nekem, és mindenkinek aki segítséget kért ,hogy mit-hogyan,míg egyenesbe nem kerültünk...volt aki konkrétan receivert küldött magától ,kérés nélkül segítségként (mert a saját akkor még egyetlen darab vevőmet elcsesztem)borítékban,hogy ne kelljen a hónapos szállítási időt Kínából megvárnom...egy forintot nem fogadott el érte...
    pedig nem aktív tag volt,,ha jól emlékszem, talán csak csendes megfigyelő...
    Volt aki személyesen segített, és mutatta mit hogyan...
    napi akár 30-50 valóban szakmai hozzászólás született,egymást segítve, saját kisebb-nagyobb sikereinket, epiteseinket bemutatva....

    aztán jött ez a fckn drón törvény, és egy lepusztult biológiai sivatag lett ebből a szuper kis topicbol :O
    tisztelet és elnézést a fogalmazásért azoktól,akik itt vannak...

    kb.2-3 éve ennyi a topic;
    -milyen papír kell?
    -ilyen!
    -de gáz!
    - muszáj!

    borzasztó :O (nekem legalábbis aki szerette ezt a közösséget mindenképp)

    Bocsánat,,de kikívánkozott :B

    kezdj bele... ;)
    olvaslak egy ideje,,biztos vagyok benne ,hogy elveznéd ;)

    Én Phantommal kezdtem, és szeretem a dji-t...Mini3pro most is van,, dji FPV szett is...
    de az épített FPV nagyon más világ...
    és nagyon élvezhető...
    pedig aki régről itt van tudja mit mondtam én is régen,,
    "én nem akarok építeni, csak repülni"

    azóta kb.1 m3 drón alkatrész és kiegészítő áll dobozokban "a sarokban" :DDD

  • twine

    addikt

    válasz vandor01 #73891 üzenetére

    Egyébként rémlik,hogy amikor bejött a 4.4.X BF verzió, olvastam/hallottam valahol ilyen hibáról(amit leírtak)...Azt viszont meg nem mondom hol..de most próbálom belelovalni magam abba, hogyan allitsam be a pid értékeket ha egy sárnehéz GoPro -t is cipel a gép....uh. ha ismét belefutok valahol, majd linkelem...
    tuti hogy volt ilyen hiba ... :U

  • twine

    addikt

    válasz kbhuinfo #73918 üzenetére

    [link]
    régebben repültem P4-el, illetve P4 proV2-vel. ezeket otthon is "le tudod programozni" litchiben milyen útvonalat milyen magasan milyen irányban repüljön le, egy Google maps jellegű térképen... kiviszed , nyomsz egy startot, és minden alkalommal ugyanazt az útvonalat ugyanabból a szögből lerepüli...

    A fent linkelt mezőgazdasági "holmikkal" felszerelt P4 videókat, csak érdekesség szintén nézegettem, mivel nem vagyok mez.gazd. szakember, de láttam olyan szoftvereket hozzá amik számoltak százalékot, mennyi a beteg növény, vagy vadkár, stb...stb...
    szerintem ezeket a Phantomokat nézegesd...
    hozzáteszem, ezek azért nem olcsó játékok, és rémlik hogy a szoftverek is előfizetésesek vagy ilyesmi...

    ha nem ilyen profi kategóriára vágysz akkor meg szerintem egy P4-pro, mavic pro2 -től "fölfelé"(kategóriában) bármi jó "nézegetni" a földedet ;)

    most látom van itt újabb generáció is;
    [link] ;)

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz kbhuinfo #73920 üzenetére

    Én nem tudok róla semmit!

    Bevallom őszintén, ha gyári dronról van szó nekem csak a DJI létezik. :B Abból használtam már jó pár félét!
    Tudom, hogy van alkatrész,szervíz, care, tutorial, teszt, valamint 3rd party program pld litchi, FCC hack stb.hozzá, és úgy vagyok vele mint pld. a zsepivel...tudom, hogy van a zewa-n kívül is zsepi, de mindegyiket átfújom, :W így aztán egyszerűen nem vagyok hajlandó mást venni... :B :DDD
    Megnézem a teszteket, olvasok kicsit utána mindegyiknek, de valahogy az én agyamban a neuronok így kapcsolódtak, hogy (gyári)drón=DJI :B

    Pedig hozzáteszem, a szivargyújtós usb-s töltőmtől kezdve, a telefonom át, még a napszemüvegem is XIAOMI... :D :R

Új hozzászólás Aktív témák