Keresés

Aktív témák

  • Allendale

    csendes tag

    Egy kis Help-re lenne szükségem!
    Elsődleges IDE csatolóra van(volt) kötve két rack-be épített Maxtor HDD-m. Az OP rendszer egy harmadik -SATA- vinyóról megy. A gép hónapokig rendben működött.
    Aztán az IDE slave vinyóm egyik pillanatról a másikra minden előjel nélkül meghalt. A másikra a win lemezkezelője egy ideje írta, hogy online hibák vannak, ill. a meghajtó veszélyben, de mivel látszólag működött rendesen, így nem csináltam semmit.
    A napokban észrevettem, hogy a HDD led állandóan halványan világít, utána egyszercsak a sajátgép alatt nem látszott a meghajtó. A lemezkezelő szerint inicializálni kell a HDD-t, de ezt nem csinálja meg.
    Másik gépre átrakva látszik a meghajtó de rákattintva formattáltatni akar a windows.
    GetDataback-el megnéztem és az adatok elvileg rajta vannak, csak nincs helyem kimenteni őket, mert kb 200 Gb hely kellene.
    A vinyó tartalmára feltétlenül szükségem lenne.
    Mit javasoltok?
    Vegyek egy másik vinyót és mentsem ki a tartalmat rá, vagy van költségtakarékosabb de biztos megoldás a helyreállításra?

  • Allendale

    csendes tag

    válasz Hequila #2021 üzenetére

    Ha jól értelmezem amit írtál, akkor vennem kell új vinyót, mert a kölcsön HDD-t vissza kell adni. Vagy tudok még kezdeni valamit a problémás Maxtorral adatmentés után?

Aktív témák