Keresés

Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    Sziasztok!

    Remélem ez még nem fordult elő kérdésként, ha igen, osszatok le, csak írjátok meg, hol tudom elolvasni a lehetséges megoldást.

    Vettem egy 160 GB-os Samsung winyót. Gépbe be (nagyon régi, PIII, 600 Mhz, még a csatolókártyás verzió). 5 Gb-os rég winyó particionál, formáz, win2000 fel, 160-as particionál ketté, formáz (másik gépen), gépbe be (NTFS mind2). Programokat felrak. Szuper, boldogság, minden működik egy hétig.

    Tegnap: havertól kapott valamilyen szoftver megnéz (rar-ban image file), felmásol, kicsomagol, mountol. Program nem indul (nincs meg a file üzenet) ezt csak azért írom, hátha köze van hozzá (vírus?) különböző exe-k elindít (mert hülye vagyok és kockáztatok) semmi. még 2 virtuális meghajtó fel, erre szó nélkül újraindul megcsinálja párszor. Videokártya megnéz (Riva TNT 2, szar, de ez van) passzív hűtés, meleg is rendesen, eddig is az volt, nem lehet gond. Vinyó megnéz (az is elég meleg, de az elején is az volt tényleg ez gond?. Még újraindul párszor, daemon tools kilő, szuper, megy egy darabig, megint újraindul.

    Felügyeleti eszközök: szolgáltatásnapló: ''COM+ alkalmazásban valami nem tetszik, kivette'' ez periodikusan megvan
    rendszernapló: a win hibakeresés végett újraindította a rendszert (ez annyiszor, ahányszor újraindult)

    Ezt egy idő után abbahagyta, használom tovább a gépet.
    Pár órára rá köv. szitu: MSN megy, DVD felmásolás megy (E:-re) SpyBot Tea Timer megy, épp nézegetek egy képet ACDSee-vel, fentebblépek egy könyvtárt, erre nem látja a fileokat (D:-n). Commander be, D-t megnéz, gyökeret látja, pár könyvtárba belép, a többibe nem. Kúl. Újraindítás. HIbakeresés elindul, árva vagy milyen fileokat talál, próbál helyrepakolgatni, végez, rendszer indul. Fileok megvannak, de nem lehet őket megnyitni, kusza szövegek csupán.

    Kérdés: intuitív módon mire gyanakodnátok

    Nagy segítség lenne, ha valaki(k) megmondan(ának) valami frankót.

    Ja, táp 400 Watt, elvileg jó, D: E: a 160-as két partíciója, a D: vágódott ki, E:-nek nem láttam baját.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #742 üzenetére

    mr_ricsi, liksoft! Köszönöm szépen a segítséget, kis gondolkodás után rájöttem, hogy tényleg a nagy winyó probléma volt a ludas. Ez öröm eee bóóódottá, mert pénzbe nem kerül a helyrehozás (ezt nektek köszönhetem), adat meg nem sok volt rajta. Annyi volt, hogy az E:-re rippeltem DVD-ket, és így tudott túlcsordulni, csak elsőre nem esett le, mert szummában néztem az elfoglalt területet. mégegyszer köszi.

    Az újraindulásra még nem tudtam rájönni, szűrőkondik rendben, tehát az nem ludas.
    (ez mi lehet?) szokásosan b) kérdés:

    a winyó ennek ellenére melegszik erősen bármilyen gépbe teszem ezt úgy olvasom, nem jó. mivel lehet mérni, hogy milyen meleg? mennyi az elfogadható? mi van, ha melegebb?

    Előre is köszi!

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz liksoft #753 üzenetére

    HUH, ez így egy kicsit lila. Az E-re DVD rip image fileok mentek, tehát nem kisebbek, de elég hamar kiderült a probléma (és megállítottam), tehát lehet hogy csak az eleje sérült. Mivel ennyire (nem/sem) értek hozzá, ezért leírom, mit csinált.

    Nem lépegetett bele a könyvtárakba, majd az újraindítás (kézi, most nem magától indult újra) után lemezellenőrzés, árva vagy milyen fileok helyreállítása (az összes (jó sok) file-val csinált valamit) aztán valami másik múvelet a könyvtárakkal, és a végén kiírta hogy valami ''master'' kezdetű 3 betűs rövidítés, amire nem emlékszem (M??) helyreállítása rendben megtörtént. (kb mintha a FAT tábla sérült volna meg, de most lehet írtam egy baromságot)

    Ezek után rendszer indul, fileokat látok, de ami nagyobb mint pár száz byte (értsd: nem egy telefonszám TXT-ben) abban baromságok vannak, képet nem nyit, excel visszamagyaráz, stb. A rendszer azért nem sérült, mert az egy külön winyón van. (szerencse, mert különben ennyit sem tudnék elmondani)

    A helyreállítás már nem aktuális (amúgy is 95%-a megvan backupban, mert most tettem újra a rendszert), mert már le is gyalultam, biztos, ami tuti alapon.

    szokásos b) 45 fokál szerintem alapból melegebb, mert nem kellemes megfogni, de ezt le fogom mérni - mivel tudom majd hűteni (igen, ennyire lama vagyok)

    [Szerkesztve]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #756 üzenetére

    1: vinyó: PATA
    2: bios: a bűvös 137 GB
    3: SP4 nincs, Big HDD Enabler nincs - ezeket nem is tervezem, mert az alaplap alapból nem kezeli (úgy olvastam, hogy akkor mindegy is mit csinálok) így jobb híján eldugok egy cca 30GB-os partíciót, hogy véletlenül se írjak oda (jobb ötlet?)

    szexes hiba? az mi? (szex vajon miiii?) valamiről lemaradtam

    egyébként olyat is csinált, hogy most szépen pakolgatom az image fileokat át az első partícióra, és az egyiknél mindig kifagy (ez az E:-n volt, tehát elvileg nem kellett volna sérülnie, kb 4*4,7 GB már átment) a windows - ennek lehet valamihez köze?

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #760 üzenetére

    ''szexes hiba? az mi?''
    jó, leesett

    ''Sokak szerint az XP felülbírálja a biost, ezért ha a 2K-dat felkészíted a szexre''

    az, hogy az XP mit bírál felül, az nekem miért játszik?

    ''Külön PCI-os IDE vezérlő kártya''

    tegyek be egy ilyet? és ez miért jó nekem?

  • DeFranco

    nagyúr

    Erősen preventív kérdésem lenne. Szerintem közérdekű.

    Teszem azt a winyóm 48-50 fok körül mozog, ha dolgoztatom. (Pár nap átlaga 76,5 fok) Erről ugye tudom, mióta itt olvasgatok, hogy nem jó.

    Teszem azt baromi sok kábel van a gépben, és esélytelen, hogy normális levegőáramlást tudjak kialakítani kábelcsere, plusz két ventillátor, és kis modding nélkül.

    Ebben az esetben egy olyan mobil rack, amiben van venti (a leg-)okos(-abb) ötlet, vagy fussak neki még egyszer?

    [Szerkesztve]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz liksoft #875 üzenetére

    46,5 csak elírtam...

    Melegedősnek azért is lehet melegedős, mert levegőt azt nem sokat kap, közvetlenül a floppy alatt van helye, így kb 1 mm rés van minden oldalról a fém és a meghajtó között. Persze át lesz rakva, ha találok neki helyet. Hozzátenném a ház két oldallapját ezért is nem raktam fel :)

    Ezt a belső légáramlást szivesen megcsinálnám, csak az a gond, hogy az IDE kábelek annyira balfék módon mennek, hogy egy pajzsként fedik az előlappal ellentétes oldalról a meghajtókat. Tekergetni meg erőltetni szerintem nem érdemes, mert csak a kábelt töröm el, aztán meg írogatok ide, hogy mi lehet a gond. :)

    Venti kettő van benne, egy a tápé :) a másik a procié, ami merőleges az alaplapra, mert egy jó régi illesztőkártyás okosság a drága. Az a hűtő a szép nagy bordájával több is mint sok, szép hideg levegőt oszt ki oldalra.

    Ezek egymásnak háttal vannak, egyik fúj a másik szív. Ennyi mozgatja jelenleg a levegőt.

    Tehát a sorrend oldalról nézve, hátulról előre. Táp (<- levegő) Proci (-> levegő) IDE kordon meghajtók előlap.

    Ventinek helyet elöl és hátul lent láttam.

    Ebben a helyzetben te mit csinálnál?

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Hequila #1005 üzenetére

    Akkor a GB-t is javítsuk Gigantikus Byte-ra, esetleg Óriás Egységre.

Aktív témák