Keresés

Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz TAKÍÍ #1211 üzenetére

    1. Kiesett a szemem az ugráló figurától amíg elolvastam. Légyszives máskor kevesebbet tegyél bele ha lehet.
    2. Rövidebben értelmes, ráadásul akkor lesz időd kiírni a szavakat minél kevesebb helyesírási hibával.
    3. Nem püföljük a számítógépet, mert attól csak több baja lesz.
    4. A ventillátorod a halálán van. Kikopott a csapágya, így berezonál ami visszafogja a fordulatszámot is. Cseréld ki.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

  • Hequila

    őstag

    válasz TAKÍÍ #1211 üzenetére

    Úr Isten...

    Én is azt mondom, hogy a ventilátorral lesz gond, de ne cseréld, hanem olajozd (néhányan ezért meg fognak kövezni, mondván, hogy zsírozni kell. Én ennek ellenére mindig olajozom, nálam jobban bevállt, mint a zsír). Az új ventilátor sem lesz jobb, nagyon hamar ''kiszárad'' (a gyári rossz minőségű kenőanyagnak köszönhetően).

    ''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz TAKÍÍ #1211 üzenetére

    A gépedben az egyik venti a halálán van. Ez az alap hiba. (Valószínűleg a rackben lévő 4cm-es venti, bolti ára 5-7száz Ft.)

    A püfölés következtében pedig a vinyóidban már elindulhattak azok a folyamatok, amelyek miatt nemsokára újra fogunk itt találkozni. És akkor már teljesen ''ontopic'' leszel (ti: ''Döglődik a wincseszterem?'')

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • Hequila

    őstag

    válasz TAKÍÍ #1226 üzenetére

    4) Azt esetleg eltom képzelni (és ez hangzik alegjobban) hogy a RACK-em kis 2 cm es
    ventije'' a halálán van. Kikopott a csapágya, így berezonál ami visszafogja a fordulatszámot''
    (igy magyarázható ha levágtam a racket mért hagyta abba+ ha winyót cserélek akkor is
    mér csinálja )


    Igen, így van.

    viszont hogy mér talál a BIOS hibát azt nem tudom, hiszen az a ház ventit figyeli nem a
    racket


    Egyes (gyengébb minőségű) vantilátorok hibásan (''darabosan'') jelezhetik vissza a fordulatszámot. Valószínűleg a házhűtőd (vagy akármi, aminek a visszajelzését nézted) is ebbe a kategóriába esik.

    Ha olajozod a ventit, akkor azzal csínnyán, még egy cseppnyire sincs szükség! Lehetőleg minél sűrűbb, jó minőségű motorolajat használj (a műszerolaj nem sokat ér, nagyon folyik, és hamar ''kiszárad'').

    ''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz TAKÍÍ #1226 üzenetére

    ''3) Komolyra fordítva a szót melyik ventire gondoltál? Ha a ház hütőre akkor mért hagyta abba amikor lekapcsoltam a racket?''
    Leveszed a házad oldalát, és indításkor 1-2 mp-re kézzel leállítod a ventiket egymás után. Amelyiknél megszűnik a hang, az a hunyó. (Amelyikhez kézzel nem férsz, ott színescerkát dugj a lapátok közé. Fémmel a tápba nem célszerű nyűlkálni.)

    ''5) Lehetőségek :kuka(de akkor az egész racket dobhatom ki) vagy olaj khm
    akarom mondani zsír majd meglátjuk ami van ''
    Szerintem semmi értelme a kenésével próbálkozni, úgyis visszajön a zaj max. 2 hét után.

    ''8) ... mér talál a bios hibát? ''
    Ha fixre tudod, hogy korábban 2600-at pörgött, most pedig csak 1700-at mutat, akkor a venti megszorult. Ha nem ez adja hangot, akkor ennek valóban érdemes a takarításával-kenésével foglalkozni. (Ha nem gyógyul meg, akkor pedig csere.)

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz TAKÍÍ #2222 üzenetére

    Vedd ki a rack-ből. Sokszor ott van érintkezési hiba. Ezen kívül a rack nehezen hűthető, ez is hibaforrás. Ha kivett állapotban stabilizálódik az állapota, akkor lehet elgondolkodni a drive további használatáról.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

  • liksoft

    nagyúr

    válasz TAKÍÍ #2224 üzenetére

    Semmi gond. De ha kicsit visszaolvasol vagy a progi help-jét és a hozzá tartozó SMART cikket is elolvasod, akkor megkapod a válaszokat.

    A rack-ből azért kell kivenni, hogy a feltételezett hiba megszűnjön (érintkezés + tápellátás). Ugyanis csak hibátlan környezetben lehet bármilyen javítást végezni. (Egy egyszerű tyúkszemműtétet gondolom műtőben tudsz elképzelni, nem mondjuk egy latrinában.) A drive a hibás területet először vizsgálja, majd ha valóban hibásnak bizonyul, kitiltja a működésből. A kitiltott szektorokkal nem tudsz már mit csinálni. Viszont a vizsgálat alattiak állapota stabilizálható (vagy jó, vagy kitiltásra kerül). Ehhez a kérdéses terület írása majd olvasása szükséges mindaddig, amíg a drive el nem tudja dönteni mi legyen vele. Ezt hibás környezetben nem célszerű végezni, mert csak a hiba fog szaporodni teljesen feleslegesen! Ha stabilizálás nélkül használod, akkor tutira ráfutsz a hibás területekre (pláne ha nem vagy hajlandó kiszedni a szamóca rack-ből mondván Neked az kell, azért vetted), és további hibákat fogsz gyártani, adatvesztés és kékhalál mellett.

    Egyébként tetszik a hozzáállásod. :o

    A HDD Regenerátor talán adatok mellett is tud segíteni a stabilizálásban. Viszont ami fontos, azt másik drive-ra tessék átmenteni, mert nem garantált a siker! Én lementenék mindent róla, majd a teljes felület átírásával, visszaolvasásával (gyári tesztprogramot használva) ciklikusan dolgoznék addig, amíg a SMART alapján nem marad vizsgálat alatt lévő szektor. A környezetben (rack) lévő hiba megszüntetése (gondolom hibásan azért csak nem szeretnéd használni - hacsak nem vagy mazohista) csak ezután következik. Az esetek többségében a rack repül a kukába, és másik kerül a helyére.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).

Aktív témák