Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nekem is nagy kedvencem. Épp most néztem meg az új részt (S06E08), és elég biztató az új fél-évad. Úgy tűnik lassan felgöngyölítik az S05E01-től bogozott fonalat.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Armahun #1266 üzenetére

    Érdekes rész volt ez a Listen. Ennél a sorozatnál alapvetően nem lenne váratlan, mégis rendhagyónak érzem, hogy a végén csak egy nagy ürességgel ültem még kicsit a TV előtt, egyedül a csendes sötét szobában :D (mindig leállítom, mielőtt jön a teaser, most csak stoppoltam).
    Egyáltalán nem sikerült összeraknom, hogy miről szólt az epizód, így megkerestem ezt a topic-ot, hátha már kitárgyaltátok. De még így sem lettem sokkal okosabb. :D

    SPOILER (innen végig)
    Mint ha azzal szeretnék lezárni, hogy nem léteznek ezek a rejtőzködő lények (nem az Illusive Man volt az, mert nem láttunk cigarettafüstöt :))), pedig elég nyilvánvalónak tűnik, hogy több szereplő is észleli őket valamilyen formában, tehát nem csak a Doctor képzeletében léteznek (vagy ha alapvetően mégis az ő képzeletének a szüleményei, akkor is manifesztálódnak valahogy mások tudatában, vagy akár a fizikai valóságban is, illetve látszólag olyankor is jelen vannak, mikor a Doctor nem...).
    De ha tényleg léteznek, akkor miért ilyen happy mindenki egy ilyen paraparádé után? Én nem látnám őket egy darabig nyugodtan egyedül maradni, de főleg aludni, nem még 10 perc múlva önfeledten mosolyogni és szétválni. -> Hacsak ez nem valami "space magic", amit ez a lény, vagy a paradox események sora művelt velük, hogy "felejtsd el, nem fontos, élj és aludj nyugodtan (miközben a véred/lelked/stb szívom továbbra is ;])".

    Volt már régen olyan lény, ami az emberek hátára tapadt, a szőke rózsának is volt egy ilyen kabala bogara, de ahogy már fejtegettétek, ez inkább hasonlított a Silence féle lényekre. Én alapvetően ezt vártam belőle kibontakozni, hogy most lesz meg a kapcsolat, hogy miért indítanak ők háborút a Doctor ellen.
    De lehet, hogy már csak nem emlékszem, és az meg lett válaszolva akkoriban?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jonnyjoker01 #1268 üzenetére

    SPOILER
    Nekem ez a nyugodt szétválás és mosoly fejezte ki azt, hogy egyáltalán nem érzik többé veszélyben magukat, ami itt lényegében arra kellene utaljon, hogy ilyen rejtőzködő lények sem járnak (már) köztük, különben legalább egy óvatos aggodalomnak maradnia kellene bennük (legalább pár napra míg valami eltereli a figyelmüket).
    Na meg ahogy a Doctor még firkant egyet a táblára, az mint ha nyugtázná, hogy "tényleg én írtam ide, ahogy most folytatom is a műveletsort", ezzel megint "kizárva egy bizonyítékot" (ráadásul viszonylag kézzel foghatót).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz eldrah #1284 üzenetére

    Érdekes felvetés, hogy miért nem rántja le a leplet. A többi >=2005 Doctor (a régebbi részeket nem néztem, és mióta tudom, hogy ez inkább reboot, mintsem folytatás, így nem is igazán tervezem) szerintem is habozás nélkül így tett volna. Ugyanakkor ez bennem fel sem vetődött, mert számomra már ez alatt a pár rész alatt is egyértelművé tették, hogy ez a Doctor "félénk". Olyan, mint ha egy jelentősen öregebb ember lenne, mint amilyennek a színész kinéz (és ez a Capaldi nem csak, hogy viszonylag öreg az elődeihez képest, de most néztem, hogy még csak 56 éves, pedig 65-öt is elhittem volna, inkább öregebbnek próbál kinézni, mintsem fiatalabbnak...), és már olyan, mint egy 80+ nyugdíjas ember, aki valamilyen formában már mindentől fél egy kicsit (már az előző évadban is próbálták hangsúlyozni, hogy nagyon öregnek érzi már magát a Doctor és úgy is fejezték be, hogy vénemberesített külsőt kapott, mielőtt színészt cseréltek - megint hasúlyozva, hogy egy viszonylag öregre, aki még öregebbnek néz ki, mint amit a sminkesek általában kihoznak egy 50-es színészből, itt inkább öregítik... szóval ez így szerintem már nem lehet véletlen, hangsúlyos, hogy "öreg már a Doctor", és nem csak számokban, emberhez képest, hanem olyan, mint a megfáslott nyugdíjas emberek, már az élete végét járja és így is érzi magát, ennek megfelelően viselkedik).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Deck #1313 üzenetére

    Melyik? Hogy a többi Doctor mind lerántotta volna a leplet, vagy hogy a szánkba rágták, hogy öregszik a Doctor?
    Utóbbi szerintem már azóta megy, hogy pár száz évet lehúzott egyedül, míg azt hitte, hogy talán tényleg meg fog halni (impossible astronaut) és azóta hajtogatja, hogy ő már öreg (és azóta öregebb testben látjuk, ami először maszk, most idősebb színész...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz eldrah #1327 üzenetére

    Nem próbáltam még letölteni és/vagy nézni, de úgy tudom, hogy a régi sorozatból néhány részből elveszett, pontosabban szándékosan dobta ki a TV csatorna a saját eredeti archív másolatait, és vagy csak részlegesen sikerült később digitalizálni a különböző helyekről összekukázott szalagokat, esetleg "kalózpéldányok" vagy más TV csatornák raktárában maradtak fenn másolatok, de néha csak a rajongók emlékezete alapján rekonstruálták, amit tudtak. Vagy például csak a hang volt már meg, a képet pedig ilyenkor egy-egy állóképpel helyettesítették, amit nem tudom honna szedtek, talán más részekből a szereplőket, akik a jelentben beszéltek, vagy ilyesmi (netán a sérült szalagból pár képet ki tudtak hámozni...?).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Amennyire érdekesnek ítéltem az évad közepét, annál gyengébbnek tartom most a zárást.

    Egyrészt kicsit összecsapottnak és elnagyoltnak is érzem (túlontúl színpadiasan történt minden, képletesen szólva és egy TV filmhez képest csak tologatták a díszleteket a színészek mögött, miközben ők elszavalták soraikat), másrészt nálam most már kicsit túl sok "szabályt" szegtek meg (nem akarok ide listát gyártani, de pl. nem egy, hanem rögtön két cyberman maradt érző ember a fémvázban, csodakapcsolók ide vagy oda [amik miért voltak olyan állásban, amilyenben...?], érzelemtörlés előtt és után, parancsok kiosztásától függetlenül, blablabla... --->>> holott egy korábbi részben egyenesen felrobbant a fejük, mikor érezni kezdtek a a cyberman-ek, olyanra viszont nem emlékszem, hogy ellen tudtak szegülni, mikor már teljesen "aktiválták" őket, bár ez talán a Master hibája, hogy selejteket replikált...?).

    Na meg ezt a "mutassuk meg a Doctor-nak, hogy milyen is ő valójában" téma is elcsépelt már egy kicsit így sokadig önmagába visszafojtása után.
    Én egyébként mindig is egyetértettem ezzel az érveléssel és kimondottan izgalmas, már-már euforikus pillanat volt számomra, mikor a sorozaton belül legelőször elkezdte nyíltan körbejárni ezt témát egy szereplő. :DDD Azt hittem, hogy ez egyfajta mérföldkő lesz majd a Doctor karakterfejlődésében és a későbbiekben másképp vigyáz majd az emberi útitársaira. Még akkor is érdekes volt, mikor másodjára, harmadjára kiáltozták ezt az arcába, hogy "na vajon most már lesz-e hatása". De szerintem már elég sokszor láttuk, hogy nem, nincs semmi hatása, csak a falra hányják a borsót, de azt legalább jó sokszor. Noha általában őrültek teszik ezt és az őrület egyik definíciója, hogy ugyan azt a kísérletet ismételgetve várják, hogy egyszer mégis eltérő eredményt kapnak. :)) De én, aki nem vagyok őrült, csak egy néző, inkább már csak unom. :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #1699 üzenetére

    Ja bocs, lemaradt a SPOILER!

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ragnar95 #1701 üzenetére

    Szerintem a jó sci-fi mindig képes fenntartani legalább a látszatát annak, hogy önmagában belül konzisztens. Próbálja minél ritkábban megszegni a saját szabályait, vagy a lehető legjobban elrejteni szem elől, netán valami megkérdőjelezhető (de nem egyértelműen téves) magyarázattal elködösíteni az ellentmondást.

    SPOILER

    (Pl. itt is mondhattak volna még valami wibly-wobly dolgot, hogy ezek nem voltak valódi Cyberman-ek, csak a legjobb közelítés, amit a Master alkotni tudott, de sok volt bennük a "bug", illetve egy anomáliára kellett volna szorítkozni, ami egy kivétel a szabály alól [ami ugye "erősíti a szabályt"], nem pedig kettőre ereszteni, ami már egy új trend...).

    A Cyberman egy nagyon régi, az új sorozatban is számtalanszor feltűnő, jól definiált jelenség, amit eddig kőbe vésettnek tekinthető szabályokkal ismertünk meg. Amint Cyberman lett valakiből, nem voltak többé érzelmei, sőt, egy gyengéjük volt az, hogy ha sikerült kiiktatni az érzelmeket elfojtó rendszert, abba azonnal és abszolút arányban belepusztultak, mert nem bírták elviselni a saját létüket.
    Abban a régi abszolút pusztulási rátában is biztos voltak olyanok, akik szerelmesek vagy szerető hozzátartozók voltak, de mégis vagy engedelmesen végezték feladatukat és/vagy elpukkant a fejük.
    Most, hogy így felidéztem dereng is valami hasonló jelenet abból a fejpukkadós részből, hogy valaki valahol találkozott egy rokonával. Bár már nem tudom pontosan felidézni, hogy mi történt, de szerintem semmi jó, legalább egyikük bele-halt/pusztult a végére. Még az is lehet, hogy ha visszanézném azt a részt, akkor nekem kéne elnézést kérni, mert hogy máskor is történt már hasonló, hogy átmenetileg visszanyerték szabad emberi akaratukat (és itt eleve csak rövid ideig ténykedtek, aztán kamikaze...).

    Hogy jót is mondjak, az vicces és kellemesen bizsergető volt, ahogy Clara fűzte a Cyberman-eket, hogy ő a Doctor. Én nem igazán hittem el neki, de azért jó ötlet volt. Színészi oldalról is nagyon jó, hogy el tudta játszani a hazugot.
    :C

    Ugyanakkor még egy loophole, hogy a Cyberman-ek eddig mindig egyértelműen azonosítani tudták a Doctor-t. Kezdjük csak ott, hogy biztos érzékelhető számukra, hogy hány szív dobog a mellkasában, stb. (De ez még mind magyarázható.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alexios #1736 üzenetére

    Minden részt végignéztél?
    SPOILER
    Elég sokszor előkerült a téma. Eleve így mutatták be, mint egy veterán, akit ha össze nem is tört, de azért megpecsételt a múltja (a fináléban ugye ki is derül, hogy megölt egy gyereket is a háborúban). Menet közben is sok utalás volt rá, legtöbbször olyan formában, hogy tisztelgett a Doctor-nak és élcesen gúnyolódott vele, hogy egy (ex-)katona szemszögéből nézve a Doctor egy rangosabb katonatiszt sztereotípia abból a fajtából, aki szemrezzenés nélkül küldi a halálba a "katonáit" (beleértve a kísérőit, akik alapvetően nem erre "szerződtek"), ha a helyzet úgy hozza (vagyis nem küldi, de nagyon jól motiválja őket olyan szelleművé, hogy önként feláldozzák magukat az ügy érdekében).
    -> Végül ugye ez lett az évadzáró témája is, már sokadszorra, hogy ezt a kérdést piszkálgatják a vásznon, de szokás szerint csak a döglött lovat püfölik, mert a Doctor csak megmorcolja a szemöldökét, pár másodpercre elfordul a kamerától, aztán továbblép a kérdésen, mint ha ott sem lett volna az elefánt a szobában.

    Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy igazuk van a "gonoszoknak". Ez egy bonyolt kérdés és igazából összességében a Doctor pártját fogom benne. Viszont, ha már ennyiszer előhozzák a problméát, akkor szeretném már egyszer azt látni, hogy tényleg őszintén kitárgyalják, nem csak felvetik és aztán a szőnyeg alá sörprik a kérdést. Ha nem akarnak vele mást kezdeni, akkor inkább ne is hozzák fel, főleg ne ilyen sűrűn és végképp ne egy évadzáró kibontakozásaként, miután korábban is kapott már nyomatékos szerepet. De nem véletlen, hogy mégis felhozzák, hisz érdekes, bizsergető téma, ami nagy hatással is lehetne a Doctor-ra és/vagy az aktuális társaira. De ha nem változtatna meg semmit, akkor is le lehetne zárni a kérdést valahogy úgy, hogy elégedett legyen vele a néző és többé ne kelljen előkerülnie a vásznon. Ez így szerintem nagyon olcsó, hogy mikor nincs jobb főgonosz motivációs ötletük, akkor előhúzzák a fiókból.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alexios #1740 üzenetére

    Kicsit álmos voltam már. Jólesett megmagyarázni akkor is, ha nem kellett. :DD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nagyon elvesztettem a kapcsolatot ezzel a sorozattal az utóbbi egy-két évad alatt. :(
    A 9. és 10. részeket (S09) olyankor néztem meg, mikor félrészegen jöttem haza, mert a 7. és 8. részt halálosan untam. De mivel ritkábban iszom, mint ahány rész lemegy egy évben, és az évadzárók általában jók, így nekifutottam normálisan a 11. és 12. részeknek. És hát, nem azt mondom, hogy kár volt, de "mehhh...". :P

    SPOILER ->

    Ebben az évadban szinte semmi igazán érdekes nem történt annak ellenére, hogy 12 epizódon belül körbejárták az olyan térben és időben agyonzsúfolt helyeket, mint a Dalek és Timelord homeworld, illetve a "világvége". Kijátszottak szinte minden olyan kártyát egymásra dobálva, amikkel nagyon-nagyon óvatosan kéne bánni, egyrészt mert nagyon könnyen folytonossági problémákba futnak, de még ha épp ki is kerülik ezt, akkor is még jobban körbeaknázzák magukat a sorozat jövőjét illetően (elkerülhetetlen, hogy előbb-utóbb unalmassá és kezelhetetlenné váljanak ezek a történetszálak/helyek, ha túl gyakran előkerülnek, pedig néha mégis elő kell kerülniük, hisz ezek adják az egész mesevilág keretét, szóval meg kell találni az egyensúlyt).

    Közben arra is rájöttem, hogy ez valószínűleg az én hibám abból fakadóan, hogy már untatott a sorozat, ezért nem figyeltem eléggé, de teljesen elvesztettem a fonalat Clara-val kapcsolatban. Mikor az aktuális évadban Dalek-ek közt mozogtak, akkor azon törtem a fejem, hogy "na, akkor most lesz valahogy belőle képzeletben szuflét sütögető Dalek" <-> "de várjunk már, közben volt valami más eredettörténete is, amikor a Tardis nyeli el (vagy valami ilyesmi)" <-> "hú de nem emlékszem már, hogy mi történet egy-két éve, de fogadni mernék, hogy már rég nem is konzisztens a dolog (és de unalmas volt a 8. évad, biztos nem nézem meg újra azért, hogy ez most letisztuljon)".

    ----

    Vizuálisan és technikai szempontból egyébként jó évad volt. Látványosan fejlődtek tovább a díszletek és a színeszek is. Ezzel semmi gond. Csak szerintem nem találtak semmi jó hosszabb távú témát, mióta legutóbb agyonnyüstölték azt, hogy milyen képmutató a Doktor (kényszerből hagyja néha, hogy mások végezzenek helyette "piszkos munkát", mégis lenézi azokat, akik már "bemocskolták a kezüket" valamikor valamivel, közben pedig hullanak is az útitársai, mint a legyek, pár év alatt "elhasználja" őket valamilyen módon és formában...).

    Szerintem addig élveztem igazán utoljára, míg felgöngyölték a "silence" szálat a tóból kilépegető asztronautás piknikkel. Utána rövid ideig volt még pár érdekes rész, de összefüggő, évedot, főleg évadokat átívelő történetszál már nem igazán, csak a "meta téma" ment (lást előző bekezdés) és most ez a "semilyen" 9. évad.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz oriic #2428 üzenetére

    SPOILER

    Én először úgy értelmeztem, hogy az eredeti Doctor (mármint akit ebben az évadban látunk, mert nekem úgy rémlik, hogy korábban is történhetett már ilyen szempontból hasonló esemény) halott (ő az első koponya a sok közül), a legutolsó másolata pedig, aki végül kijutott a vallatóhelyről, az pont annyi, mint az eredeti volt, amikor beolvasta a gép (plusz a saccra néhány napos kör odabent, amit minden másolata megjárt, illetve amit otthon töltött ebben a részben...).

    De lehet, hogy valójában mégsem másolatok készültek róla, míg ebben a szerkezetben volt, hanem csak így élte meg álomszerűen, ami történt vele, míg a halála helyett igazából csak törölgette a gép a memóriájából az utolsó pár napot, mikor virtuálisan meghalt.

    Nem tudom, hogy a kettő közül melyik az igaz, de szinte biztos vagyok benne, hogy effektíven a második lesz érvényes. Már csak azért is, mert gyakorlatilag minden ilyen teleportálás félét így szokás kezelni szinte minden sci-fi történetben, illetve ebben a sorozatban külön fix pont a Doctor, függetlenül attól, hogy az egész létezés összeomlik és újraépül-e körülötte, vagy akár látszólag vele együtt... Na meg, ha gyakorlatilag tökéletes a másolat és végleg halott az eredeti, akkor akár tekinthetjük is ezt igaznak.

    Van itt még egy érdekesség: ha jól rémlik, egyszer már láttuk a Doctor nyughelyét és "maradványait", itt viszont nem maradt vissza olyasmi, csak hagyományos csontváz. Bár ezt is meg lehet magyarázni azzal, ahogy a teleportáló gépet működtette.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bambano #2443 üzenetére

    Az szerintem viszonylag egyszerű, hogyha ebben a mesterségesen felépített térben biztonsági okokból előre rögzített érték volt a minimális vízmélység (hogy amint azt ő is kitalálta, nyugodtan beleeshessen), így ez az eszköz vagy "kipucolta a medert" (ahogy sok minden mást is visszaállított időnként egy előre meghatározott állapotba; bár ez esetben érdekes kérdés, hogy miért hagyott meg mégis egy bizonyos mennyiséget időnként), vagy egyszerűen lesüllyesztette (a kvázi végtelenbe) a meder szintjét, hogy elférjen benne a több billiónyi koponya (még mindig megfelelő vízmagasságot biztosítva; ha valamiért nem takaríthatta el ezeket).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz salapp #2448 üzenetére

    Hogy aztán az apuka is játszhasson vele? :DD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Armahun #2983 üzenetére

    Én is csalódott vagyok eddig az évaddal kapcsolatban.

    Igaz, hogy gyakran szidtam már évek óta a sorozatot, hogy állandóan csak ugyan azokat a témákat (100+1 dalek, cyberman invázió, 10+1 Master reinkarnálódás, stb) és egyetlen lelki drámát (a doki nem mindig hiszi el teljesen a saját magyarázatait arra nézve, hogy tényleg helyesen cselekszik-e) veszi elő újra és újra és újra és újra..., amik közül inkább utóbbinál zavart, hogy igazából sohasem bontakozik ki teljesen, mert végül mindig csak legyint egyet, átmenetileg elhessegeti a gondolatait, de nem jut messzebbre a problémáival. Nem is akar, nem is fog, viszont nekem százszor is újra elmeséli.

    Szóval most nagyon pozitívan álltam hozzá a férfiból nőbe váltáshoz, mert reméltem, hogy ez hoz egy valódi megújulást a sorozatba. Felborzolta a fantáziám, mit eredményez mindez. Személy szerint kicsit színesebb világképet reméltem új story-kkal.
    De egyelőre csak azt látom, hogy az egyetlen változás egy nemétől függetlenül gyengébb előadóművész (bár nem tudom, hogy nem akar / nem tud beleszellemülni, vagy direkt ilyenre írják most a karaktert).
    Még csak a szokásos dekorációváltás sem lett szerintem se kifejezetten nőies, se önmagában izgalmas, inkább visszafejlődésnek látom (a bejárat pl. egy nagyon sötét, motívumokban szegény fémburkolatú fal, régen mint ha világosabb/színesebb lett volna). Egy középpontjában kristályokból építkező design ezerszer komplexebb geometriából és/vagy színekben gazdagabb, csillogóbb felületekből is állhatna, nem csak ilyen matt papírmasé szerű barlangi képződmény, körbefonva egy fémhüvellyel (amúgy bassz... az is komoly "vicc", az új csavarhúzó, amin valahogy nem nevettem).

    Aztán nem csak hogy közel nulla story, vagy akár csak olcsó izgalom volt eddig minden részben, de szerintem nem is próbálnak most foglalkozni a hihetőséggel. Minden szereplő csinálja a maga kis dolgát, és teljesen vakok a többiek a fura, kilógó aspektusokra nézve.
    Olyan most az univerzumuk, mint egy korai alpha verziós videójáték, ahol még nincs leprogramozva az interakció a játékvilág egyes elemei közt. Úgy viselkedik, mint ha kimehetnék egy szál ruha nélkül késsel a kezemben ugrálni egy szabadtéri szökőkút alá mindenkinek azt kiabálni, hogy megerőszakoltam az anyjukat, és mindenki nyugodtan sétálna tovább, nem hív senki rendőrt, nem fordítja el a fejét, nem bámul meg, nem üt le, tényleg észre sem vesz senki.

    Ugyan így túl van erőltetve már azt is, hogy a Doctor sohasem használ lőfegyvert (~szerű tárgyat, beleértve lézerpuska), de egy EMP-et azt büszkén elsüt, ami a robotok nézőpontjából kb. egy könnygázgránátnak felelt ott meg (átmenetileg kiütötte őket). Ez így nagyon kinyírja a mögöttes tartalmat, ha ennyire szembeötlő (hogy mi lenne a határ erőszakos és békés fegyverek, támadás és védekezés közt). Ez visszaforgatva olyan, mint ha azt mondaná: "nem az emberek, akik elsütik a gonoszok, hanem maguk fegyverek".

    Na meg mivel kong az ürességtől, így lassú is.

    Ja, és felirattal kell néznem, mert anélkül ritkán értem meg a fekete gyereket, vagy az apját se. Tudom, hogy a story szerint vannak neurológiai problémái, és lehet hogy részben ezért beszél helytelenül, de attól még rossz nekem figyelni. De a doki sem artikulál túl jó (ha angol lennék biztos nem zavarna, de így igen).

    Bár ha visszagondolok, talán a legutóbbi Doctor csere után is kellett jó pár rész, mire belejöttek a dolgukba. De egyelőre kár volt visszajönni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Aucor #2995 üzenetére

    Eddig annyi tűnt fel, (bár nem tudom én hagytam-e figyelmen kívül a magyarázatát vagy lezárását,) hogy az 5. részben csak a dokinak voltak többször is erős fájdalmai a mentőhajón ébredés után, bár a rész végére látszólag elmúlnak. Mint ha egyszer elkezdett volna erről beszélni az orvosuk, csak nem hagyta szóhoz jutni (de ez se volt egyértelmű).

    Lehet, hogy az évad végén kiderül, hogy a Doctor csak álmodott/hallucinált pl. egy földre zuhanás utáni agyrázkódás miatt, és ezért olyan fura (következetlen és irracionális) az egész világ (kicsit mint a Tideland, csak nem annyira elborultan és mesterien éljük meg nézőként). ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Armahun #2998 üzenetére

    Azt már az új sorozatban is láttuk, hogy akár egy végtagot is gond nélkül újranöveszt ilyen állapotban, ezért nem kérdőjeleztem meg túlzottan a dolgot. Ugyanakkor olyan is rémlik, hogy ilyenkor egyszer alaposan szét volt zuhanva (az rémlik, hogy attól épült fel, mikor kiömlött a tea a Tardis-ban, de az nem, hogy eredetileg mi váltotta ki). Ha a kettőt összeadjuk (zuhanás/agyrázkódás + némi általános fiziológiai zavar regeneráció után), akár lehet is belőle valami (de nem hiszem, csak viccből írtam, avagy szeretném az eddigiek miatt, de tudom, hogy úgyse...).
    Egyetértek az aláírásoddal + ugyan ez a nyálát nyeldeső tüsszögőre. :))

    (#2995) Ebben a részben az a gondolat nem tetszett, hogy "minden embernek szüksége van a munkára", még egy olyan világban is ami ~99% robotszálható (meg van rá a tech.) és azokra a munkákra is, amik alapvetően nem kívánatosak az embereknek (nem évezhető, abszolút ismétlődő, nulla intellektualistást, fantáziát, vagy empátiát/stb igénylő alja-melók). Ezt értem miért erőltetik a legtöbb helyen, de itt nem akartam hallani ilyet. Ettől még a SouthPark is messzebb tud gondolkodni a kérdésben.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #2999 üzenetére

    Jah, és [link]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Aucor #3001 üzenetére

    Vicces. Egy hosszú szünet után visszatérve máris lehetetlen stabilan évi 10 gyengébb részt összehozni abból, amiből régen kicsit több is ment szünetek nélkül (12-13). + Ha gúnyolódni akarok, akkor odateszem a mondat végére, hogy: azért, mert a feminista színésznő nem ér rá a gyereknevelés mellett forgatni (rosszmájúan bezárva azzal, hogy: na, tessék, hát ezért nem szabad nőt leszerződtetni fontos pozícióba). :P
    [Persze ezt ne vegye senki komolyan, hisz már az is pletyka amit kigúnyolok.]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz salapp #3008 üzenetére

    Ha még nem húztad fel magad eléggé, akkor olvasd el ezt is:
    The New ‘Buffy’ Can Learn A Lot From the Thirteenth Doctor
    Kicsit felfordult tőle a gyomrom (nem elég, hogy fényezi a DW rákfenéit, még a régi, sőt még a leendő új Buffy-t is mind el akarja rontani nekem :P). Viszont kedvem támadt tőle újranézni a régi Buffy-t (szerintem erősen hézagosan néztem annak idején a TV-ben).

    Amúgy első hallásra egy friss Buffy reboot is érdekelhet, mert pl. nemrég elkezdtük nézni az új Netflix-es Sabrina-t a húgommal (most 25-30 közt vagyunk) és ő, aki szerette az eredetit is, sem volt csalódott (csak a legelején kellett győzködnöm, hogy nem horror lesz), nekem pedig az volt róla a véleményem, hogy "ez most is nekünk szól egy évtizeddel később, csak ráadásképp most már fiú/férfi szemmel is élvezhető" (az eredetit nagyon nem csíptem, de ez teljesen jó közös főzőcskézés, étkezés, hasonlók mellé). Jobb, mint az új DW.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz consono #3010 üzenetére

    Engem az első rész vége csábított el, mikor akár kiskorúak számára is érthető, mégis csak minimálisan bújtatott formában tárgyalják az intézményes vallások bizonyos árnyoldalait. Hívők felé sem közvetlenül sértő (gondolom nem esik le), nem szájbarágó, mégis benne van egy groteszk ateista konklúzió, hogy milyen hülyeségekre tanítanak néha a szervezett vallások, amit teljes mérték normalizál magában a társadalom (általában még nem-hívő része is, hogy elkerülje a konfliktust), nem kérdőjelez meg többé első hallásra is azonnal problémásnak tűnő dolgokat.

    Akár ilyesmik is előjöhettek volna a boszorkányüldözős DW részben is. Helyette minden szinten békén hagyták a vallást. Visszavezették a probléma gyökét a meghatározó személyek gyermekkori sérelmeire, kihagyva a kapcsot, ami a törvényileg és erkölcsileg is legalizált emberkínzás és kivégzések útjára hozta őket össze egy szent ügy érdekében, és magasztosság zászlaja alatt.

    (Ugyanakkor néha már Ph-n is félek néha ilyenek leírni én is.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz salapp #3013 üzenetére

    Ha már Sátán, a Doctor most azt mondja nem igazán hisz benne, pedig egyszer már találkoztak szemtől szembe (The Beast identified himself as Satan). :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz salapp #3013 üzenetére

    Én szeretem a fantáziavilágokban a kifelé mutatott totális morális ambivalenciát (ami tényleg nem szelektív sem kérdéskört, sem személyeket illetően), mely valódi szabadságot nyújt az olvasó/néző / szereplő/játékos számára, hogy a saját morálját vihesse magával (avagy játékos megalkossa a fiktív karaktere "sajátját").
    Így nem érzed tolakodónak, ellenben segíthet jobban megismerni, és esetleg apránként csiszolgatni a saját nézeteidet (amiket szerintem nem lehet csak úgy átvenni, vagy beletuszkolni valakibe, mert az nem erkölcsként fog megjelenni, hanem legfeljebb vak fanatizmusként, zombiagyú követőként -> és abból lesznek ilyesmik, mint a boszorkányüldözések...).

    A DW-ben alapvetően a Doctor morálja van ráhúzva az egész világra, ami szerintem azért működött egész jól (bár nem hibátlanul), mert egyszerű és minimalista volt: ne tedd tönkre (vagy rontsd tovább) tudatosan mások életét, és ne avatkozz be feleslegesen (semleges, vagy szerinted jó módon se) --- és (túlnyomó részt) saját magára is alkalmazta, nem csak a környezetére ---, valamint ezt időnként némileg "számon kérték" rajta (a környezete olykor megkérdőjelezte a tetteit, nézeteit, és ő sem volt mindig abszolút bizonyos a saját igazában, hanem őrlődött a problémás dolgok felett).
    Ezen túl még elfogadja a környezete (és részben a nézők) azért is, mert emberi léptékben több ezerszer tovább látott és élt, mint mi, így feltételezzük, hogy képes legalább olyan jó, vagy jobb döntéseket hozni, mint bármelyikünk (a "ne árts" alapelvén túlmenően). Annyiból kénytelenek is elfogadni, hogy bármikor bárkit kidob a Tardis-ból, aki nem felel meg az elvárásainak (én ezt éreztem ritkán, de problémának), vagy hadba száll azzal, akivel nem tud békésen megegyezni, melynek erősen valószínű a végkimenetele, mert a story-n belül is "rettegnek" tőle, mint a mumustól (és ehhez hasonlóan ez egy statikus történet passzív nézőkkel, így mi vagy nézzük, vagy elhagyjuk a sorozatot, ha hallgatni sem vagyunk képesek).

    Most szerintem túlburjánzott ezen a Doctor szerepe, és mi nézők közt sokkal vitathatóbbá válik, amit képviselni látszik, vagy tolakodóan jön át még akkor is, ha alapvetően egyetértenénk vele.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz salapp #3019 üzenetére

    A 9. rész szerintem talán a pszichedelikus kultúra ellen-kampánya akart lenne.
    Most kezdtem nézni az évadzárót, de az első ~5mp után le akartam írni valahova, hogy "ne, már az eredeti Prometheus is elég ****". :)) (De majd meglátjuk. :D)
    Amúgy majdnem félbehagytam az évadot, de ma mindenképp valami 25fps anyagot akartam nézni ([link]), és ez volt kéznél, így teret kapott az OCD és befejezem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz consono #3032 üzenetére

    Mivel ő vezetett be minden fiatal újoncot (aki reboot előtt nem ismerte a sorozatot, ahogy pl. én sem), így nyilván sokunknak ő tűnik "eredetinek", de én az öregig minddel ki voltam békülve (neki kellett eldöntenie merre ugrik, és azt láttam, úgy döntött tétovázik amíg tud, majd feladja, félrelelép az alatta süllyedő homokról, hadd nyeljen mindent).

    Kétségtelenül az eleje (néhány első évad) volt leginkább (!jó értelemben!) fura sci-fi, de érzelmileg a vörös lánnyal töltött időkhöz tudok leginkább kötődni (ami addig nem baj, ha ez csak egy hullám lett volna a tengerben, aztán megy tovább oda, ahova indult). Ezt követően viszont egyre több a kérdőjel (a szuflés lány korszakot gyakorlatilag mindig kifelejtem, ha DW-ről gondolkozom --- nem utálom, de azért inkább feledtetném), és most a női dokitól sem kaptam meg a régóta áhított megváltást (és emiatt úgy látom az öreg dokit, hogyvégül vele halt meg végelgyengülésben a sorozat).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Aucor #3055 üzenetére

    Ezt lassan már mazochizmus nézni.
    Régen is necces volt összehozni, hogy a Doctor szemtől szembe állhasson Dalek-el, de itt nem is erőlködtek, hogy okot találjanak a hezitálásra, vagy hogy miért nem tudja soha eltalálni a mozgó emberi célpontot, mikor korábban egy mozgó lövedéket is el tudott téríteni.
    De nyilván a testrész-teleportálás is szükségtelen hülyeség, mert lehetett volna egyszerűen kőbe/fémbe szorulva és hibernálódva, hogy aztán felébredjen a fénytől, mikor kiássák.
    Mondjuk én még azt se értem, hogy miért lehet bármikor odahívni a Dalek flottát. Nincs annak soha semmi jobb dolga, csak tizedjére is megtalálni a Föld-et? -> Erre lehet, hogy van magyarázat, de nekem kellett volna egy gyors emlékeztető, rövid összefoglaló, hogy pontosan melyik flotta jön honnan és hogyan.
    A lezárása pedig viccnek is rossz, hogy a szél lefújja a hátáról. :O

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák