Hirdetés
- Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
- Idén még nagyobb üzlet lehet a használt mobil
- AI segítségével készített írás az NKE műhelyében
- A Google egyértelműbb tájékoztatást vállalt az uniós hatóságok nyomására
- Négy éven belül átveszik a vezetést az elektromos járművek Európában
- Milyen routert?
- Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
- DIGI kábel TV
- Négy éven belül átveszik a vezetést az elektromos járművek Európában
- Windows 10
- Synology NAS
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- DIGI internet
- Direct One (műholdas és online TV)
- Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sziasztok!
Ti a docker konténerek indítását boot után, hogy oldjátok meg?
Nekem jelenleg egy-egy konténer egy-egy systemd service-ként fut.
Valahogy így.
(Rutorrent, Sonarr, Radarr, Jackett, Plex, Ombi, Heimdall) -
válasz
instantwater #48 üzenetére
Systemd-ben azért volt kényelmes, mert a compose-hoz nem értek és 3 éve nem találkoztam a restart paraméterrel. Így az upgrade is csak félig volt macera.
-
válasz
instantwater #51 üzenetére
És ezt tudom valahogy elegánsan automatizálni boot után?
-
válasz
instantwater #53 üzenetére
Ez nagyon jól hangzik! Köszönöm!
Sokat fogok még ide visszajárni! -
válasz
instantwater #73 üzenetére
A Kubernetestől, 0 tudásom lévén, pont a fentebb említett lehetőségek és (beállítási) kötelezettségek miatt félek.
-
Sziasztok!
Végre megszültem ezt a compose fájlt, de az alábbi hibát kapom a docker-compose -f media-compose.yml up parancsra:
ERROR: In file './media-compose.yml', volume 'tmp' must be a mapping not a string.
Ha kitörlöm ezt a sort és bedrótozom a plex konténerbe, akkor a ser meghajtójával van baja.Mit rontok el?
[ Szerkesztve ]
-
Tudom, hogy én vagyok a csekély értelmű medvebocs, de én ebben nem látom, hogy hogy tudnám megoldani, hogy a yml fájlban tüntetem fel szépen a végén az egyes meghajtók szerveren elfoglalt helyét. Csak a haddent által javasol opcióra látok megoldást, vagy hogy megadok egy meghajtó nevet, amit vagy én hozok létre korábban, vagy a Docker létrehozza nekem random(?) helyre.
Van ebben valakinek tapasztalata?
Mivel több helyen is használom ugyanazt a volume-ot, így nem szeretném mindenhova felvinni a szerveren lévő mappa struktúrát, megkönnyítve ezzel a szerkeszthetőséget. -
válasz
huliganboy #106 üzenetére
Így első ránézésre azt mondanám, hogy nem 64bites Ubuntut használsz. x64-re van image, x86-ra nincs.
-
válasz
huliganboy #108 üzenetére
Igen, Docker van x86-ra, viszont az általad használni kívánt image-ből nincs x86-os build, csak x64. Ha a HW nem indokolja, akkor érdemes áttérni x64-es Ubuntura.
-
Hát ez tényleg csúnyácska...
Találkoztam én is egy ilyesmivel, de este már nem sikerült felfognom. Túl bonyolultnak tűnt, de úgy látszik ez a megoldás.
Marad az általad javasolt megoldás. Tegnap egyből indult is, látják egymást a konténerek név alapján.
Köszönöm a segítséget! -
válasz
huliganboy #156 üzenetére
A pull csak letölti az image-et. Milyen paranccsal indítod a konténert?
-
válasz
samujózsi #170 üzenetére
Bár nem értem minden szavad, DE. Én pl linuxserver konténereket használok. Van pl nginx konténerük. Felparaméterezve elindítom.
docker run --rm \ --name=nginx \ -e PUID=1111 \ -e PGID=1111 \ -e TZ=Europe/Budapest \ -p 80:80 \ -p 443:443 \ -v /path/to/appdata/config:/config \ linuxserver/nginx
Így az 1111 user és 1111 csoport nevében fut a konténer és csak a .../config mappába tud dolgozni. Ebből ha kijut, akkor szvsz egy vm se akadály annak a power user-nek. A konténereknek szintén tudsz erőforrás limitet állítani. Ha jön ki újabb image (minden pénteken vagy szombaton van friss build náluk), akkor kap egy docker stop-ot, majd docker pull linuxserver/nginx és végezetül a fenti parancs újra. Ez compose-ban még könnyebb, de most az lényegtelen. A frissítést lehet automatizálni is, de szvsz nem szerencsés éles környezetben.
Én kényszerűségből álltam át Docker-re az N40L-en, de nem bántam meg. A dependency hell nem vicces. Azóta RPi4-esen is így vannak a dolgaim.Remélem tudtam segíteni!
-
-
-
válasz
samujózsi #200 üzenetére
Nem egy ilyen projekten kellett már dolgoznom.
Ott volt, hogy inkább fél lábon álltak, csak ne nyúljak az éppen működő rendszerhez.
Nyílván nem szélsőségesen, de én pl többre tartom a működést, mint a legfrissebb verziót. Még így, konténerekben is el tud néha b@szódni ez-az. -
-
Sziasztok!
Docker for Windows-ban, powershell-en keresztül, ha futtatom a docker volume create test_meghajto parancsot. Akkor a test_meghajto mappa(?) hol jön létre?
A Settings/Resources/Advanced/Disk Image Location beállítás gondolom nem erre szolgál, mert ott csak egy vhdx file van.Köszönöm a segítséget!
-
Az a baj ezzel, hogy a Hyper-V konzolon keresztül elérhetetlen ez a VM, a vhdx file-t felcsatolja, de az ext4 fájlrendszerrel már nem tud mit kezdeni ez a szerencsétlen. Így sajnos nem tudom szépen megoldani, marad a szokásos felmountolás. (C:\kulso\mappa:/belso/mappa)
Rimuru: Próbáltam már korábban is az inspect-et, de nem nagyon segített:
"CreatedAt": "2020-02-20T19:48:01Z",
"Driver": "local",
"Labels": {},
"Mountpoint": "/var/lib/docker/volumes/test_test/_data",
"Name": "test_test",
"Options": {},
"Scope": "local"Hát nem ezzel lett szimpatikusabb a Windows...
-
válasz
linuxalpine #474 üzenetére
Linuxserver konténereket használok, igen nem veszi át az időzónát. De ott már alap az időzóna környezeti változó.
-
Sziasztok!
Ezt, hogy tudom megcsinálni Docker Desktop (Windows) alatt?
Linux host-tal nekem is nagyon szépen megy,/etc/default/docker
fájl végére beszúrom aDOCKER_OPTS="-H tcp://127.0.0.1:2375 -H unix:///var/run/docker.sock"
sort és elérem a Windows-on futó Jenkins master-ről. De hogy tudnám a Docker Desktop-ot (önmagát) így elérni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Ukrajnai háború
- Milyen routert?
- Úgy tűnik, hogy elkészült az Atomic Heart
- [Re:] [Lalikiraly:] Lenovo Ideapad 3 17ALC6 (Megvettem a csúcsot belőle)
- Revolut
- SörcsaPH!
- Milyen asztali médialejátszót?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Magyarország első szuperszonikus kutatórakétáját bocsátották fel magyar diákok
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- Gamer PC, i7 4790, RTX 2060,16gb DDR3, FSP 500w hexa, Asus Z97-Pro Gamer, 240gb SSD, Eladó!
- MSI GP66 Leopard Gamer Tervező Laptop 15,6" -40% Brutál i7-10750H 16/1TB RTX 3060 6GB 144Hz FHD
- ASUS GTX 1060 6GB Turbo dobozban (TURBO-GTX1060-6G)
- HP Elitebook 745 G2 840 G3 Probook 640 g2 645 G2 645 G3 5-7.GEN IPS is-Bp.,/MPL/Foxpost
- Asus VE276Q 27" 1920x1080 FULLHD monitor - DVI, HDMI, DisPlay, VGA
- Hibátlan - SAMSUNG 970 EVO 500GB NVME M.2 SSD - Keveset futott
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül - Új
- Újszerű - ASUS TUF Z390M-PRO Gaming LGA1151v2 alaplap + Windows 10 HOME digitális licensz
- NBA JAM Tournament Edition - TE (SNES)
- Intel Core i3-12100F processzor hűtővel, dobozzal, garival
Állásajánlatok
Cég: Contrall Ipari Informatikai Kft.
Város: Pécs
Cég: ELIN.hu Kft.
Város: Budapest