Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jeanneau

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnos nekem is van június óta egy ilyen kütyüm. Sok örömöm még nem volt benne, pedig nem vártam tőle sokat, de hát olcsó hardvernek híg a szoftvere...

    A legfőbb okom a vásárlásra az volt, hogy legyen egy kis fogyasztású médiatáram a Dune lejátszóm mellé.
    A kérdésem felétek a következő lenne: találkozott már valaki olyan problémával, hogy a nas hdd-re felmásolt fájlok csak egy része jelenik meg valamely más eszköz (médialejátszó, pc, mittomén mi) fájlkezelőjén? Nem rejtett és/vagy rendszerfájlok, hanem pl. avi, mkv, iso... ilyenek. Ugyanis nekem a Dune csak szelektíven jeleníti meg a hdd tartalmát. Értem ezalatt tehát, hogy kb. 80 fájlból úgy harmincat. És teszi ezt úgy, hogy mindegyikből valamennyit. Tehát avit is, mkv-t is, iso-t is. A fájlok neveiben sincs semmi megható. Ugyanazon adatokkal (kódolás, kiterjesztés felbontás, egyebek) rendelkező trilógia három részéből is pl. csak egyet. És azok közül is azt aminek a címében van pl. ő betű, tehát magyar ékezetes.

    Csak a teljesség miatt. Van egy másik "médiaszerver" is a "bolyban", itx alapon xp oprendszerrel. Arról is és egyéb rácsatlakoztatható dologról (pendrive, mobil hdd) is mindent lát és visz a Dune.
    Pc alól nézve természetesen a nas teljes tartalmát látom.

    Hát asszem ennyi. Erre kellene valami gombot varrni. Köszönöm.

    dihidrogénmonoxid

  • Jeanneau

    csendes tag

    válasz DM-Fan #1208 üzenetére

    Itthon nem küzdök külön linuxal, így minden tartalom a nason keresztül került a hdd-re. Az említett trilógia részei ráadásul egyszerre, egy azon időben, szépen egymás után égetődtek fel.

    Kétségbeesett lépéskén TC-ben csináltam ebbe a könyvtárba egy másikat, sok gondolkodás után a neve "a" lett. Minden fájlt kijelölve ebbe az a-ba átmozgattam őket. Egy-két másodperc és sutty, ahogy annak lennie kell. Azóta a nas eszeveszetten villogtatja a hdd ledet és bár hangja, szaga, füstje nincs, azért remélem csinál valamit. Nem lehet, hogy most indexel vagy mi? Szóval most várok.

    dihidrogénmonoxid

  • Jeanneau

    csendes tag

    válasz Jeanneau #1209 üzenetére

    Nos úgy tűnik minden rendben. (for the moment)
    Elég sokáig szüttyögött, mert éjfélkor még mindig tanulmányozta az adatokat. Talán tetszett neki egy-két film és végignézte őket, de reggel hatkor már békésen aludt. Persze felkeltettem és belenéztem a lelkébe a Dune segítségével és láss csodát, minden fájl látható volt. Nem kis időt szánt erre a mintegy nyolcszáz gigás feladatra, gályázhat majd rendesen, ha tele pakolom a a két terrát és még egy másikat is beletolok, de ha neki ez a perverziója, hát...
    Úgy döntöttem kap még esélyt az életre, így egyelőre távol tartom őt a szabadesésben elérhető maximális gyorsulás élményétől.

    Köszi Mindenkinek Aki gondolkodott a megoldáson, DM-Fan külön +1 like. :)

    Ui: ha Valakit érdekelne, nálam a hűtés imigyen vón. Szétszed, pici "légkavaró" (inkább zajkeltő) kivesz (gari miatt gondosan eltesz), egy régi bontott LC Power proci hűtő venti része rádug, összeszerel tető nélkül, tető paleolit módon történő le utánzása egy kartonlapból, kartonlapba kör vágása ollóval, kartonlap házasítása a ventivel, KartonVenti felerősítése a nas tetejére befőttes gumi (NASA Technology) hozzáadásával. Tíz perc. Nincs fúrás, fűrész, forró ólom, ilyenek. Bármikor reversible for Gari. Csendes, hűvös, amolyan enbiés ... I love this game...

    dihidrogénmonoxid

  • Jeanneau

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megint elakadtam. Van egy WD 20EARS-om és gondoltam megnézem rajta ezeket a parkoltatással (vagy mivel) kapcsolatos adatokat. Letöltöttem a HDSentinel 4.10 verziót és a WD saját oldaláról is valami tesztprogi félét.
    Ti honnan vesztek ilyen adatokat mint ennyi nap, óra alatt ennyit parkolt, annyit forgott, nyúlt magához meg egyebek?
    Én ezeket a smart adatokat kaptam csak.

    Más.

    Ezt a vinyót szánom másodikként a nasba. Amikor ezt beleteszem, akkor ezt leformázza a saját szája íze szerint. Ugye? De a másikhoz már nem nyúl, annak nem lesz semmi baja, megmarad mind a két terra anyagom. Ugye?

    Köszi.

    dihidrogénmonoxid

  • Jeanneau

    csendes tag

    válasz ProfBp #1278 üzenetére

    Köszönöm. Így már jobb lett.

    Ezek az adatok akkor most milyenek? Jók, rosszak?

    Spin up time 1300
    Start/stop count 227
    Power on time 543
    Drive power cycle 225

    Frissítettem az adatokat és biztos, ami biztos elindítottam egy lejátszást is, de az 1300 maradt annyi, csak a POT lett két órával több. Most akkor mi van?

    Még mindig más.
    Akkor most bátran csatolhatom másodiknak ezt a wincsit, az elsőnek semmi baja nem lehet. Vagy vegyem ki addig? Vagy mi?

    dihidrogénmonoxid

  • Jeanneau

    csendes tag

    válasz Jeanneau #1281 üzenetére

    Ami lemaradt.
    Load/Unload cycle 3 (csak 3 ????).

    dihidrogénmonoxid

  • Jeanneau

    csendes tag

    válasz Jeanneau #1282 üzenetére

    Jó reggelt!

    Bátorságot gyűjtve két lemezessé ápgrédeltem a nasomat. Mondanám, hogy könnyen ment, de leelőzne a sánta róka. Az új lemezt betolva és nasilag felismerve a formázás már nem indult el, nulla százalékkal befagyva várta a teljes áramtalanítást. Ezt többször is. Lemezek megcserélve az eredmény dettó. Egyedüli lemezként pedig Volume egynek akarta formázni (változtatni nem lehetett ezen szándékán), ám ezt az elején nem mertem megengedni neki, mert az általam féltett másik lemez is ezt a "nevet" kapta a keresztségben, így féltem, hogy mi lesz, amikor ismét találkoznak a nas által felépített furcsa világban. Végül követve a jól bevált minden mindegy elvet megfirkáltattam V1-re, majd közösítés után a "régi" V1 V2-vé változott, de szerencsére az adatok megvannak, látszanak és egyebek. Ezután már csak arra kellett ráéreznem, hogy a Dune miért nem látja, de beállítva a upnp erre a lemezre is megoldotta ezt is. Szinte pár perc alatt végeztem, csak az időmérő eszközök voltak tőlem eltérő véleményen.
    Egyre jobban tetszik ez a Plug and Fuck szemlélet, amely körülveszi ezt a kütyüt és a rajta levő programkörítést. Mindenképpen szeretnék foglalkozni a Linuksz mint rendszerrel, de csak majd a következő utáni negyedik a hatodikon életemben. Most megyek és pihenésképpen megvakarom a bal golyómat a jobb fülemmel.

    Üdv.

    dihidrogénmonoxid

Új hozzászólás Aktív témák