Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz stigma #4686 üzenetére

    Hali!

    1. Alapvetően 2 féle DNS 320 van. Van a sima DNS 320 és a DNS 320L. Az L-es verzióra tudsz Add On formájában programokat telepíteni, a simára nem ilyen egyszerű. Ott PuTTy-on keresztül tudsz linux parancsokkal telepíteni. Többek közt ezért váltottam én is inkább az L-esre. A régi, sima 320 eladó lesz egyébként 500-as HDD-vel, privátban kereshettek.

    2. Amennyiben CSAK helyi hálózaton (LAN) szeretnéd használni a NAS-t, abban az esetben nem kell port forward-dal meg ilyenekkel szarakodni. NAS firmware-t frissíted a legfrissebb verzióra, telepíted a fun_plug -ot (sima 320 esetén), majd a Transmission-t és utóbbit a leírás alapján beállítod. Ezek után a PC-re, amiről használni szeretnéd, letöltöd és telepíted a Transmission-Qt kliens programot majd ezt is beállítod.

    3. File -ok másolásához célszerű ha felmappeled meghajtóként az elérni kívánt mappákat a NAS-on és total commanderen keresztül csinálod a másolást.

    Célszerű az egészet úgy kezdeni, hogy NAS reset, utána legfrisebb firmware install, fun_plug, transmission és egyéb bullshit-ek amikre szükséged van, majd a legvégén a kliens program. Ne izgulj, az elején nekem is kb. másfél óra volt mire feltettem egy működő fun_plugot és torrentet, aztán mivel folyton más és más logika alapján akartam rendezni a dolgaimat, így párszor ismételtem a folyamatot és a végén kb 7 perc alatt 0-ról megcsináltam. Majd belejössz. :)

  • Kicsirics77

    veterán

    válasz stigma #4688 üzenetére

    ha reseteled a nast utána ujra indítod és a belső fáljkezelőjében másold fel a gyökérkönyvtárba a fun_plug-ot majd indítsd újra,hogy települjön.
    ezután először telneten kell belépni és engedélyezni hogy ssh-val kapcsolódni tudja hozzá,szerintem ez kimaradt és ezért nem éred el ssh-val.
    Parancssoros hozzáférés konfigurálása: ssh
    Nyissunk a számítógépünkön egy terminál ablakot és először a telnet segítségével lépjünk be a gépre. Ehhez semmilyen felhasználónév, jelszó nem szükséges, csak a gép IP címe a telnet parancsnak.

    Ezután adjuk ki a következő parancsokat a root felhasználó könyvtárának és jelszavának kialakítása érdekében:

    usermod -s /ffp/bin/sh root
    mkdir -p /ffp/home/root/
    sed -ie 's#:/home/root:#:/ffp/home/root:#g' /etc/passwd
    pwconv
    Ha olyan üzeneteket kapunk, hogy “usermod: no changes”, vagy “pwconv: failed to change the mode of /etc/passwd- to 0600”, akkor ne aggódjunk, ez teljesen normális.

    Ezután hozzuk létre a root felhasználó jelszavát és jelentkezzünk is be vele:

    passwd
    login
    Mivel egy ramdisk-en fut a NAS operációs rendszere, a jelszó csak ott kerül tárolásra, ergo egy újraindítás után elfelejti a gép. A következő szkripttel tudjuk permanensen tárolni:

    wget http://wolf-u.li/u/172/ -O /ffp/sbin/store-passwd.sh
    store-passwd.sh
    Állítsuk be automatikus indításra és indítsuk is el az ssh démont:

    chmod a+x /ffp/start/sshd.sh
    sh /ffp/start/sshd.sh start
    Egy új terminál ablakot nyitva a számítógépünkön próbáljunk ssh paranccsal csatlakozni a NAS-hoz. Ha sikerült, állítsuk is le a telnet démont, nincs rá szükség:

    chmod -x /ffp/start/telnetd.sh
    sh /ffp/start/telnetd.sh stop

    .... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Új hozzászólás Aktív témák