Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    válasz stigma #4686 üzenetére

    Hali!

    1. Alapvetően 2 féle DNS 320 van. Van a sima DNS 320 és a DNS 320L. Az L-es verzióra tudsz Add On formájában programokat telepíteni, a simára nem ilyen egyszerű. Ott PuTTy-on keresztül tudsz linux parancsokkal telepíteni. Többek közt ezért váltottam én is inkább az L-esre. A régi, sima 320 eladó lesz egyébként 500-as HDD-vel, privátban kereshettek.

    2. Amennyiben CSAK helyi hálózaton (LAN) szeretnéd használni a NAS-t, abban az esetben nem kell port forward-dal meg ilyenekkel szarakodni. NAS firmware-t frissíted a legfrissebb verzióra, telepíted a fun_plug -ot (sima 320 esetén), majd a Transmission-t és utóbbit a leírás alapján beállítod. Ezek után a PC-re, amiről használni szeretnéd, letöltöd és telepíted a Transmission-Qt kliens programot majd ezt is beállítod.

    3. File -ok másolásához célszerű ha felmappeled meghajtóként az elérni kívánt mappákat a NAS-on és total commanderen keresztül csinálod a másolást.

    Célszerű az egészet úgy kezdeni, hogy NAS reset, utána legfrisebb firmware install, fun_plug, transmission és egyéb bullshit-ek amikre szükséged van, majd a legvégén a kliens program. Ne izgulj, az elején nekem is kb. másfél óra volt mire feltettem egy működő fun_plugot és torrentet, aztán mivel folyton más és más logika alapján akartam rendezni a dolgaimat, így párszor ismételtem a folyamatot és a végén kb 7 perc alatt 0-ról megcsináltam. Majd belejössz. :)

Új hozzászólás Aktív témák