Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz st0ff #283 üzenetére

    azt nem írtad hogy milyen wifi a beépített? G vagy N?

    Lehet kicsit félreérthető voltam. Amit ajánlok router, az tudja bőven ami neked kell. A wifi hiba amit írtam, az is inkább a kliens (nálad a TV) hibája lehet. Ráadásula wifinélmég nagyon sokmindentől függ,hogy mekkora sebességen fog végül működni: mennyien wifiznek a közeledben, ezek mennyre erős jelet bocsájtanak ki, milyen csatornákat használnak, milyen távolság lesz nálad az eszközök között. Szóval elég sok összetevős a dolog. Ezekből mondjuk már most is megnézhetsz párat, ha van wif a gépeden. Rákeresel, hogy milyen, mennyi hálózatot látsz. Akár egy androidos telóval is megteheted: "wifi analyzer"nevű programmal.

    Vannak sokkal drágább routerek is (mondjuk úgy 2X ennyibe kerülnek),amiknek lehet jobb a stabilitása, gondolom drágább hardverekből vannak összerakva. Ezekről nem tudok nyilatkozni, de ASUS-nál keresgélhetsz. De ha sok a közeli hálózat,akkor szerintem semmilyen eszköz nem fog segíteni.Nemtudom tudod-e,hogy az 54G-ből hogy lett 108,majd 150, majd 300, és most már van 450Mbit is? Ha nem, akkor keress rá,olvass utána, és megérted, hogy csodák nincsenek:)

  • suste

    veterán

    válasz st0ff #283 üzenetére

    számolgattam picit, és ha nem rontottam el, akkor pl egy 10GB-os filmet ha 2 óra alatt nézel meg, akkor kb 1,38MB-ot kell közvetítened a tv felé (ez kb 11Mbit/s), amit még az 54Mbites wifinek is el kéne vinnie. Így ha 20 vagy 30GB-ról beszélünk, akkor legalább egy stabil 150-es kapcsolat kell (N lite)
    ha nagy hülyeséget írok, akkor javítson ki vaklaki!!!

Új hozzászólás Aktív témák