Aktív témák

  • Pierre

    tag

    Az a gondom, hogy vettem egy Dlink 624+os routert, hogy megosszam a netet az asztali gép és a notebookom között. Valószínűleg nagyon láma vagyok, mert nem sikerül a dolog. At install guide szerint jártam el, de nem hajlandó kapcsolódni a nethez, hia próbálom, tudna valaki tanácsot adni, hogy mit csinálhatok rosszul? Én sajnos nem nagyon vagyok otthon a hálózati témában. Előre is köszönöm...

    Hous Bin Pharteen

  • steve@prhw

    őstag

    válasz Pierre #1 üzenetére

    Milyen net?
    - ADSL? Akkor PPPoE részt bepöttyözni, user/pass párost megadni, oszt hajrá!
    - Cable? MAC cloning, oszt hajrá!

    Ugye WAN-ba dugtad a netet?

    szerk: ha bővebb infó kell, szólj, de tényleg ezerszer kiveséztük már....

    [Szerkesztve]

    ''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

  • Pierre

    tag

    válasz steve@prhw #2 üzenetére

    Köszi, hogy írtál, de most már megy a net, most a levelezéssel szenvedek... ne haragudj, hogy nem tudom, mit kell csinálni, többet nem írom le, mi a problémám...

    [Szerkesztve]

    Hous Bin Pharteen

  • steve@prhw

    őstag

    válasz Pierre #3 üzenetére

    ne haragudj, hogy nem tudom, mit kell csinálni, többet nem írom le, mi a problémám... - Most miért durcáskodsz? Voltak alapelvek, amiket a regisztrációnál elfogadtál, részlet:
    használd a keresőt: mielőtt topicot nyitsz, próbálkozz a keresőben hasonló topicot találni, nyugodtan használd a régebbi topicokat (felesleges egy ''Hány pipeline van a 9600-asban?'' topic, míg szívesen megválaszolják azt a ''9600pro topic''-ban, ha ugyan nincs a válasz már a topicban)

    Nem mondtam olyat, hogy ne mondd el a problémádat, de tényleg n+1 routeros topic van, ezek nagy részében előjött ez a gond, tényleg olvasgatni kellene kicsit... Ez nem helpdesk, hidd el, marha unalmas egy idő után 25-ször beírni ugyanazt a választ... :(

    Szóval először minimális keresés, olvasás, de ha olyan gondod van, amire nem találsz megoldást, kérdezz nyugodtan! És peace! :)

    ''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

  • tuff

    csendes tag

    Sziasztok!
    Én is ilyet vettem, de megbántam.
    Szerintem nagyon lassú egy eszköz és bizonyos dolgok nem működnek.
    A setup wizard az időzóna megadása után lefagy, ezt nem kommentálom mert alaphiba.
    Az otthoni hálózatom egy asus wifis gép meg egy asztali szekér. /utpcat5/
    Érdekes, hogy az asztali gépnek azonnal ad IP címet a router ki/be kapcsolása után. A MAC cím alapján állandó IP-t oszt ki a notinak meg az asztali gépnek is.
    Ez működik is, de a notebook egy router ki/be kapcsolás vagy leválasztás esetén kb 2-3 perc alatt kap újra IP-t, hiába próbálok konektálgatni. Ok, úgy ahogy azért működik, még meg tudnám szokni, AZONBAN
    van egy hatalmas hiba, és ez az MAC cím szerinti szűrés.
    Ha bekapcsolom, és megadom az asztali gép, notebook mac-jét engedélyezve, akkor nem éppen simán/lásd lent/,de belépteti a hálózatba az asztali gépet a notebook viszont többet be nem lép. /Tuti jó az mac címe a notebooknak!/ TOVÁBBÁ a filtering bekapcsolása és úraindítás után közvetlen, valami kegyetlen módon lelassul. Nem lehet pingelni, szakadozva válaszol a 192.168.0.1, nem megy a net stb..
    Az asztali gép ipconfig parancsával látom, nem kap IP-t.
    Aztán kb 3-5 perc és asztali gép éltere kel, megjön az IP cím, de a notebook wifis kapcsolata nem.
    Így sajnos nem tudok igazán biztonságos lan-t csinálni.
    Most próbálok meg fw frissíteni, talán segít..
    Tapasztalt még valaki hasonlót, vagy csak nálam van egy extra darab.
    A fw frissítésen kívü van valakinek egyéb ötlete?



    :((

    tuff

  • voroscsepel

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bár nekem di-624+ routerem van és nem sima 624, azért hasznos lehet.
    Kb. 2 éve van meg a router és a wifis részével rengeteget bajlódtam. Fw frissítés jobbra balra, egyik rosszabb, mint a másik. Már a gépbe kerestem a hibát, de más routerekkel lazán kapcsolódott wifin.

    A lényeg, hogy félig-meddig véletlen, feltettem egy 2004-es, 2.06 verziójú fw-t és azóta semmi gáz. Hülyén hangzik, de ez van. Eddig hiába állítgattam bármit is, max. egy kicsit tartotta a beállításokat, de ledobta idővel a gépet.

    Úgyhogy ha bárki szeretné a di-624+ revB routerét helyrehozni, bátran javaslom a 2.06-os fw feltételét.

    Innen le is tölthető: link

    Sok sikert!

    Robi

Aktív témák