Keresés

Aktív témák

  • nesa

    veterán

    válasz máyköl #24513 üzenetére

    Szia!

    Nekem totalissan eletlennek tunnek ezek a kepek ,direkt ilyen?

    1 tegnapi kep tollem is ,tudja valaki milyen noveny ez?

    kep

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz máyköl #24513 üzenetére

    Csak mert kértél, hogy írjak valamit én is:
    Gyakorló fotózás. Megnézi az ember, hogy mit tud az objektív, hogy lehet játszani a mélységélességgel, különböző vonalakkal, amik vezetik az ember szemét, vagy épp formákkal és színekkel, hogy lehet elhelyezni a dolgokat a képen, hogy hatásos legyen, és amikor jön majd az igazi lehetőség, akkor ezeket tudja majd csípőből alkalmazni, belekomponálni a képbe. Nekem ennyit mondanak ezek a képek... de ez még határozottan a gyakorlás része, nem az élesben használás. A levél 2 azért jó úgy is, ha éleslövészetnek vesszük :K

  • kiskornel

    addikt

    válasz máyköl #24513 üzenetére

    (#24528) nesa: Az ősz maradéka. Sajnos csak megkopasztott fák vannak már. Szerintem nagyon sötét az utca. Én más napszakban fotóznám le, amikor kicsit több fény jut rá (bár ezt meg kellene vizsgálni terepen, hogy néz ki). Próbálj meg minél több zavaró, nem oda való házat kitakarni, mert a fehér foltok vonzzák a tekintetet. Kicsit jobbra menve a bal oldali házat ki lehetett volna takarni. Aztán a bal alsó félen a szemetet igazán összeszedhetted volna, vagy retusálhattad volna. Igényesebb helyeken ilyen fotókat azonnal letörölnek. Ami viszont nagyon jó, hogy nem égett be az ég.

    (#24521) Slowman: ha ez egy elkapott pillanat, akkor ok. Ha beállított, akkor lehetett volna játszani. Kisebb mélységélesség, tágabb rekesz, vaku (megvilágítani az arc másik felét).

    (#24519) nesa: zavaró lehet a mögötte levő fókuszon kívüli termés (jelen esetben piros-narancs foltként jelentkezik). Ezért fontos olyan szemszöget találni, ahol a növény közelébe nincs semmi zavaró. Akár le is szedhetted volna a háttérből a zavaró elemeket a fáról.

    (#24514) Sir Riccio: nem rossz. Kicsit lehetne sötétebb a háttér (vaku használatával), és akkor még jobban kiemelkedne a fő téma. Tetszik, hogy döntöttél rajt.

    (#24513) máyköl: az utcai képnél kicsi a mélységélesség. Ráadásul közel fókuszáltál (én nem hiszem, hogy az a két kavics a főtémád...). Állvány + szűkebb rekesz. Érdemes hiperfokális távolságokban gondolkozni. A hangulatkép: nos ott félre lehetett volna hajtani a többi gazt, hogy a "főgazod" nagyobb szerepet kapjon.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

  • drkbl

    őstag

    válasz máyköl #24513 üzenetére

    Úgy általában: a helyes fehéregyensúly hihetetlenül sokat dob a képen!

    1: wb, napfény, szaturáció Á la chungee feldobhatná a képet.
    2: portré vágással el tudnám képzelni valami ellenségességről szóló cikk mellé :)
    3: wb, napfény feldobhatá, a bokeh ebben az elrendezésben nem a legszebb, szerintem megjegyzendő, hogy ez az objektív-téma-háttér távolság hármas nem túl jó. Szomszédvita, villany a kerítésben jut róla eszembe.
    4: portré vágással "bukott angyal" lehetne. Így félig letakart írásra emlékeztet, de az ábc ismeretének hiányában nem esik le a poén :)
    5: szerintem egy kis wb tuning élőbbé tenné a színeket.

Aktív témák