Keresés

Aktív témák

  • Atomcsirke

    aktív tag

    Tovarisi!

    A kereső funkció intenzív használata során - mielőtt még újabb topicot nyitottam volna - megvilágosult az elmém, hogy EMKTV = HDSNET, úgyhogy most titeket foglak fárasztani kérdéseimmel! :D

    Oktogon környékén botlottam fent említett szolgáltatóba és WebStar EPX 2203 kábelmodemjébe (Scientific Atlanta). Próbáltam egy tisztes korú ''bal2esdzsunka'' (Surecom?) routerrel megosztani a netet, de rohadtul nem jött össze, ami az eszköz hibája is lehet akár. Utána próbáltam magával a kábelmodemmel plusz egy mezei switchhel, mivel a modem angol user manualja szerint 31 gépet egy ''user supplied'' hubbal még minden további nélkül rá lehet tenni, de persze ez a fícsör max. USA-ban müködik vele, kis hazánkban nem.

    Tudnátok mondani olyan, legalább 4 utp portos wireless cuccot, aminek tisztességesebb tűzfala van és megy a fenti kábelmodemmel?

    Ha esetleg az SMC-Zyxel-Netgear trióból lenne, azt külön megköszönném, lévén ezeknek már nagyjából megszoktam a konfigfelületüket meg a hülyeségeiket... ;)

    Beállításoknál mire figyeljek? Protokolbeállítás, MAC-klónozás kell/nem kell, ilyesmik.. ?

    --- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

  • Atomcsirke

    aktív tag

    válasz brd #1144 üzenetére

    Eggen, én is ugyanezekről az elvi alapokról indultam. Be is állítottam nagy vidáman a regisztrált hálókártya MAC-addressét, a PPPoE módot (ADSL volt előtte) átállítottam ''Dynamic IP''-re (Dynamic, Static és kétféle PPPoE módot tud a dzsunka-router) és láss csodát - onnantól a router nem tudott connectelni, nem kapott IP-t a kábelmodemen keresztül!

    Ezért érdeklődtem vala diszkréten, hogy az itteni HDSNET-előfizetők miféle routereket használnak?

    p.s. Anno nekem is volt olyan nyűgöm Chello-val, hogy amikor a Terayonokat lecserélték Motorolákra, régebbi SMC ABR-ek nem akartak a fw-frissítésig együttmüködni a Motorolával, azaz ''nem volt net''. Szvsz valamilyen szintű ''kompatibilitásról'' szerintem van értelme beszélni.

    [Szerkesztve]

    --- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

  • Atomcsirke

    aktív tag

    válasz Loha #1146 üzenetére

    Hoppá! Ez már kezdetnek nem rossz, lévén az hittem, ezek is DHCP-vel kapnak IP-t, mint a Chello-sok. Routered is van rajta?

    --- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

  • Atomcsirke

    aktív tag

    Öööö... na várjunk, akkor most fix IP van, vagy DHCP?

    Esetleg ilyen is, olyan is - körzet/ fejállomás vagy előfizetés függvényében? :U

    [Szerkesztve]

    --- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

Aktív témák