Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz *Ropi* #1749 üzenetére

    Vagy mégse...15 perce 6.0-át mértem, most 7.0 (érzem is a homlokomon, hogy emelkedik). Meglátom hol áll meg...

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz *Ropi* #1751 üzenetére

    Ha koncentrálsz föl tudod vinni egészen. Nekem kettesként is sikerült. Kezdj el guggolni, 10x10 után mérj!

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • *Ropi*

    félisten

    válasz philoxenia #1752 üzenetére

    Megvolt, most már 9.7. Az emelkedési görbéből gondolom, hogy mégiscsak a bázis lesz a ludas, mert a gyors lenyomta (azért volt közvetlenül étkezés után 6.0), csak utána a bázis nem tartja lent.

    Na most akkor dobhatok ki 3/4 ampulla Insulatardot, hogy kipróbáljak egy másik dobozból származó friss ampullát (ezek az új Novopen 4-es adagolók nem olyanok mint a 3-asok voltak, hogy kis trükközéssel be lehetett tenni félig használt ampullát is). :(

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • *Ropi*

    félisten

    Közben megnéztem: az Actrapid ampulláján 2018.02 a lejárati dátum, az Insulatardén 2019.04, szóval elvileg még mindkettőnek jónak kellene lennie. Most egyébként 9.0...

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • #32577792

    törölt tag

    válasz *Ropi* #1755 üzenetére

    Nézd, nekem is voltak olyan időszakok, amikor ha belegebedtem se tudtam normál szint közelébe se vinni. Egyszer még belevittem magam abba is, hogy nem ettem, amitől persze még jobban felment. Időjárás, strasszos élet ezek bármelyike képes erre, sőt még egy olyan gyulladásos betegség, amit nem is kell, hogy még érezz.
    Ha jó az inzulin, (szavatosság) és szinte "szűz" helyre adtad be, akkor másnak kell a háttérben állnia.
    Arra nem is gondolok, hogy rosszul van tárolva az inzulin, nem ma kezdted Te sem. (túl meleg és hideg is képes hatástalanná tenni őket, ezért én nyáron hűtött tartóban viszem a motyó, ami jó az inzulinnak, a mérőnek kevéssé.
    Tudom, hogy banális tanács, de próbálj meg nem azon "pörögni" folyamatosan, hogy magas. Mondjuk az agy képes elhinni amit folyamatosan gondolsz és ennek megfelelően cselekszik, védekezik. Van aki hisz ebben, van aki nem, ezt is tudom. Én magamon tapasztaltam, hogy ez működik, hogy sajnos vagy nem, az minden esetben azon múlik, mire koncentrálsz, mi motoszkál erősen benned.
    Nyáron volt munkahelyi konfliktusom egy olyan személlyel, akivel 6 évig soha, sőt. Annyira megviselt, hogy becsípődött egy idegszál a nyaki csigolyáknál, de olyan szinten, hogy 3 hétig megmozdulni sem tudtam az ágyban. Folyamatos, 24 órás, csillapíthatatlan fájdalom. Injekciók semmit nem értek. Elmentünk egy kínai dokihoz, elkezdett kezelni, (akupunktura) ami elindított egy folyamatot és kevéssé fájt, kezdtek hatni a gyógyszerek, de el nem múlt. Mivel közben a munkaköreinket áthelyezték más városba, mindenkinek felmondtak már 1,5 évvel előtte tudtuk ezt egyébként.
    Amint átvettem a munkaügyi papírokat, másnapra rendbe jöttem. Teljesen. Kicsit hosszú lett, de azért írtam, hogy az agy fura dolgokra képes.

    Adj 3-4 napot a szervezetednek szerintem.

  • *Ropi*

    félisten

    válasz #32577792 #1756 üzenetére

    Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat! :) Igen, az agyunk furcsa dolgokat tud művelni, ezt én is aláírom. Reggelre 4.6 volt (előző napokban 8+): kíváncsi leszek mit alakít a nap további részében. :)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • *Ropi*

    félisten

    válasz #32577792 #1758 üzenetére

    Igen, olyan CH-t ettem, ami gyorsan szívódott fel. Most viszont megint 10+, valami nem kerek.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • #32577792

    törölt tag

    válasz *Ropi* #1759 üzenetére

    Ha vigasztal 6,2 volt reggel nekem. (kb ennyire próbálom beállítani, mert ha kevesebb, hajnalban már olyan kevés, hogy reggelre a máj felnyomja, szokásos reggeli után 8.2 lett, ami máskor szinte marad 6 környékére

    Próbálj meg egy kicsit sétálni, ha van lehetőséged rá. Az engem nyugtat is :)

    [ Szerkesztve ]

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Ha ez bárkit megnyugtat, mikor nem mérem, sosem magas... ;]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • #32577792

    törölt tag

    válasz philoxenia #1761 üzenetére

    :C

    Na nekem most ebéd előtt 5,3 volt a több, mint 8-as reggeli utáni 2 órás mérést követően.
    Benyomtam 1,5 tányér bablevest, meg 2 palacsintát (fehér és teljes kiőrlésű lisztből) az egyik ráadásul mákos, ami normál cukorral édesítve :) . 8E novorapid ment rá.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz #32577792 #1762 üzenetére

    Palacsintát csak túrósat szoktam, édesítőszerrel édesítve... :)
    Liszt keveset számít egyszer mértük, az egy palacsintra jutó nem sok...

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • #32577792

    törölt tag

    válasz philoxenia #1763 üzenetére

    Az a másik a túrós édesítővel, de mivel elfogyott a mákhoz való édesítő az cukros lett. Bár van még szinte natúr és édesítős lekvár is, azt is szeretem.
    Annyiban számít, hogy lassabban szívódik fel ha vegyes lisztes.

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz *Ropi* #1759 üzenetére

    Emeltünk a bázis adagon: nappal a 1.5x-ösét szúrom mint előtte: meglátjuk mi lesz belőle. :)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz *Ropi* #1765 üzenetére

    Kialakuló inzulinrezisztencia? :F

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • *Ropi*

    félisten

    válasz philoxenia #1766 üzenetére

    Azt mondta a doki, hogy ő nem lát az eredményeimben drasztikus változást (csak ugye én tudom, hogy milyen beton stabil értékeim voltak előtte), szerinte átmeneti, ami az időjárás változásához kötődik.

    (#1767) ungawa: Mármint, hogy éjjel is ugyanannyi menjen be mint nappal?

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • #32577792

    törölt tag

    válasz *Ropi* #1768 üzenetére

    Egy volt barátomnak segített, hogy éjszaka adta kb. felénél kicsit többet, 10-11 óra körül meg a maradékot, mert hiába mondják 24 órásnak, nincs meg a hatás addig. Én is csináltam így, de most a jardiance elég jól kezeli

  • boost

    addikt

    Sziasztok, tudtok ismertek olyan céget, személyt, aki Freestlye Libre szenzort forgalmaz itthon? Elég macerás beszerezni Ausztriából.

  • cris78

    őstag

    válasz boost #1771 üzenetére

    Folyamatban van az engedélyeztetése.

    Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

  • cris78

    őstag

    válasz boost #1773 üzenetére

    Ez már nem a forgalmazón múlik. Ő szeretné minél hamarabb.

    Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

  • pcnet

    addikt

    Sziasztok!

    "Poénból" írtam be Googlebe, hogy "Diabetes Prohardver" mert itt minden van. Még társkereső topic is. :)

    2003 januárjában derült fény I. tip. cukorbetegségemre. A vércukor szintemet azóta sem sikerült beállítani. Szigorúan tartom a diétát, de hol 2.1, hol 24.8 a cukrom. :( Van, hogy hetekig 5-7 közötti cukrokat mérek és 6E inzulin elég, aztán egyszercsak 18as cukrot mérek, elkezdem növelni az inzulin adagot (dokim utasítására), de ilyenkor 18E inzulin is kevés. Pl tegnap este 17es cukorral feküdtem le, ma reggel 14essel keltem. Ebéd előtt 5.4 volt, ebéd után 3.1. Vacsora előtt 12es, vacsora után 16os. 16 os cukorra adtam be 6E inzulint, rá 2 órával mértem és 15.7. Hihetetlen, hogy 6E inzulin hatására csak 0.3 mmol/l-el csökkent a cukrom. Mintha a szervezetem nem is reagálna az inzulinra.
    Az is érdekes pl, hogy 6os cukrot mérek és el szeretnék menni sétálni. Eszek egy fél teljes kiörlésű kiflit, ami kb 12g CH. Tehát nagyjából 2 mmol/l-el kellene megemelnie a cukromat. Gondoltam fizikai aktivitás fog következni, a 8as cukor pont jó lesz erre, biztosan elkerülöm a hipót. 1.5 óra séta után 15ös volt a cukrom. Újabb egy óra után már 24.8. Mitől lehet ez? Ti mit sportoltok? Próbáltam futni, bringázni, súlyzózni, de mindegyik hipóhoz vezetett. Az egész napomat rettegésben élem. Vagy hipózok és félek valahol elvesztem az eszméletem a városban, vagy az extrém magas cukor miatt roncsolódnak az ereim. Rossz ez a 0-24 para. Erről szól már az életem. :( Életem minden területén akadályoz a betegségem, a munkától a parkapcsolaton át hobbiig, mindenben. :( Mit tudtok ajánlani?

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz pcnet #1775 üzenetére

    Pár kérdés hirtelen amit esetleg hasznos lehet megválaszolni, ha tudod...

    - Saját inzulintermelésed van-e esetleg? ha ilyen régóta vagy 1-es, akkor valószínűtlen, de sosem lehet tudni.C peptid mikor volt nézve utoljára?

    -Az inzulin gyakran ilyen gyéren viszi le a cukort? vagy ez is hektikus? Mindenesetre nem fordulhat elő, hogy mondjuk lejárt a szavatossága, vagy olyan helyre sikerült adni (vagy úgy), hogy nem hatott eléggé? Hova szoktad szúrni, mindig oda szúrod-e, azon a része a bőralatti szövet nem-e változott az utóbbi időben?

    - Mozgás és vércukor: mozgásnál első körben lényegében a glikogénraktárak ürülnek, ami az izomban és a májban van, a májból mozgás hatására szabadul fel vércukor a vérbe. Szóval ha a mozgás nem olyan intenzív, plsz valakinek nincs jól finomhangolva ez a szabályozás (márpedig cukorbetegeknél a külsőleg adagolt inzulin nem tud olyan precíz finomhangolást biztosítani, mint az endogén), akkor előfordulhat, hogy a májból több kerül be mint amenniy az izmokba bemegy, és a mozgás elején még inkább nő a vércukor, nem csökken. Persze amit írsz még így is extrém, a másfél óra utáni 15 még csak-csak elmegy, de egy órával később 24 az szerintem túl magas ahhoz, hogy ezzel a fenti jelenséggel magyarázható legyen. Mindenesetre gondoltam inkább leírom, hátha ad valami ötletet vagy nemtom...

    Amúgy nemtom milyen orvoshoz jársz, de az eseted mindenképpen problémásabbnak tűnik, valaki olyan diabetológusnak kellene átnéznie az esetedet, akinek van ideje rádszánni vagy másfél-két órát, aztán alaposan átrágni a cukraidat, étkezésedet, mozgásodat és az inzulinbeviteledet. Mert valahol valami hiba nyilván van...

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • #32577792

    törölt tag

    Nekem II-es diab. van, így nem biztos, hogy tudnék okosat mondani, főleg használhatót.
    Ha nem is ilyen mértékű kilengéseket, de szerintem hasonlóakat mindenki tud itt "produkálni", olyanokat, amire nem igazán van racionális magyarázat. Régen, mikor 3-4 tíz évvel ezelőtt anyáinknak nagyon fájt valamije, két dologgal hozták összefüggésbe, az időjárással és pakssal. Ez előbbi tuti befolyásolja a szintet is.
    Az én tapasztalatom a mozgással szintén az, ha pl. 30-45 percet tekerek intenzíven, akkor emeli a szintet (nem olyan mértékben ahogy Te írod, de igen). Ilyenkor én is eleinte nyomtam rá, már nem. Majd beáll 1-2 órán belül.
    Egészen más a helyzet, ha egész napra megyünk. Akkor kényelmes tempót nyomunk, olyankor ritkán adok inzulint aznap. Reggel egy keveset, meg vacsorára is ha úgy látom. Sajnos ezt tényleg ki kell tapasztalni.
    Írtam itt a dcont nemere mérőjéről. Nem egy 5*-os termék a kezelhetőség szempontjából, de a mobil alkalmazása nem rossz, sőt. BT-on is átviszi a mérést, ha már kézben a telefon, beírom az adagolt inzulin nevét, adagját. Beírhatom a CH mennyiségét, hogy mikor, a mozgást, hogy mikor és mit és sok egyéb hasznos dolgot, aztán ezt lehet szinkronizálni az oldalukra, és egészen szép kis áttekinthetőséget kapni. Ez ilyen esetekben több, mint hasznos lehet szerintem.

    Van egy kollégám, akinek a gyereke hasonló cipőben jár, mint Te :(
    Nem egyszerű azt látom. Én ehhez képest tünetmentes vagyok.
    Tényleg csak saját észrevétel: váltogasd a beadások helyeit, olvass utána, mert nem egyforma időben szívódik fel pl a hasfalba vagy a farba adott anyag. Ha úgy érzed, hogy nem elég hideg helyen van az inzulinod amit használsz (szobahőmérsékletet írnak, de kinek mennyi az?) és nem tudod hűtött helyen tartani, vegyél egy olyan tartót, amibe tudsz tenni zselés hűtőfolyadékot, nekem van ilyen. Hátránya, ha együtt van a készülékkel, annak nem igazán használ a hideg (sem).

    Tényleg igaz, hogy mindenki egyéni, ki kell tapasztalni a finomhangolást, azt meg legkönnyebb ha mindent (szó szerint ) dokumentálsz, átláthatóan kezelsz.
    Ez viszont "macera" és nem is kicsi. A többi érzést is ismerem, az állandó küzdelem, a rettegés, de ha ez kerül előtérbe, az bizony stressz, az pedig emelkedés. Ezen is változtatni kellene, relaxáció, meditáció. Sokszor csak olyan anyagot hallgatok, ami segít. Hallgatom, aztán elalszom rajta. Sokszor tényleg megnyugtat, ellazít. Keress rá neten, hallgass meg párat, ami neked a legjobb, azt hallgasd. Akár sportolás közben is, vezetés közben is. Ott is néha hallgatom, nem figyelek rá, de megy. Az agy meghallja. :)

  • pcnet

    addikt

    válasz [Prolixus] #1776 üzenetére

    Hogy van e saját inzulinom, nem tudom. Soha nem nézték. Nemrégiben említettem dokimnak,mert már az is megfordult bennem, hogy esetleg időnként "észhez tér" a hasnyálmirigyem, van valamennyi saját inzulinom és ilyenkor kell csökkentenem a beadott inzulint. Azt mondta teljesen kizárt, hogy legyen saját inzulinom. Ezzel le is tudta a dolgot.

    Inzulin szavatossága biztosan nem járt le, mindig sorba rendezem lejárati idő szerint. Ahogy a tesztcsíkokat is.
    Igen, az inzulin hol így hat, hol úgy. Azt már észrevettem rég, hogy nálam sokkal később szívódik fel. Kaja után 1,5 órával pl 12es, 2 órával már 8as. Kezdetben a kaja utáni cukraimat látva a doki emelgette is rendesen az inzulin adagomat és rengeteget hipóztam. Hasfalba adom az étkezésit (Novorapid) és vállba a bázist (Toujeo) Hasfalba szépen "diszítősort" szúrok, ha végig értem, jön a másik oldal. Nyáron sokat adom combba is, miikor könnyen hozzáférhető, de ott sokszor trafálok el hajszáleret, utána bekékül és fáj. Inkább a hasfal maradt nálam a tuti. (Elfér ott, úgy is van túlsúlyom)
    Az inzulin hol így hat, hol úgy. Tegnap pl 16os cukorra mérgemben benyomtam 6 egységet és 15,7re csökkent csak 2 óra múlva. Ma reggelre 7es volt. Ebéd előtt 8,5, ebédnél kicsit bűnöztem, mert fogamra való volt, persze kb 10 CH plusz bevitel volt és adtam is hozzá +1E Novorapidot. Utána 1,5 óra séta (a szokásos útvonalon) és érdekes most 8,1 volt kb negyed órája mértem. Most szinten maradt séta hatására. Egy hete ugyan ezen az útvonalon ugrott 10et fel. Elég tempósan sétálok, sokan mondták már, hogy inkább kocogás mint séta amit csinálok.
    Az is érdekes, hogy este lefekvés előtt sokszor mérek 5ös cukrot. Ilyenkor egy 10g CH-os joghurtot szoktam enni. És néha reggel mégis 17esre ébredek. Máskor 5ösre nem eszek, mert "tegnap úgyis felment, ma is fel fog menni" -gondolom én, és csak forgolódok, zaklatott vagyok, nem bírok elaludni, felkelek mérni és 2,3as. Soha nem tudom eltalálni, hogy jót teszek, vagy sem.

    Szeptemberben volt egy orrpolip műtétem, most már ha szédülök, levert vagyok, tudom, hogy a cukrommal van gond. Addig vagy oxigén hiány vagy is lehetett az oka. Műtét után letehettem az astma gyógyszereket és kaptam steroid mentes orrsprayt is. Gondoltam majd ha le tudom tenni a steroidos gyógyszereket, jobb lesz a cukrom, de igazából ez sem észrevehető.

    ungawa: Köszönöm Neked is! :R Igen, sajnos elég stresszes vagyok alapjáraton. Erre a cukor miatti bizonytalanság még rátesz egy lapáttal. Pl mikor 5ös cukorral kell elindulni itthonról, vagy autóba ülni, akkor már kattog az agyam, hogy mi lesz ha... És eszek egy keveset. 7,5 alatt nem szeretek sétálni menni vagy autóba ülni. Lehet az is hozzásegített ehhez a parához, hogy háziorvosom úgy tálalta a cukorbetegséget, hogy 10 év múlva tönkre teszi a vesédet, a szemedet, a cukor a csendes gyilkos...Lehet nem így kellett volna felvezetnie a dolgot. Vércukor naplókon és Diabetesz újságban is mindenhol azt olvastam, 8 alatt kell tartani, mert afelett nagy a szövődmény esélye. Diabetesz újségot már nem is olvasok, mert csak arról elhetett olvasni, hogy ki hogy esett kómába, mert a rokonai nem figyeltek rá mikor cukorbeteg lett, ilyen cíymszavak voltak, hogy "Veszélyben a vesénk". Egyszer voltam diabetes klubban, ott is egy néni azt mesélte, hogy a tűzoltók, hogy törték rá az ajtót mikor kómába esett és, hogy az idő előrehaladtával egyre inkább nem vesszük észre a hipót és egyre nagyobb a kóma veszélye. Így is elég parás vagyok, nincs szükségem még, hogy ijesztegessenek klubban vagy cikkekben. Születésem óta egyszemes látó vagyok és a szem szövődménytől félek a legjobban. Valahogy a cukraim vagy extrém magasak vagy extrém alacsonyat. Az előírt 6-8as intervallumot képtelenség tartani. Ha meg kivételesen 5ös cukrom van, már kattogok, hogy jajj, le fog esni... Ha egy tökéletes cukrot mérek, annak sem tudok már örülni. Pénteken voltam diabetologián, összevetettük a mérőmet az Ő mérőjükkel. Az enyém 6.5öt mért, az Övék 7,4et. A 24.8as cukrok után felmerült bennem, hogy a mérő ment tönkre, mert se szájszárasság, se túlzott folyadék fogyasztás/ürítés se homályos látás nem volt. 10 órakor mértük ezeket az eredményeket és gondoltam a 13 órai ebédig most azért sem fogok enni semmit és nem is fogok mérni, hacsak nem lesz nagyon indokolt. Ebéd előtt 4,2 volt. Szóval lehet nálam az is a gond, hogy nagyon szigorúan akarom 8 alatt tartani a cukromat.

    Relaxáció, meditáció nem nagyon megy, rendszerint belealszok, vagy elkalandozok. Régen érdekelt ezotéria, sokat olvastam a témában, próbáltam agykontrollt, jártam pránanadira, természetgyógyászhoz, próbáltam étrend kiegészítőket, vitaminokat, teákat, homeopátiát, futást, súlyzózást, bringázást stb... De nagyon kiábrándultam, semmi nem hozott tartós sikert. Este elalvás előtt szoktam hallgatni mantrákat és indiai zenét esetleg indián zenéket. Azok lenyugtatnak. Már amikor nem vagyok alapjáraton ideges, mert akkor azok is idegesítenek.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • Geryson

    addikt

    válasz pcnet #1775 üzenetére

    A szakmai oldalhoz majd nálam okosabbak hozzászólnak, én inkább szintén az "emberi" részéhez fűznék hozzá kommentárt. Egyrészt valóban orvost váltani soha nem késő, nekem az első főorvoson (MÁV Kórház) annyira elfoglalt volt, hogy 5 percet nem voltam bent és inkább a cégemről beszéltünk, mint bármi másról. Amit tanultam, azt csakis kizárólag magamnak köszönhetem. A mostani pumpás orvosom a világ legjobb feje de hasonlóan ultraelfoglalt. 6.4 lett a HgA1C-m megint, erre azt fogja mondani, hogy nem piszkál (1 éve is ennyi volt) és 5 perc múlva már bent sem leszek. Ez nem jó, de nekem kényelmes és amire kíváncsi vagyok, azt elolvasom és tesztelem. Viszont nincs is huszonx-es cukim...

    Sajnos azt látom a mai napig, hogy szinte nincs 2 egyforma hét. Néha alig tudom visszahúzni 10 körülről, néha meg olyan patentra reagálok (pl. ma), hogy 8,5 fölött nem voltam egy percet sem. Reggel fehér zsemlés szendó, délben csülökpörkölt főtt krumplival. Annyira el tudok keseredni ezen, de sokszor megvan rá a magyarázat (beadás rossz helyen, szerelék régi, hülye kaját ettem). Én combba évek óta nem adok be amúgy, mert futás vagy bringa miatt nagyon kiszámíthatatlanul reagál (általában túlreagál) ill. a szerelékemet 2 nap után kezdi "kilökni".

    Sport. Én azt hiszem elég sokat mozgok, főleg tavasztól-őszig. Több év kell hozzá, míg megtanulod de meglehet. Ami alapvető szabály: minimál, vagy nulla inzulibeadás (függ a terheléstől is!) de legyen Nálad inzulin + cukor + folyamatos kontroll. Amikor még nem voltam pumpás, akkor nem volt folyamatos mérőm. Akkor úgy futottam, hogy minden körben visszafutottam a kocsihoz és rámértem. A folyamatos mérővel sokkal könyebb, de ez más téma, mert "eszméletlen" költség is. Aztán különböző edzőtermekben szerencsétlenkedtem és ott is kimentem és mértem vagy már volt, hogy bevittem magammal (ha kevesen voltak). Szóval nehéz és folyamatosan ellenőrizni kell de működik. Hozzáteszem pl. egy combosabb tekerés (>100 km, min. 30-as tempó) az igazán kedvencem. Olyat dolgozik a szervezetem, hogy vígan eszem a cukrot, iszom az őszibarack levet, eszem meg a végén a paprikás csirkét galuskával és a cukrom mondjuk mozog 4-7 között. Hozzáteszem, több év tapasztalat kell hozzá! Könyebb lenne az élet enélkül, de nem én választottam így elfogadom az új játékszabályokat.

    2003 nagyon régen volt, én azt mondanám, hogy tényleg szedd össze magad és ne parázz ennyire most már ezen. Ez egy állapot, oldd meg. Rommá csajoztam magam fiatal koromban (20 éve tolom a cuccot), simán első randin előtte szúrtam magam, vagy zabáltam a csokit ha egy átparádézott este után már feketedett a világ előttem. Nem azt mondom, hogy ez a tökéletes, de fogadd el, hogy ez van és hidd el, hogy más is elfogja. Nekem SOHA nem volt ebből gondom, vagy kisebbségi érzésem. Vezeti, kirándulni, nagyot sétálni meg szigorúan csak üditővel, vagy szőlőcukorral.

    Itt tényleg mindenféle fórum van, ezen én is el szoktam csodálkozni. Társkereső is van??? Ez még érdekesebbé teszi a dolgot, csak a Párom meg ne tudja... :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1778 üzenetére

    Taxis blokád évében volt egy szem balesetem, rengeteg műtét, onnan vagyok cukorbeteg és retina leválás miatt egyszemes látó..
    Mind ismerős. Igyekeztem 7 alatt tartani a szintet. 7 alatt hemoglobin szint. Néha parázok hogy sok, lefekvés előtt ha 8 körül volt, adtam novorapidot pluszba és reggelre 10 körül keltem.
    Doktornőm lecseszett, hogy ne adjak össze-vissza. 8 jó lefekvésre, nem akartam elfogadni. Aztán megpróbáltam, reggelre jó lett. Ma ha 6-7 lefekvéskor, eszek rá 10gramm körül. Nem olyan jó, mintha már eleve 8 lett volna, de nem rossz.
    7.9 volt fél éve a hemo, most 7,3. Azért ez elég markáns különbség.
    Nem egyformák a mérők, én azt szoktam hogy amikor labort vesznek, azonnal mérek egyet. Tudok arányosítani később emiatt.

    Ha úgy érzed nem jó a dokid, próbálj meg váltani. Nekem se volt jó mindig. A mostani ténykedése tetszik.
    Próbáld ki azt, hogy a bázist oszd el kétfelé. Lefekvéskor 70%-ot, 10-12 óra körül a maradékot. Én beleestem abba a hibába, hogy nem ettem ch-t, csak nyomtam az inzulint, nagy barom voltam, ma már nem fordul elő. Még ha magas is kaja előtt, akkor is eszek és csak úgy adok inzulint. Máj durva dolgokat tud produkálni ha nem viszel be CH-t.
    Comb: sajnos ezzel mindenki így jár, sok az ér. Én hasfal, váll, és farba adom. Combba ritkán, de muszáj néha.

    Meditáció: nem baj ha elalszol, akkor pihensz, nem stresszelsz.
    Csodaszerek nincsenek.

    Ja és orrsövény műtétem volt +10 éve, most elkezdett az egyik összenőni. 3 pici nyílás van rajta. Belégzésnél sípolok mint 10.30-as gőzös. Műteni kell.

  • pcnet

    addikt

    Nektek most a napokban milyenek a cukraitok? Eddig 6-8-9E volt a Novorapid adagom, 4-5 napja nincs 10 alatti cukrom. A leg alacsonyabb 13.8 volt ma este 16E Novorapid hatására. Beadtam még rá 6E-et, így ma vacsorához összesen 22E Novorapidot adtam. Egy hete még bőven elèg volt 9E. Most 12-14-16E a napi adagom és 16.8-17.6 körüli cukrokat mérek. Ugyan úgy tartom a diétát és ugyan úgy mozgok mint ezelőtt. Nem vagyok megfázva, nem tudok róla, hogy gyulladás lenne a szervezetemben. Rémisztő, hogy egyszer 6E-től is hipózok, máskor 18-22E hatására se megy napokon át 10 alá. :(

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz pcnet #1781 üzenetére

    Kezdek parázni, hogy gyógyszer is kellene inzulin mellé. Este a 13.8-as cukorra benyomtam mérgemben +6E Novorapidot és reggelre 13-as lett. 1E inzulin, 3 mmol/l-el csökkenti a VC szintet. Akkor 13-(6x3)=-5. Nyilván -5-ös nem lehet a VC, de reggelre kómába kellett volna esnem. Mintha nem is reagálna a szervezetem az inzulinra. Most megyek fát hasítani és tüzifát hordani, kíváncsi vagyok keményebb fizikai munkára, hogy fog reagálni. De már agyam nincs, mennyi inzulint adjak be hozzá. :(

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1782 üzenetére

    Nyugi!!!!
    Attól, hogy kontroll nélkül nyomkodod a novorapidot, még több bajt okozol! Tudom mit beszélek! Állj vissza a normál életmódra és a normál egységekre! Oké, rányomtál 6E novorapidot éjszakára. Akkor most írd már le, hogy mennyit mértél, éjfélkor, 3-kor és reggel. Amikor rányomtál, mennyi CH-t vittél be vele együtt, mennyi bázist adtál be hozzá?

    Azt gondolod, ha nyomod az inzulint CH nélkül, az jó? Az a hülye szervezet majd előteremti helyetted. Kontroll nélkül.

    Na, akkor tényleg nyugi és kezd itt:
    - nem repedt valahol az aktuális adag üvegje valahol?
    - nem járt le a szavatossága?
    - nem kapott túl nagy meleget vagy hideget?
    - próbálj ki egy újat
    - oda add, ahova még nem adtál

    Ezek után mérj. De nem adagolhatsz CH nélkül! Voltam hasonlóban, tudom miről beszélek hidd el.
    Baromi egyszerű volt nekem, de nem tudtam róla.Ahova adtam, ott már nem szívódott fel.

  • pcnet

    addikt

    válasz #32577792 #1783 üzenetére

    Biztosan nem járt le az inzulin. Jelenleg 2018 decemberit használok. Hűtőben vannak egy műanyag dobozban, lejárat szerint sorba rendezve. Nem volt túl meleg/túl hideg helyen. Konyhában tartom polcon, csempe mellett. De valamikor meg hetekig nem megy 8 fölé. Ezért se értem. Minden reggelim ugyan az. Müzli, igaz tejjel, ami reggel tilos. Próbáltam vízzel, de úgy nagyon nem izlett. De müzlivel is hol 4.2es ebéd előtt, hol meg 16os. Ha a müzlivel lenne baj, akkor mindig 16os lenne. Tegnap vacsora rántott hús volt (közepes méret) + 2 evőkanál francia saláta. Az inzulinos patron nincs megrepedve. Kb 10 éve volt szerencsém egy repedt patronhoz, akkor beesett a tollam vége, buborék uszkált a patronban és inzulin szaga volt a tolltartómnak. Hamar kiszúrtam. Most is hasba adok, csak másik oldalba. Pár alkalommal próbáltam combba, de vérzett és akkor is maradt 16-17es, így vissza tértem jobb hasfalra. Igaz, éjjel nem mértem, 2kor ébredtem, mert hörcsögöm futó korongja elérte a terrárium üvegét és felébredtem rá. Felkeltem, megigazítottam, aludtam tovább. 4kor keltem WC-re. 2kor és 4kor sem éreztem hipora utaló jelet.
    Most 8E inzulinnal megyek ki dolgozni. 6 lenne az alap adag 6 körüli cukornál. Magasabbról indultam, ezért adok +2E-et. Mérek majd közvetlen munka után, aztán ebéd és ebéd után. Kíváncsi leszek mennyi lesz normál közeli inzulinnal. Tudom, hogy a plusz inzulinnal csak azt érem el, hogy hízok. De egy szemes látóként nagyon parázok a szem szövődménytől.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1784 üzenetére

    Comb vérzős, tudom, volt is róla szó.
    Felkar, far, mindkettő jó.
    Én is egyszemes látó vagyok, tehát tudom :(
    Ezen felül tiszta para vagyok, mert 1 hete egy elég nagy hólyag van a nyelvem alatt, nem múlik, nem csökken.
    Orvosi ügyelet egy rakás kaki. Nem láttam még ilyet, ez a diagnózis. Anaftint használjon. Használtam, rosszul lettem, sürgősségire be, infúzió, vérvétel, ekg, minden jó. Hazaenged. Lábak remegnek, nem tudok fent lenni. Orvos az egész országban nincs, miért pont most lenne :(
    Szóval van para, ha nincs orvosi szakszerű diagnózis, majd csinál a beteg, erre jó a net.

    Szóval vegyél mély levegőt, és próbáld ki felkarba, az nem vérzik.

  • pcnet

    addikt

    válasz #32577792 #1785 üzenetére

    Meló után most 9.8. De legalább már 10 alatt van.

    Egészségügy... Tudom, "divat" ma szidni, de sajnos a helyzet olyan amilyen. 2006 körül édesapám rosszul lett. Azt mondták infartus gyanu. Bevitték kórházba, EKG, semmi baj, haza engedték. Egyre fáradékomyabb lett, belázasodott. Azt mondták tüdőgyulladás. Táppénzre vették, mikor ment vissza dokihoz, a parkolóból a váróba alig bírt bemenni, elázott rajt a ruha, úgy izzadt. A doki azt mondta nem tudja tovább táppénzen tartani. Biztosan pánikbeteg. Elküldte pszihiátriára, 0 pontos Beck tesztet töltött. Nem depressziós, nem pánikbeteg. Kapott Frontint. Jobban lett. Le volt tudva, hogy édesapját nem tudja elengedni. 2009ben elesett és egy üvegszilánk elvágta az ujját. Bekötötte, nem foglalkozott vele. Éjjel elszakadt egy ér az ujjában, ömlött belőle a vér. Ügyeleten összevarták, teltek a hetek, levert, gyenge, fáradékony volt. Elküldte háziorvos laborba, súlyos vérszegénység, 18 csillag a vérképen. Kapott vasat és B12 injekciót. Semmit nem javult. Hematologia. Bentfekvés, vért kapott. Azt mondták 3 hónap múlva kontroll. Egy hétig jobb volt, aztán megint visszaesett. Bentfekvés, kivizsgálás, szegycsontból csontvelőt vettek. Leukémia. 3 hónap múlva meghalt. 2003ban már látszott a vérképen, hogy csökken a vörösvérsejt. Le se sz.rták az orvosok. Inkább csesztették, hogy nem akar menni dolgozni, ezért van folyton táppénzen és pszihiátriára küldték, biztosan pánikbeteg. Mikor a vérképből latható volt, hogy évről évre egyre kevesebb a vörösvérsejt. 2010 óta rólam se tudják eldönteni, hogy asztmás vagyok vagy sem. Itt a helyi doki 2010ben írt már fel pipát. Egy másik dokit felkerestem, azt mondta ne használjam a pipát, nem vagyok asztmás, csak a szívemet fogja kikészíteni a pipa. Ugyan azt a légzés funkciót vittem neki, amire a helyi orvos felírta a pipát. Elmentem egy 3. dokihoz ő azt mondta igen is használni kell a pipát mert az életem múlhat rajt. Elmentem egy 4. orvoshoz most szeptemberben az orrpolip műtétem előt. Altatás miatt el kellett menni ugye tüdőgondozóba is. Ott meg azt mondta a doki, ki volt az a hülye, aki ezt a két pipát felírta, nem is szabadna együtt használni a kettőt és különben is cukorbetegnek nem adható steroid készítmény. Ja és volt légzésfunkció és most megint az jött ki, hogy nem vagyok astmás, le is állított a gyógyszerekről. Sokszor fulladok. Pipával és nélküle is. Nem tudják mitől.

    [ Szerkesztve ]

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    válasz pcnet #1786 üzenetére

    Még két eset:

    Orrsövény: a helyi doki 3 havonta írt fel másik allergia gyógyszert. Egyik sem használt. Egy barátom ajánlott egy dokit, hozzá is eljártam, írt fel orrcseppet, nem használt. Írt fel steroidos orrcseppet, az használt, de mondta, hogy azt csak pár napig szabad használni. Nem jutottunk semmire, inkább elmentem egy masik dokihoz aki gyerekkoromban az orrmandulámat vette ki. Bele nézett az orromba és azt kérdezte mikor tudok menni műtétre? Hogyhogy eddig nem vették észre? Azért adott egy steroid injekciót. Mondtam neki, ez nem jó ötlet. Azt mondta rosszul tudom, steroidnak semmi köze a cukorbetegséghez. Mire leértem a parkolóba a kocsihoz, 16os volt a cukrom. Pár napig nem is ment 10 alá. Mikor mentem hozzá műtétre, kérdette milyenek voltak a cukraim? Mondtam, hogy magasak. Mondta, hogy utána olvasott és igazam volt, elnézést kért és megkért, hogy ez maradjon köztünk. Megvolt a lézeres műtét, de nem volt sikeres. Be kellett feküdnöm, reggel volt a műtét, este jöhettem haza. Mai napig nincs gondom az orsövénnyel. Csak ezt se vette észre 2 doki. A 3. meg úgy kezdte mikor tudok menni műtétre.

    Ugyan ez orpolippal: Elmentem egy dokihoz, azt mondta van orrpolip, de első körben próbáljunk meg steroidos orrspray kezelést. Vissza mentem kontrollra, a doki konferencián volt, egy doktornő vizsgált meg. Megkérdezte, hogy jól értettem, hogy a doktor úr orrpolipot mondott? Mert ő nem lát polipot. Kaptam időpontot az eredeti dokimhoz, ő azt mondta, ez márpedig polip, de nem érdemes műteni, mert kiújúl és cukorbetegelnek kockázatos is a műtét. Persze a sprayvel semmit nem értem el. Olyan szinten el volt dugulva az orrom, hogy nem tudtam felszippantani a sprayt. Elmentem egy másik dokihoz, azt mondta jókora polipom van, minél előbb műteni kellene. Elküldött arckoponya röntgenre, 12 mm átmérőjű polipom volt. Érdekes a doktornő ezt nem vette észre. Egyik doki észre se veszi, másik meg azonnal műteni akar. Orrpolip és orrsövénynél is ugyan ez volt.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1787 üzenetére

    Február másodikán megyek műtétre. Orrsövény műtét után összenőtt. Alig kapok levegőt.

  • pcnet

    addikt

    válasz #32577792 #1788 üzenetére

    Egy kalappal a műtéthez! Sokan mondták anno nekem is, hogy vissza nőhet, de szerencsére eddig nem történt meg. Orrpolip műtét után mikor mentem kontrollra, direkt meg is kérdettem a dokit, hogy mi újság orrsövény fronton, azt mondta minden a legnagyobb rendben.

    Hogy ne mindig csak panaszkodjak. Most mértem egy 4.8at. Lehet csak a fizikai aktivitás hatása, de remélem már visszatér normál tartományba. Így szokott lenni. Egyszer csak minden átmenet nélkül magas, aztán amilyen hirtelen jött a magas, úgy tér vissza normál tartományba.

    Ti nem is adtok plusz inzulint magas cukorra? Dokim mindig mondja, hogy írjam a naplómba, hogy mikor mennyi pluszt adtam. Ő már egy 9esre is javasol +1E Novorapidot. Ha tartósan 10 felett van, akkor szoktam pluszt adni. Van mikor elszalad velem a ló és mérgembe 6E is mint pl este. Beszéltem egy ápolónő ismerőssel, ő azt mondta ne térjek el az előírt egységtől akkor se ha magasabb. Ha 8 egység az adagom, akkor annyit adjak akkor is ha 5ös a cukrom és akkor is ha 15ös. Kicsit ki is rázott a hideg, hogy mi lehet ha egy eszméletlen vagy egy magatehetetlen embernek bead 2es cukorra 8E novorapidot. Ok, persze ők általában infuzióban kapják, csak kicsit meglepett, hogy 2es cukorra is annyi inzulint ad mint 20asra. Nem szeretnék a betege lenni.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    Tegnap fizikai aktivitásra végre 9.8 lett a cukrom. Este megint 13.8 Reggel 9.7 ebéd után 2.8. Vacsora előtt 7.8 vacsora után 18.8. Beadtam 3E novorapidot, 2 óra múlva 16.8. Egyszerűen nem hiszem el! Írjon legyen szíves egy pumpás privátot, mert már tényleg nem akarom szét panaszkodni a topicot. Komolyan elgondolkoztam pumpán, mert nem bírom már elhinni, hogy én vagyok a balfasz! 15ös ingások! Mire azt hinném sikerült belőni az inzulin adagot, jön egy hipo majd egy hiper. Meghaladja már a képességeimet. Agyam nincs Ti, hogy éltek együtt ezzel?! Úton útfélen mérnem kell, akár Telekom üzletben ügyintézés közben. Mondja az ügyintéző a magájét én meg mintha álmodnék mindent. Aztán mérő kicsap a pultra és mérem a 2.8at. Hihetetlen, hogy egy nyomorult IPTV-t nem tudok úgy megrendelni, hogy a nyomorult cukor ne xarjon bele egy 5 perces procedurába.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • #32577792

    törölt tag

    válasz pcnet #1790 üzenetére

    figyelj, feltétlen kell a fizikai - esetleg túlzott mértékű rövid idő alatt? - aktivitás?
    Próbáld már ki, - persze ha lehet - hogy pianoban vigyél végig 2-3 napot. Mi a munkád?
    1-2 óra normál tempós séta lehet jobb lenne, de én biztos egy pihenéses időt tartanék. Ha ez sem válik be, kezelőorvos! De próbáld meg ha van lehetőséged!
    Ha reggel 10 fölött vagy: 40gr. CH mellett az előírt adag Novorapid
    Délben a 60gr. CH helyett - feltételezem kb ennyi lehet - 50 és az előírt N.rapid
    Este 6-kor vacsi, ezt nem csökkenteném.
    22-kor levemir: egyik barátomnak az orvosa tanácsolta, hogy a napi adag 50-70%-át adja, majd 10-12 között másnap a többit. Neki bejött.

    De ezeket is max 2 napig próbáld és ha nem javul, irány a kezelőorvos.
    Ha nem bontottál azóta új ampullát, tedd meg, ha nem váltottál új helyre a beadási helyre, tedd meg.
    Csak ne ész nélkül nyomkodd az anyagot! Az csak ront a helyzeten, hidd el.

    Hogy élünk? Nem tudom más hogyan. Én igyekszem nem ezzel foglalkozni, még akkor sem, ha rossz. Tegnap elengedtem magam. Szülinapi vacsi volt, egyébként is beteg vagyok, de nyomtam egy kis tortát, ami pocsék is volt, lisztes is, olyan cukros, hogy ropogott a fogam alatt, a vajas töltetékhez pirítós is járt volna....
    De anyós hajtogatott, sós pogija... Az ütős volt. :) Tudja mit szeretek :)
    Nem volt kevés a cukrom, kétszer adtam plusz rá. egyszer 4-et (11-re) és egyszer 3-at lefekvéskor 11-re, 26 - a 24 helyett - levemirt, most amikor írom 6,8. Lesz 8.5 mire reggelizni szoktam, de nem izgat, mert akkor az is emel rajta.
    Tehát nyugi. Ha kell és van nyugibogyód, használd. Néha tényleg kell, hogy az zagyad kikapcsoljon és ne küldj neki olyan dolgokat, hogy magas, magas, magas és hasonlókat, mert a hülye agy ezek után, képes elhinni és reakciót ad. Vagy mi lesz ha alacsony lesz, ezekkel bombázod és elhiszi, reagál rá. Nekiáll CH-t átalakításba.

    Mondom ezt úgy, hogy nem tudom mivel foglalkozol mi a munkád, tudsz-e 2 nyugis napot erre szánni!

    Relaxálj, hallgass olyan zenét, ami pozitív megerősítéseket tartalmaz. (sokan nem hisznek benne, én igen). Van egy érdekes anyag, füles kell hozzá, egyszerre több infó jön belőle, az a jó, ja mindet érted is, baromi nehéz kikapcsolni úgy az agyat, hogy 2-nél többet érts)

    Én ezeket ajánlom Neked, ha tudod próbáld meg. Rajtad áll (remélem csak rajtad).

  • #32577792

    törölt tag

    válasz #32577792 #1791 üzenetére

    Na, reggeli előtt, 8,2. Mennyit is tippeltem? :)

    17:49 - 7,3 vacsi előtt 10E
    19:34 10,3 +4E
    21:27 10,5 +3E + 26E levemir (24 az alap, lehet elég lett volna annyi is, látva a reggelit)

    Vacsi: rántott sajt, sajttal töltött pulyka mell rántva, kicsi krumplisaláta és sült krumpli (nem volt több 100gr-nál, de ismerjük a burgi CH tartalmát), 6-8 db pogi (kb 8-10 db fornettis méret), 70gr. körüli ch bomba torta.
    Nem akarom kiszámolni mennyi lehetett a szokásos 40-50gr helyett. Erre adtam plusz 7E novorapidot és 2E levemirt. Tehát volt mire adni, volt plusz bevitel bőven.

  • boost

    addikt

    válasz #32577792 #1794 üzenetére

    Ismerem, a kérdésem a honosításra vonatkozott. Volt már pár poszt itt, hogy közel egy éve folyik a honosítása. Addig is marad a bécsi beszerzés.

  • #32577792

    törölt tag

    válasz boost #1795 üzenetére

    Ja, értem.
    Bár nem tudtam mire vonatkozik a kérdés.

  • pcnet

    addikt

    Reggel 15.5ös cukorra ébredtem. Adtam be 12E Novorapidot, vártam fél órát, mértem és 15.3 volt. A napokban volt egy-egy 3.1-4es cukrom. Mitől lehet ez? Már egy hónapja nem bírom 10 alá vinni. Tegnap ebéd után 13as volt, adtam be 2E Novorapidot, vacsora előtt már 22es. Mintha nem reagálna a szervezetem az inzulinra. Cseréltem már párszor patront, hátha az inzulin nem jó, de semmi változás. De az inzulinnal nem lehet baj, mert akkor nem lenne néha napján 4es. Hétfőn reggel pl 8as volt, adtam 7E Novorapidot, sétáltam 6 km-t, majd 16.8at mértem. Nem adtam be plusz inzulint, ebéd előtt 16.3 volt. Volt olyan is, hogy 4.8 volt lefekvés előtt, ettem egy almát, reggelre 18as lett. Alvás közben képes 10eket ugrani. Pedig se fizikai aktivitás, se evés nincs alvás közben. A napokban elkezdtem többet sétálni, 8-10 km-eket, de egyszerűen nem tudom 10 alá vinni. Néha beesik 4re ahogy írtam is, de utána megint 18as. Vissza csökkentettem az inzulint 6-8-8E-re, mert arra is gondoltam, hogy a sok inzulin miatt hipózok, majd somogyikat mérek és ez nem reális képet ad. De ma reggel is alig mozdult el a cukrom inzulin hatására. Az a 2 tized betudható mérési pontatlanságnak is. Holnap megpróbálok CH mentes napot tartani. Valami felvágott, főtt tojás és sajt kombóra gondolok. Néha az az érzésem, hogy lehet 2es típusú cukros is vagyok egyben. A sok inzulin töblettöl már híztam 4 kilót. :(

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • pcnet

    addikt

    Hát srácok... Ebéd előtt 14, beadtam az inzulint (megint másik ampullából és most comb helyett farba) majd most az inzulin beadásra fél órával 14.9. Hihetetlen! Inzulin hatására emelkedett a cukrom 1 mmol/l-el. Ha elmondom a dokinak, hogy inzulin beadás után emeljedett a cukrom, el fog hajtani. Mindegy, befejeztem a panaszkodást. 15 év nekem kevés volt, hogy kitapasztaljam a dolgokat. :( Nem értem, hogy lehet ezzel a betegséggel együttélni?! Ez a tilos és a muszályok betegsége.

    [ Szerkesztve ]

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

  • *Ropi*

    félisten

    válasz pcnet #1798 üzenetére

    Szia!

    Biztosan pontos a műszered? Érzésre is annyinak érzed mint amennyit mérsz?

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • nokia párti

    őstag

    válasz pcnet #1798 üzenetére

    Nem fogytál az utóbbi időben sokat? Esetleg nem szedsz szteroidot tartalmazó más gyógyszereket?

Új hozzászólás Aktív témák