Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eniak

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék írni Delphi 7-ben egy kliens programot, amelynek hálózaton keresztűl kellene egy 4 elemből álló integer tömböt küldenie.

    Küldés: a probléma az, hogy egyszere több kliens is futhat és mindegyik kliens folyamatosan küldi az adatokat.A szervernek ezt táblázatba, egymás alá kellene írnia.

    Fogadás: a klienseknek másodpercenként egyszer (egyszerre) fogadniuk kellene egy integer adatot és egy táblázatot.
    Az integer adatnak tartalmaznia kell hogy a kliens a szerveren lévő táblázat első hány sorát olvassa be.

    A program egy számítógép vezérlésű házhoz kellene, hogy hálózaton (és interneten) keresztül is lehessen vezérelni. Sajnos nem tudok angolul, kérlek ezt vegyétek figyelembe!

    Előre is köszönök minden segitséget: eniak.

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

  • eniak

    csendes tag

    válasz #34784256 #1606 üzenetére

    ez itt két kérdés:

    1.: hogyan lehet egy 4 elemből áló integer tömböt hálózaton átadni egy programnak hogy az a program az egymás után beérkezet 4 elemü tömböket "egymás alá" egy kétdimenziós tömbe rögzitse?

    2. hogyan lehet lekérdezni egy programból hálozaton keresztűl elöb egy integer, utána pedig egy 2 dimenzós tömb elsö x elemét (és tárolni egy tömben)

    (tudom hogy szarul fogalmazok :DD bocsi )

    eniak..

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

  • eniak

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #1608 üzenetére

    Hello!

    Majdnem, nem egészen

    Van ugyebár a gép, amibe be van kötve a locsoló, lámpa stb., na ezen a gépen még monitor sincs, és van az anyámnak, testvéremnek és, nekem gépe.

    Minden gép egy hálózatra van kötve és , ha pl. anyám rákattint a "locsolás" gombra akkor az anyám gépe (mint kliens) küld egy üzenetet a szervernek, ami lpt porton elindítja a locsolót, igen viszont a szervernek ki kell küldenie egy jelet nemcsak az anyám gépére hanem az összes kliensre (mint az én gépem és az öcsém gépe) hogy a ház "alaprajzán" elzöldüljön a locsoló ezzel jelezve hogy be van kapcsolva.

    Mivel több kliens (jelenleg 3) fut egyszerre ezért a szervernek másodpercekét több beérkező adattal kel számolnia, az adatokat egy egydimenziós tőmben szeretném tárolni, amelynek 4db integer eleme lenne, ez a tömböt kéne a szervernek rögzítenie egymás "alá" beérkezésük sorrendjében egy 2 dimenzós tömbben. (Mondjuk ez is trükkös, mert 2db kétdimenziós tömböt kel létrehozni, amíg az egyikbe fogadja a szerver az adatokat addig a másik tömbben lévő adatokat, feldolgozza, a két tömböt másodpercekét fel kéne cserélni így hol az "a" tömbbe rögzít és a "b" tömböt dolgozza fel, hol pedig fordítva)

    Miután a szerver feldolgozta az adatokat egy 3. tömbben ("c" tömb") kellene írnia, hogy mely eszközök vannak bekapcsolva, és mely eszközök vannak kikapcsolva, ezt kéne fogadniuk a klienseknek, és ez alapján kellene ábrázolniuk az eszközöket (pl. pirossal vagy zölddel).

    A probléma hogy nem tudom, hogyan lehetne egy 1 dimenziós 4 elemű integer tömböt hálózaton keresztül átvinni, és egymás alá rögzíteni egy 2 dimenziós tömbben?

    Egy ilyen buta kis aprósággal szívok már kb.3 hónapja :W , aki tud, segítsen :O :R

    eniak

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

  • eniak

    csendes tag

    válasz shev7 #1610 üzenetére

    lényegében "csak" enyi :DD

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

  • eniak

    csendes tag

    válasz Fire/SOUL/CD #1612 üzenetére

    Ha tudsz jobb megoldást nem akarom én megírni a hálózati kommunikációt, teszem azt van már rá valami kész unit.

    De ha nincs akkor kénytelen leszek, mert van már rá néhány kis progim készen, amivel lehet irányítani, (elsősorban vasúti terepasztalt) csak az a baj hogy hiányzik belőle a hálózati kommunikáció, ere kéne valami SOS megoldás.

    Gondolkoztam még azon hogy van az a közkedvet ts (team speaker) progi, az telneten dolgozik, és ara ráépülni, de ez a rész nekem magas.

    Az adatbázis nem rossz ötlet, én is gondoltam rá csak nem értek az adatbázisokhoz.

    A hálózati kommunikációnak elég lenne annyi, hogy elküld egy integer változót egy bizonyos ip címre, és fogad egy integer változót egy bizonyos ip címről, tehát csak ip, portot, és adatok keljen megadni neki.

    eniak

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

  • eniak

    csendes tag

    válasz shev7 #1616 üzenetére

    shev7!

    találtam pár componest, ahogy én nézem 2 ami szóba jöhet, az indy tcp szerver - cliens párosa a másik a tcpclient(socet)+tcpserver(socet), ahogy néztem mindkettő jó lenne a feladatra, csak nem tudom hogy hogyan kell használni őket (a delphi help angol és én nem tudok angolul. a prog.hu-n találtam erről szóló témát de amit ott leírtak nem ehhez a verzióhoz való és nem is működik nálam)

    Tudsz segíteni nekem hogy hogyan használjam őket delphi 7 ben?

    eniak

    U.i: Tudom, hogy nem ide tartozik, de közben írom a progi, és elakadtam hogy hogyan lehet erőforrás dll-ből filet kimásolni pl. a program főkönyvtárába? (jpg meg tudok nyitni dll-ből de a file másolásnál elakadtam)

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

  • eniak

    csendes tag

    válasz shev7 #1619 üzenetére

    köszi akkor bróbálkozom.

    eniak

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

  • eniak

    csendes tag

    válasz eniak #1620 üzenetére

    köszi szépen mindenkinek a segítséget, végül sikerült megoldanom.

    eniak

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

Új hozzászólás Aktív témák