Új hozzászólás Aktív témák

  • hhx

    tag

    válasz Brogyi #219 üzenetére

    Profi user? Messze vagyok attól. :)) NAS4Free-vel kezdtem egyébként, csak ott a jail kezelés akkoriban eléggé kezdetleges volt (pl. OpenVPN-t nem lehetett működésre a "TheBrig" a szoftveres korlátai miatt, pl. nem volt VNET), aztán ezért álltam át FreeNAS-ra. Egyébként teljesen meg voltam elégedve a NAS4Free-vel is. (Végül is közös "őstől" származnak, aztán lett FreeNAS meg NAS4Free a ketté szakadáskor.)

    G3220 lesz egyelőre, aztán később, ha lesz igény rá, akkor valami 4C/8T Xeon proci megy bele. (Nem tetszik, hogy a Dell gyári Xeon "csak" 4C/4T.)

    Net egyébként csak az itthon 150/60 Mbit/s lesz rajta. Ilyen itthoni torrent/Plex/storage szerver egyelőre. Ezeket meg vastagon elvitte a G1620-as Celeron is. :) RaidZ1-re én is kíváncsi leszek, mennyivel lesz erőforrás igényesebb, illetve ha már van komolyabb Cisco switch-em, akkor LACP 2GBit/s lesz a cél. :) Feltéve, hogy az Intel és a Microsoft le tudják boxolni végre a közel 1 éve tartó "nincs Windows 10 alatt se LACP se VLAN támogatás csak úgy" balhét, aztán az asztaliban is működésre tudom fogni a lan kártyákat normálisan.

Új hozzászólás Aktív témák