Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz _adaml21_ #20342 üzenetére

    akkor viszont bődületesen drága beszerzési forrást néztél. Én majdnem 4 hónappal ezelőtt vettem a sajátomat i5 proci 4 g ram 500-as vinyó (természetesen 7200 rpm), fullHD kijelző és 9 cellás akksi és már akkor is ez a konfig bő 30 ezerrel olcsóbb volt, mint amit most te mondtál ugyanerre a konfigra (gondolom az akksi abban is csak 6 cellás, ami megint csak fail).

    A 2 giga ram egy kb 3 ezer forintos tétel, a videókártya ugyanaz, így elég jól meghúzták a tollat a ram-vinyó-procinál.

    Szerintem ha kicsit jobban körbejárod a dolgokat előtte, kb 30-al olcsóbban kapsz egy kiegyensúlyozottabb konfigot. Jó az az i7, de tényleges hasznát csak akkor veszi az ember ha napi 8-10 órában komplex 3ds modelleket renderel kb, ezekhez a mobil VGA-khoz még az i3-2310m is bőven elegendő multimédiához, játékhoz. Ha nem használod ki a renderelési képességeit, feleslegesen kifizetsz egy rakat pénzt a soha nem használt kapacitásért (a proci max 50-60%on fog pörögni egy ilyen VGA mellett), amiből mondjuk befért volna egy 9 cellás akksi és még egy 4 gigás memo.

    tipp a 9 cellás akksira: dell.hu vagy dell márkakereskedés?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák