Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    addikt

    Belevetettem magam én is a gémbe végre, eddig csak 1-2 órám van benne, de az egyből látszik, hogy ezt elég rendesen összerakták. Egyedül a célzás fura nekem is, pedig a rásegítést is beállítottam, de borzasztó nehéz valahogy ráhúzni az ellenfelekre, majd még szöszölök a beállításokkal hátha lehet ezt egyszerűbben is. Na ezzel elleszek egy darabig, főleg, hogy mellette nekem ott vannak az időtlen játékok is, amiket azért majd mindennap betolok kis időre (vagy többre) mint a lol meg az fm 2020, nem egyszerű. :DDD

  • Yodamest

    addikt

    Na tegnap még haladtam egy röpke 2 órányit, hát ez nagyon jó! Egy pillanatra nem unom magam, baromi jó meg-megállni és gyűjtögetni autókból, bokrokból, őrposztot is tisztítottam már ki. Logikus az egész, jó a harcrendszer és a fejlődési rendszernek is valóban érzed, hogy van értelme. A grafika egészen elképesztő, a lucsos esős vagy éppen napsütéses erdőségekben motorozgatni nagyon immerzív élmény, még asszonyt is odahívtam a géphez, hogy gurulgasson kicsit a motorral a saras erdőben és közben hallgassa a környezeti hangokat.

    Még a végére:
    Valakitől olvastam, hogy a grafika elég gyenge, "szinte PS3 színvonal", hát nem tudom az illető mit evett, az egész környezet részletekbe menő kidolgozottsága, a növényzet, az időjárás változása, annyira szépen meg van csinálva, hogy talán a Horizon-ban láttam csak hasonlót. (RD2-vel nem játszottam) Sokszor csak álltam az erdőben és nézelődtem, tök berántott a hangulata.

  • Yodamest

    addikt

    Egyébként nem tudom mennyien ismeritek a The Strain – A kór című sorozatot, a zombik ebben a játékban egy az egyben azok, mint a sorozatban. A kinézetük, mozgásuk, ahogyan elmennek hibernálódni a barlangokba, ahogyan vonulnak, ez 100% hogy abból a sorozatból lett nyúlva, hozzáteszem ez egyáltalnán nem baj, csak észrevétel. Amúgy nagyon jó a sorozat is, tudom ajánlani!

  • Yodamest

    addikt

    Ma befejeztem a storyt, így muszály egy mérföldkövet itthagynom az utókor számára.

    Gyakorlatilag korunk egyik legjobb játéka, ha azt nézzük, hogy alapvetően mindenben vannak hibák, nincs tökéletes játék, akkor simán ott van a 10/10 kategóriában. Eszméletlen jó motion capture, szikron színészi teljesítmény, bravúros történettel párosítva, gyönyörű nyílt világ, ahol mindig van mit csinálni, 100 méterenként belebotlasz egy ellenséges bázisba, vadállatokba, zombikba, nero pontokba, túszejtés-mentőakciókba, hordainváziókba fuhh, nem is értem ekkora mapot hogyan tudtak így megtölteni élettel, le a kalappal. Grafika egy jó TV-n játszva, HDR-ben áll leejtős, de tényleg... atom szép a mocsaras esőtől áztatott erődőtől kezdve a havas hegyvidékig, nagyon, nagyon szép és konzisztens mindvégig, nincsenek kidolgozatlan map részek, területek, minden egységesen szép.

    Aki nem kezdett bele a megjelenés-kori sajtó lehúzások miatt, az nagyon bánhatja, azonnal vegye meg és vigye végig, majd köszönje meg később. Annyi a titka, hogy nem szabad a kezdeti pár óra alapján ítélni, lassan indul be a játék, de utána felültet rendesen a hullámvasútra és nem fogod tudni letenni a kontrollert a stáblistáig, sőt az után sem. A stáblista alatti zenét hallgatva az jutott eszembe, ha csak egy mondattal kellene valakinek leírnom milyen a játék, azt mondanám, hogy ennek a játéknak szíve van, érezni, hogy a készítők szívüket-lelküket beleadták, ez ritkán fogalmazódik meg bennem egy játék kapcsán, de itt ez jutott eszembe a végén és szerintem nem véletlenül. :R

  • Yodamest

    addikt

    válasz Fitzgerald #1181 üzenetére

    Hát igen és végre a DG is megkapja a neki járó elismerést így pár évvel később, PC-s metacritic számok már kellemesebbek, mint a PS4-esek. Sokan most eszmélnek, hogy ez mekkora gém is valójában és a megjelenéskori "average" kritikák bullshit kategória.

  • Yodamest

    addikt

    válasz Fitzgerald #1198 üzenetére

    Akik így lehúzták a tesztekben, titpikus olyan arcok, hogy már eleve prekoncepciókkal, gúnyossággal állnak a játék elé és ezáltal nem engedik meg maguknak, hogy élvezzék.

    Biztos találkoztál már ilyennel, én elég sokkal, pl. filmek, sorozatok terén, amikor valakinek ajánlok valamit, ő nem akarja megnézni, mert gondol róla valamit, majd csak csak elkezdi nézni, de beközli másnap, hogy fél órát bírta és kikapcsolta, mert valami zavarta.... és ez nem művészfilmeknél történik meg, hanem mondjuk ilyen sikersorozatoknál, mint a stranger things, nagy pénzrablás stb. Amikor valaki eleve világfájdalommal áll neki valaminek, erőszakból, annak ez lesz a vége, sokan nem tudnak objektíven filmet nézni vagy jelen esetben játékot tesztelni. Van bennük alapból egy kép, az első bárány megírta, hogy ez 10/5 akkor a többi is megy utána, ilyenkor alakulnak ki az olyan metacritic scorek, hogy critics review mondjuk 55%, user review meg 80%, és az user az ami ilyenkor a mérvadó és a valós megítélés.

    Aki tisztességgel és nyitottan nekiült a days gone-nak és végigvitte, én olyat még nem hallottam, hogy annak ne élete egyik legjobb élménye lett volna. Exponenciálisan nő a játék élvezhetősége, tehát 1 óránál még "jah ez tényleg átlagos zombis valami", 15 óránál "na ez elég érdekes" 50 óránál " hát ez kibaxott jó" - ilyen a játék íve.

Új hozzászólás Aktív témák