Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DNReNTi

    őstag

    válasz PumpkinSeed #1642 üzenetére

    Érthető, végül is tök ugyanarról beszélünk. :D Szerintem a többség (pl én) default-nak a desktopot tekinti, ami ugye az 1024-1260px szélesség körül/között mozog. Ettől pedig van nagyobb, legalább egy: a FHD. De ez ilyen idealista nézet, nem sokan törődnek ezzel, van mobil/tablet/deskrop a többieknek meg ott a ctrl+plusz. :D

    but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

  • fordfairlane

    veterán

    válasz PumpkinSeed #1642 üzenetére

    Nem értem, mit akarsz közölni velem. Középre igazításhoz nincs szükség média querykre. A média querykre akkor van szükség, ha megjelenítőtől függő stíluselemeket szeretnél használni. Például keskeny képernyőn mindent egymás alá pakolsz, széles képernyőn viszont van hely balra-jobra. Ebben az esetben egy bizonyos vízszintes felbontás alatt más stílusdefiníciókat használsz, mint afölött. Ennyi.

    A média queryk feltételvizsgálatai nem csak felbontásra, hanem további négy osztályozás is létezik, megjelenítő típusra (screen, print), színmélységre, orientációra (landscape, portrait), és oldalarányra vonatkozhat.

    Stílusdefiníciókat megadhatsz úgy, hogy alapvetően asztali gépre, annak a megjelenítőjére tervezed az oldalt, és az ettől való eltérés kezeled külön média-querykkel. Például ha a vízszintes felbontás 640px-nél kisebb, akkor a default stílushoz képest ez meg az az elem eltér. A másik megközelítés, hogy mobileszközre tervezeda megjelenítést, és aztán ahogy skálázódik a megjelenítő fewlbontása felfelé, úgy adod meg az adaptálódó stíluselemeket. Ezt nevezik "mobile-first" stílustervnek. Ezzel a kifejezéssel a Bootstrap 3-nál is lehet találkozni, a készítői is ezzel a mobile-first szemlélettel építették fel pl. a CSS grid rendszert.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák