Aktív témák

  • Csemike

    csendes tag

    Parancsba adta a főnök, hogy írjak végre valami a blogomba. :)

    Nemtok mit írni...

    Vége lett tegnap a konferenciának. Ciki, hogy minden európai előadó (lengyel, belga, portugál, görög, ciprusi, bolgár, angol, ír) képes volt angolul megtartani az előadást, a nagyrészt külföldi hallgatóságnak, kivéve a magyarokat... Még a miniszter se tudott angolul. Ciki.

    Tegnap még a konf.-on levetítették az Iszka utazása c. filmet. Mindenki odáig volt érte, hogy mennyire átjön rajta, hogy még mindig vannak akik kirekesztődnek a társadalomból, és még mindig vannak kallódó gyerekek... Hát nem tudom... valóban volt benne néhány ütős jelenet, még sírtam is, de nekem (ha már gyerekdrámáról beszélünk) jobban tetszett a Lilja 4-ever. Igaz, hogy az Iszka utazása meg magyar film. Mégiscsak a mi kutyánk kölyke...
    Utána volt egy rövid beszélgetés Csere Ágnessel, a film producerével, aki elmondta, hogy a főszereplő, Varga Mária valóban olyan körülmények közül jött, ahogy az a filmben megjelenik, s a testvérét is a testvére játszotta. Máriának sikerült kitörnie ebből a közegből (16 éves most), a húga, Rózsika viszont visszament a forgatás után az anyjához. Hát igen... akárhogy üti-veri, éhezteti mégiscsak az anyja. :(

Aktív témák