Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz 4$T0|\| #12 üzenetére

    A véletlen úgy hozta, hogy barátnőmnek egy Clevo M450-e van, míg nekem egy Asus W3-as, így azt hiszem, jogosan alkothatok véleményt.

    Lássuk a Clevot:
    Csomagolás: Igénytelen (''Enjoy with me'' és ''Notebook Computer'' feliratú) csomagolás, mindenféle márka ill. típusjelzés feltüntetése nélkül. Ezeket csupán egy kis matrica mutatja a dobozon, de tekintve, hogy valószínüleg barebone-ként érkeznek az országban, nincs rajta RAM, CPU, HDD méret feltüntetve. Mindegy, részltekérdés.
    Tartozékok: driver CD, angol nyelvű felhasználói kézikönyv, illetve egy külön extraként kiemelt ajándék táska, amiről inkább ne beszéljünk. Egy fokkal jobb, mintha egy Tesco-s reklámszatyorban cipelnénk a gépet, de tényleg csak egy fokkal. :D
    Teljesítmény: Ez egy integrált grafikus vezérlős gép, szóval brutális 3D-s teljesítményt nem lehet tőle várni. 3000 körüli 3DMark2001SE pontszám, átlagosan ~40 FPS COD-ban, 800x600, all-mid beállítás mellett, single player módban. Minden másra tökéletes, hála az 512 Mb RAMnak és az 1.7-es Dothan procinak.
    Akkuidő: Átlagos használat mellett kb. 2.5-3 óra, de pontosan nem mértük le.
    Személyes tapasztalatok: 6 hónapos, egyszer már megjárta a szervízt törött káva miatt, amit korrektül és elég gyorsan cseréltek is. Az összerakottság-érzet hagy maga után némi kívánnivalót, de ennyi pénzért korrektül össze van rakva. A billentyűzete jó, a touchpad szintén. Az egész gépről érződik sajnos az olcsóság érzete, de cserébe korrekt árért jó teljesítményt, 2 év garanciát és (kopp-kopp) korrekt szervízt kapunk.

    Most következzen az Asus:
    Csomagolás: Bazi nagy kartondoboz, benne egy kisebb, kellemesen dizájnolt külsejű kisebb doboz, ami a gépet rejti. A doboz oldalán minden infó fel van tüntetve a kis matricán, még a S/N szám is. Bíztató kezdet.
    A nagy doboz:
    [kép]
    (Nagyban: Bővebben: link.)
    ...és benne:
    [kép]
    (Nagyban: Bővebben: link.)

    Tartozékok: Erős kontraszt a Clevo puritánságával, és bizony itt már látszik, hogy bár az Asus nevet is meg kell fizetni, de nem csak annak köszönhető a többlet ár. A gép mellé kapunk egy ''Quick Start Guide''-ot, ami az első lépések megtételéhez nyújt segítséget (ez sajnos angol nyelvű). Jár hozzá továbbá angol és magyar (!) nyelvű kézikönyv, magyar garanciafüzetecske, install CD, Asus DVD (PowerDVD5), Powerdirector, Cyberlink Medi@Show, Nero, 3 játék CD, Logitech Cordless Optical Mouse for Notebooks, táska. A táska fényévekkel jobb, mint a Clevo megoldása, erre tényleg rá merem bízni a notit, bár egy Dell vagy Samsonite táskával nem vetekszik természetesen.

    A tartozékok szépen becsomagolva:
    [kép]
    (Nagyban: Bővebben: link.)
    A gép, a táska, a tartozékok és a doboz:
    [kép]
    (Nagyban: Bővebben: link.)
    És végül a kirakodóvásár:
    [kép]
    (Nagyban: Bővebben: link.)

    Teljesítmény: A Mobility Radeon 9700-nek köszönhetően a cucc 10500 körüli 3DMark2001SE eredménnyel, COD-ban átlag 150-200 FPS-sel (single módban) üzemel. A SuperPI 1M-s tesztjét 49 sec alatt ette meg, szemben a 2000+-os Athlon XP-m 1 perc 30 másodperces eredményével. (Ebben a notiban is 1.7 Dothan, 512 mega RAM terpeszkedik.) Sebesség gondom még semmivel nem volt, de játékokat a COD-on kívül még nem futtattam.
    Akkuidő: A gép netezéskor, kevésbé prociigényes feladatok alatt 600 MHz-en ketyeg, így 4 és fél órát megy. Filmnézés, játék körülbelül három óráig mehet akkuról. (Játék esetén kicsit kevesebb, filmnézés esetén kicsit több, kivéve, ha CD-ről/DVD-ről megy a film, akkor alulról súrolja a 3 órát.)
    Személyes tapasztalatok: Én nagyon szeretem ezt a kis notit, talán kicsit elfogultan is írtam róla, ezt nézzétek el nekem. Mindenesetre korrektül össze van rakva, gyönyörűen néz ki, a GlareType WXGA kijelző munkára, filmnézésre, játékra egyaránt fantasztikusan bejött nekem, a gép gyors és nem melegszik túlzottan (azonban negatívum, hogy a ventilátor kifúvónyílása a gép jobb oldalán van, és az egeret tartó kezünkre fújja a meleg levegőt, amikor rákapcsol), halk, és mindehhez viszonylag kicsi, és alig 2.2 kiló! Bónuszként nem billeg, ha ki van véve belőle az akku :). Nekem szerelem volt első látásra, és a mai napig nem ábrándultam ki belőle.

    Szálmintás alumínium borítás a tetején:
    [kép]
    (Nagyban: Bővebben: link.)

    ... és a készülék kinyitva:
    [kép]
    (Nagyban: Bővebben: link.)

    Röviden ennyi, szerintem azért komoly különbség van a két márka között, mind minőségben, mind körítésben. (Hozzátenném, hogy a W3 high-end gép, míg az M450-es nem az...)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Versus69 #16 üzenetére

    ''Hozzátenném, hogy a W3 high-end gép, míg az M450-es nem az...'' Örülök, hogy figyelmesen olvasol. Annak, akinek ezt írtam, talán ez is segít.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz torma99 #22 üzenetére

    Eleinte én is Clevot akartam venni, de szerencsémre barátnőmnek előbb lett meg a Clevoja, mint ahogy nekem összejött a pénz a notira, így annak a gépnek a tapasztalatai alapján nem vettem végül Clevot, ugyanis én is elég sokat használtam az ő gépét, és bizony komoly hibái vannak.

    Természetesen nem egy árkategória a két összehasonlított notebook, ebben egyetértek Veled teljes mértékben. Azzal a hozzászólással csupán azt szerettem volna érzékeltetni, hogy nem csak a márkanév, hanem a hozzá kapcsolódó extra szolgáltatások miatt van árkülönbség a két noti között.

    A táskáról pedig annyit, hogy használtam mindkettőt, hidd el, és és föld. A Clevoé egy kis vászondarab füllel, míg az Asus egy rendesen kipárnázott, gyöngyvászon táskát adott, fém tartókkal, ezernyi zsebbel meg mindennel. Nem Samsonite minőség, és a két noti közti árkülönbségből természetesen jópár komoly notebooktáskát lehet venni :D.

    Vannak olyan hülyék, akik játszanak notin. Pl. én. :U

    De ezek szerint nem jött át, amit írni akartam, mindenki leragadt kis részleteknél. Ami annak a hsz-nek a lényege volt, az az, hogy igenis, az árkülönbség bizony általában többletszolgáltatást is jelent.

    A Suzukis hasonlatod igen helytálló, sajnos a Clevo pont olyan, mint egy Suzuki... Jól fog jönni a 2 év garancia, amikor a szervízben voltunk, egymás után hozták a döglött Clevokat. (Mielőtt valaki belekötne - tisztában vagyok azzal, hogy a Notebook.hu a Clevo márkaszervíze, így a rossz Clevok mindenképpen oda kerülnek, míg más gépből lehet, hogy kevesebbet hoznak oda, hanem azok rögtön az adott típus márkaszervízébe kerülnek...Mindenesetre akkor is érdekes látvány volt.)

    Eryck: Köszönöm jóindulatú hozzászólásod, természetesen a high-end nem ''abszolút értékben'' értendő, mert van sok, ennél gyorsabb notesz. De 2 kilósan ilyen paraméterekkel? Hm... Abból már nem olyan nagy a felhozatal.

    A$to|\|: Asust is lehet konfigurálni bizonyos keretek között, csak a hardver jóval drágább bele (és bármilyen más notiba), mint a Clevo konfigurátornál. Tetethetsz bele több RAMot, nagyobb HDD-t, és azt hiszem, hogy ezt a notebook bolt (Pl. a Notebook.hu garanciálisan beszereli Neked). A prociban nem vagyok biztos, mert pl. Németországban lehet kapni W3-ast 2GHz-es Dothannal, de annak kicsit más a háza, mintha az alján is lenne szellőzőnyílás. Azonkívül a nagyobb proci valószínüleg erősebb hűtést igényel, lehet, hogy ezt nem lehet ilyen alkatrészcserénél megoldani. :F

    [Szerkesztve]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Az az egy ütött szöget a fejembe, hogy miért hiszi azt mindenki, hogy olcsón is lehet jót kapni - pláne a számítástechnikában... Ez természetesen nem predesztinálja, hogy a drágább mindenképpen minőségibb, de igen valószínű.

    Persze a másik oldalon ott van az, hogy számítástechnikai termékbe nem is érdemes sok pénzt feccölni, mert igen nagy az értékcsökkenése. :)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz 4$T0|\| #25 üzenetére

    Nehéz a kérdés... Attól is függ, hogy a notebookot tényleg csak egy hordozható gépnek szeretnéd, vagy desktop gép helyett vennéd. Utóbbi esetben ugyanis szerintem fontosabb a nagy teljesítmény, és ez a Clevo előnyét jelenti. Keveslem viszont a 3600mAh-s akkut ehhez a géphez.
    Ha inkább hordozható gépként kellene (én pl. főleg így használom az enyémet), akkor lehet, hogy a könyebb Asust ajánlanám. Nekem az a gondom mindkettővel, hogy nagy ''tepsi''.

    A 375-ös Clevo a bemutatótermi darab alapján elég jól össze van rakva, nem a 450-es széria kissé ócskának ható házába van öltöztetve. És elérkeztünk ahhoz a ponthoz, ahol én a legjobban köpködök a Clevóra (kijelentem, hogy a tapasztalataimat egyetlen darab 450-es alapján szűrtem le, amely így általánosításnak tekintendő. Összehasonlítási alapként a korábbi postomban bemutatott Asus, illetve egy Dell Latitude D505 szolgáltak.)

    Iszonyatosan rossz a gép ''érzete'', minősége, összerakása, stb. Ami a karosszérián belül van, azzal nincs nagyobb gond. De az a karosszéria...
    Meséltem a törött káváról, ez állítólag szériahiba, most megcsinálták, remekül szuperál, de az egész gép recseg-ropog. A tapipad két gombja között levő négyállású gomb valami iszonyat, nyeklik-nyaklik, lötyög, stb. A gép ventilátora notihoz képest szerintem nagyon hangos, és igen gyakran kapcsol be, viszont nem vettem észre, hogy túlzottan melegedne. A kijlező látószöge horizontálisan és vertikálisan is elég rossz, a képe viszont jónak mondható.

    Mindannak ellenére, amit itt leírtam, nem egy rossz gép, ár-érték aránya jó.



    [Szerkesztve]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Eryck #28 üzenetére

    Ahogy az én postomban is...

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Eryck #33 üzenetére

    Itt szó nem volt W3-asról. Nézd meg, hogy mire írta a hsz-t, mielőtt utat engedsz íráskényszerednek.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz #64791808 #39 üzenetére

    Úgy hangzik, mintha elmenne készenléti állapotba, és nem tudna visszajönni, esetleg a vinyót kapcsolja le, és utána nem talál magára...:F

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Eryck #37 üzenetére

    Igen, a Clevo az isten, és minden más szar. :U

    Azért ne sarkítsunk már ennyire, hogy ''+ Bluetooth, Camera, 7.1 hang szoftverek helyett...''.

    Bluetooth a W3-ban is van, mínusz 1 kiló, plusz a Logitech egér, plusz a normális táska. Igaz, webkamera nincs. Jaj-jaj, ez szörnyű, nem is értem, hogy lehet meg nélküle az ember.

    S hogy miaf.-nak 256 megás X700 meg giga ram, ha nem játszol, és évente cseréled a notidat...

    És a #37. post után mondá az Úr: ''Az elvvel nem értek egyet, miszerint van értelme összehasonlítani.''. Mindegy, tudjuk, mindenki hülye csak te vagy helikopter.

    [Szerkesztve]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz dat #44 üzenetére

    '' Akinek van rá pénze, vegyen asust, akinek nincs, az vegyen clevo-t. Egyikük sem jár rosszul....''

    ...és ott a pont! :R

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz #64791808 #48 üzenetére

    Miért kéne natív felbontásban játszani? Az 1.7-es Dothan kb. egy 2.8-as P4 erejével bír, ami még ma sem nevezhető piskótának. A szűk keresztmetszet a VGA lehet, de mivel az én notebookom kb. 1000 ponttal odaveri a BBA Radeon9500-tel szerelt asztali gépemet (procierőben pedig kb. a másfélszeresét nyújtja), nem hiszem, hogy ez egyenlőre túl nagy hendikep lenne.

    ''high-end-re meg annyit, hogy akkor a szuzuki high-end, elvégre az olcsóság kategóriájában verhetetlen. Nos biztos nem rossz autó, motorikusan is tűrhető, de olyat, hogy high-end, még nem hallottam rá.''

    Rájöttem, hogy ez az autós hasonlítgatás nem jó példa, mivel az autóknál a motorikus teljesítmény nem választható el pl. a külsőtől (én legalábbis még nem láttam olyan autót, ami hasított, ugyanakkor vacakul volt összerakva), valamint méreteket pl. nincs is értelme összehasonlítani. A notiknál ez máshogy van, és igenis számít, hogy egy gép mit nyújt, ha 1 kilós, mit ha 2, mit ha 5. A Te értelmezésed szerint high-endnek csak a ''böhömnagy'' kategória ''mocskosulgyors'' gépei felelnek meg. Szerintem pedig nem. De mindegy is.

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz #64791808 #51 üzenetére

    Ezek szerint mások az igények. Én pl. 1024x768-ban CODozok az 1280x768-as WXGA-n, fullscreenben, és nem zavaró a képszéthúzás. Ha szövegszerkesztésről, internetről vagy hasonlóról lenne szó, akkor egy szót nem szóltam volna, mert szövegeket nézni nem natívban... Bleh. De játékot?! :F

    Autós hasonlat szerintem akkor sem jó... :) a 206-os miért lenne high-end? A Te logikád szerint csak a leggyorsabb lehet high-end... Ennél pedig van gyorsabb, nem is kevés :).

    Lássunk egy 2.1/1G/X800 notit 2 kiló körül. :)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák