Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheProb

    veterán

    válasz soma314 #12416 üzenetére

    -Látom a tököm nagy behatást tett a lelkedre, ennek miértjét nem nagyon értem, mert tudtommal nem a személyednek szólt...
    -A VPN-es mondatban sem volt semmi támadó jellegű, ott se értem a kiakadásod.
    -az összefoglalód hibádzik, de akkor pontosítom még 1x:
    random napokon, de mindig olyan időpontokban amikor nincs érdemi hálózati forgalom nem válaszol pingre mindig ugyan abból az 5 sw-ből valamelyik. például: csütörtökön kapunk éjjel kapunk 5-6 mailt, hogy xy sw nem válaszol pingre. az első levél jön 01:11-kor, amiben x sw nem válaszol, aztán 02:33-kor y sw, 03:05-kor z sw, stb. Vagy vasárnap voltak levelek délelőttkor és du is. De egy levélben mindig csak 1 sw-ről van szó.

    Éppen ezért nem tartom valószínűnek, hogy a szolgáltató építené újra a kapcsolatot, mert azt egyfelől nem napi szinten változó időpontokban csinálják, másfelől általában csak max 1x. Itt meg a fentiek alapján ez az elmélet bukik szerintem, aztán lehet én vagyok rosszul informált a szolgáltatók kapcsolat újraépítési szokásait illetően. Ha ez lenne a gond, akkor mindig ugyan akkor, mindig az összes sw elszállna, nem össze-vissza jönne alert az 5 sw valamelyikéről. (összesen kb. 20 switch-ünk van)

    Arról nekem sincs fogalmam, hogy a VPN-ünk milyen Layer-en van, se arról hogy pontosan milyen az internet szolgáltatásunk. Bár gyanítom, hogy más se fogja tudni hirtelen, éppen ezért utána kéne ennek nyomozni.

    "Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Új hozzászólás Aktív témák