Új hozzászólás Aktív témák

  • FecoGee

    Topikgazda

    A blogomba leírtam, de ide is bemásolom:

    --------------------

    CCNP TSHOOT – vizsgatapasztalatok

    Pénteken abszolváltam a TSHOOT vizsgát – 1000/1000!

    Tapasztalatok:

    - Nagyon érdekes vizsga! Hibajegyeket kell megoldani, bármilyen sorrendben, nagyon sok technológiát érint.
    - Minden szükséges eszközhöz van hozzáférés (client1-2, routerek, switchek)
    - Nagyon változatos ticketek vannak – a legegyszerűbbtől a legnehezebb, alig megfejthető problémákig).
    - Az idő elég (2,5 óra).
    - Tényleg ezt kell utoljára hagyni, minden ROUTE/SWITCH témakörben kell a gyakorlati jártasság!

    ----------------------------------

    CCNP vagyok – és miért nem vagyok rá büszke

    Íme a csinos logó:

    Szóval CCNP lettem. Véget ért a 8 hónapos felkészülés. Mindhárom vizsgát elsőre letettem, elég jó eredményekkel. Büszkének kellene lennem rá, de mégsem vagyok. És nem magam miatt, mások miatt. Leírom, hogy miért.

    Egy szóval meg tudom magyarázni: BRAINDUMP. 1 hét alatt lenyomják a 3 vizsgát, és büszkélkednek a CCNP-vel. De mikor a konzol elé kell ülni, akkor már bajok vannak. Az alapok nem mennek: etherchannel, OSPF, BGP… És ha elmész egy állásinterjúra, ugyanolyan minősítésetek van: CCNP. És ő sokkal okosabb nálad, hiszen egy hét alatt letette, Te meg hónapok alatt. Az fel sem merül, hogy csaltak, dumpoltak… Mert felveszik sok helyen az embert papír alapján, teszt nélkül – sajnos.

    Ezért nem lehet büszke az ember a CCNP-re. Még ha becsületesen csinálta is meg. Mert nem ér annyit, amennyit kellene. Jó lenne, ha a Cisco tenne valamit ez ellen…

    És mi a megoldás? Ha Ciscoról beszélünk, a CCIE. Azt nem lehet bemagolni, kidumpolni, elcsalni, a laboron nincs kegyelem.

Új hozzászólás Aktív témák