Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redaved

    csendes tag

    válasz csongi #862 üzenetére

    Túl alacsonyra van véve a routerben a tcp_keepalive opció, azért bontja a kapcsolatot. Ugyanez a helyzet a távoli asztallal, ssh-val, vagy akár az ftp-vel is. Elvileg 180 mp után megszakítja a kapcsolatot ha nincs rajta forgalom. T ügyfélszolgálat szerint ez így jó- már futottam náluk pár kört az ügyben.

    [ Szerkesztve ]

  • redaved

    csendes tag

    válasz csongi #867 üzenetére

    Ez feltehetőleg azért történik, mert a programotok "csak" hálózati forgalmat generál, és nem az adott - felépített - kapcsolaton végzi azt. Több megoldás is létezik a kis probléma elhárítására, de ezek barkácsmegoldások:
    -az SSH ugyebár nem kérdés, TCP timeout beállításával nem szakadnak be, szóval ez a legegyszerűbb
    -RDPvel (távoli asztallal) kapcsolatosan nekem két dolog fordul meg a fejemben:
    1, ha van SSH képes router, vagy linux kiszolgáló az adott környezetben akkor SSH tunnel kiválóan bedobja a megfelelő helyre a kapcsolatot - és mivel a fő kapcsolati elemet az SSH adja - amin ott az előbb említett timeout - ezért a távoli asztal sem tud beszakadni
    2, ha nincs, akkor VPN. A Windows szerverre VPN kiszolgáló majd azon keresztül távoli asztal.
    -FTPre megoldás lehet, hogy vannak olyan FTP kliensek (sajnos a total commander nem képes rá) ami meghatározott időnként küld egy tetszőleges parancsot - pl. ls . így nem ragad be.
    Ezzel szerintem a főbb szolgáltatások elérhetőek szakadás nélkül - más kérdés, hogy az eredeti problémára továbbra sem ad megnyugtató megoldást.

Új hozzászólás Aktív témák