Új hozzászólás Aktív témák

  • @TOM

    csendes tag

    Hali

    Tud valaki erröl a médialejátszóról valamit. Szoftveresen érdekelne mert win. media center alapú az egész és itthon sehogy nem tudom összehozni hogy a média centeren keresztül nyissak blu-ray filmeket, illetve van amelyik jó, van amelyiket menü nélkül indítja. A házimozi show-n nem kaptam érdemleges választ, pedig szerintem ez se több egy htpc-nél.

    A cumó linkje: [link]

    [ Szerkesztve ]

    TDI - Turbós Drága Igényes

  • wolfman

    veterán

    Válaszokat lehetőleg ne privátba küldjétek, mert ez a dolog engem is érdekel, de nagyon!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    up!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • BBéci

    titán

    válasz @TOM #1 üzenetére

    Nem világos, mit szeretnél tudni?
    Mindhárom változatot próbáltam, minden szempontból eszméletlen, utolérhetetlen a tudásuk.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • csabal

    csendes tag

    válasz BBéci #4 üzenetére

    ezt itthon is meg lehet venni, sokkal jobb MAGYAR (HomeSys) fejlesztésű szoftverrel, iszonyatos sok magyar tartalommal stb.

    http://www.ansys.hu/termekeink/konfiguracio.php?id=146

    felhasználói felület: http://vimeo.com/channels/homesys

  • wolfman

    veterán

    válasz csabal #5 üzenetére

    Igen, mondjuk ez a szoftver kéne PC-re. Mivel Vista rendszer fut a masinában is, gondolom Win alatt is lehetne futtatni, csak sehol nem lehet külön beszerezni, pedig jó lenne. :(

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • BBéci

    titán

    válasz csabal #5 üzenetére

    Blu-ray lemezekkel mit tud kezdeni???
    Mi alapján állítod, hogy sokkal jobb??? Összehasonlítottad valamelyik CineMasterrel???
    A CineMastert is meg lehet itthon venni, a Házimozi Stúdió forgalmazza.
    Milyen magyar tartalomra gondolsz?

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • lcee79

    őstag

    Hi!

    Megnéztem én is a bemutatót, de nem értettem, hogy egy Windowsos HTPC, Windows Media Centerbe integrált Arcsoft TotalMedia Theatre 3 Platinum-al, hogy lesz olyan fantasztikus médialejátszó?

    Nem tudom hogy pl ebben olyanokat, hogy 8-10-12 biten adja ki a jelet, vagy bármi ami pl egy HDi Dune-on beállítható, van-e?
    Videókártyán nem láttam ilyen beállításokat.
    És ha jól értettem 8000 euró?

    Videó ami ment jó volt, de az nem tudom mennyire volt a player érdeme.
    Mert Blurayről és azzal a kivetítővel és a JBL Synthesis rendszerrel már nagyon nem lehet elrontani.
    Megnéztem volna egy összehasonlítást....

    [ Szerkesztve ]

    https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

  • wolfman

    veterán

    válasz lcee79 #8 üzenetére

    Tudod, az a probléma ezzel, és azért is nyílt ez a topik, mert a rendezők és a kezelő személyzet semmit nem árulnak el a készülékekről maximum ha vásárolsz is. Mi tavaly voltunk és kérdezni akartuk a nagyterem kezelőjét erről-arról, de úgy leszerelt minket mintha valami szakadt hajléktalanok lennénk kemény sz@razsggal megkenve, és nagy érdeklődéssel rohant az öltönyös úriemberek után!

    Tudom hogy érdeke minél többet eladni mindenből, de egy ilyen hozzáállás rohadtul tudja b@szni az ember csőrét, hogy két ember van számukra, aki beül de sose lesz ilyenje és csak a nyálát csorgatja(de lehet hogy ért a házimozikhoz), meg aki öltönyben megy és pár dB után már nyílik is a pénztárcájuk mert rohadtul nem vágja a témát, de olyan jó nagyban nézni a filmet!

    Nem mellesleg, idén nem tudom milyen volt, de tavaly mikor beültünk a nagyterembe, berakták az IronMan-t és a kivetített kép felső és alsó része sokszor el volt csúszva a gyors jeleneteknél, amit egy tök átlag ember nem biztos hogy észrevesz, de minket hármunkat haverjaimmal pl. kifejezetten idegesített a végére! Egy több millás rendszertől ezt azért nem várta volna az ember.

    Végignézve az egész kiállítást semmi érdekeset nem láttunk, még azok a szobák is rettenetesek voltak ahol a hangminőség volt a lényeg, mert végig mindenhol ez a dögunalmas, ki..szott szar Jazz zenét nyomatták. Egyetlen érdekesség a Pioneer KURO TV volt aminél búslakodtunk hogy kár hogy ki van kapcsolva, mjd hírtelen jött pár részlet egy enyhén megvilágított autóból, akkor döbbentünk rá hogy ezeket a feketéket bizony bekapcsolt állapotban produkálja. :Y
    Mellette a BOSE hangfala ahol 2 öklömnyi doboz alázott minden mást a környéken!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • BBéci

    titán

    válasz lcee79 #8 üzenetére

    Három változatban kapható, 4, 6 és 8000 euróért.
    Szerintem is drága egy kicsit, de ennyiért is elég sokat megvesznek belőlük, miért adnák olcsóbban?
    A bennük lévő alkatrészek mindegyike válogatott és a lehető legjobb minőségű. Hasonlítottuk Pioneer BDP-LX91-hez, annál tapinthatóan jobb a képe. Állítólag - azon a teszten nem voltam ott - a Denon DVD-A1UD is elmarad a csúcs CineMastertől.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • BBéci

    titán

    válasz wolfman #9 üzenetére

    Láttam néhány CineMaster tulajdonost és vásárlót, egyik sem volt öltönyben, viszont nem a készülék belsejére voltak kíváncsiak, hanem a tudására, kép és hangminőségére.
    A vásárlóknak sem árulnak el róluk semmit, akit érdekel, szedje szét és nézze meg. Én láttam a belsejüket. Szép! :K
    Mi bajod a dzsesszel, milyen zenét szerettél volna hallgatni? A legtöbb szobában lehetett válogatni a lemezek közül. Én Vivaldi 4 évszakából is hallottam részleteket.
    Hol láttál KURO plazmát, melyik cég szobájában?

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • BBéci

    titán

    válasz zetecR #12 üzenetére

    Látogass el a Házimozi Stúdió bemutatótermébe, ott testközelből találkozhatsz a készülékekkel!

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • wolfman

    veterán

    válasz BBéci #11 üzenetére

    Ha nem is az öltöny számít, akkor az hogy eleve vásárlási szándékkal fordulnak a házigazdákhoz, nem pedig úgy, hogy "jó lenne, de tudni szeretnék pár paramétert a készülékből!" Hidd el, akkor ott terelés lett volna.
    Tudod, az, hogy senkinek nem árulnak el semmit, ellenben ilyen szövegek - már ne haragudj meg hogy ezt mondom - amivel te is jössz, hogy a legjobb minőségű alkatrészekből összeválogatott készülék! ÉS? Ne mondja nekem senki hogy PCn ugyan ez a minőség nem kivitelezhető minőségi hangkártyával meg alaplap+memória+processzor kombóval mert az hülyeség. Persze egyedül szoftver nincs rá. A Windows Media Cinema már majdnem jó rá, csak szarozni kell a sok beépülő szoftverrel, amik van hogy összeakadnak egymással, meg körülményes állítgatni etc. Nekem ez a bajom. Gondolom üzleti dolog miatt nem foglalkoznak a PCvel, nincs rá támogatás, mert inkább vegyél ilyen méregdrága cuccokat.

    A Jazzel az a bajom, hogy én nem szeretem, mert összevissza játszik mindenki ami éppen eszébe jut, nincs egy átfogó dallama, és csak azért hallgatni mert ezzel jön ki az igazi minősége a hangrendszernek, az hülyeség. Persze van jó Jazz is, de ezek pont nem azok voltak. Elbírtam volna valami filmzenét képzelni (Transformers, Rettenthetetlen, Utolsó Mohikán, Gyűrűk Ura etc.). Felüdülés volt mikor a Dixie Chicks - Godspeed nótája véletlenül betévedt az egyik lejátszóba.

    A KURO a 2. emeleten volt az étteremtől/bártól vissza az egyik kis szobában, a LOEVE tévék előtt/mellett. Na mondjuk azért és a BOOSE miatt megérte ott lenni.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • BBéci

    titán

    válasz wolfman #14 üzenetére

    Igen, terelés lett volna, de ezen nem lehet csodálkozni, a high-endben így szokás. A bálterem bérleti díja egy kisebbfajta vagyon, amit azért fizettek ki, hogy hasznot hozzon. Abból nem lesz bevétele a HMS-nek, hogy minden érdeklődőnek mesélnek a készülékről.
    Viszont elővételben elkelt néhány lejátszó és komplett Synthesys hangrendszer is.
    A cég tulajdonosát 14 éve ismerem, még hozzá nem futólag, hanem elég közelről, de még nekem sem árulja el a CineMaster titkait. Zseniális ötleteket használtak fel a tervezéséhez, amiket csak egy igazi idióta tenne mindenki számára elérhetővé.
    Ha szerinted ugyanez a minőség PC-n kivitelezhető, készíts egyet, szabadalmaztasd és multimilliomos lehetsz! Dollárban.
    16 évesen kezdtem jazzklubokba járni, komolyzenei koncertekre pár évvel korábban. Nekem semmi bajom nem volt a demózenékkel.
    A Bose cuccok kiválóak, páratlanok a maguk (bögreszett) nemében, de a hangjuk nem hasonlítható össze egy komolyabb állódobozéval. Itthon, a nappalimban is teszteltem Bose rendszereket, tisztában vagyok a képességeikkel.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • lcee79

    őstag

    válasz BBéci #15 üzenetére

    A DUNE bemutatóján is Pioneer tv volt, kb 42es lehetett, nem nagy méretű, de elég meggyőző volt...

    A cinemasterről pedig annyit, hogy örülök hogy vannak olyan emberek akik kérdés és mindenféle tudás nélkül megvesznek egy terméket 8000 euróért amiről azt mondták hogy jó, én nem ez vagyok
    Sőt hogyha lenne 10.000 euróm, akkor is érdekelne, hogy miért jobb és bele is néznék, különben nem venném meg...
    De ez a veszély nem fenyeget :) mivel 8000 euróm egy autóra sem lenne.. :D Nem hogy médialejátszóra.

    Én azt gondolom, hogy a pana tv-m meg a dune base 3.0 is bőven jó, még ezt sem mondom el nagyon másnak, mert már ez is túlzásnak gondolják sokan....

    És a médialejátszó tv és a hozzá tartozó hálózati dolgokról írtam a diplomamunkám.
    Nem ismeretlen a téma előttem..

    [ Szerkesztve ]

    https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

  • wolfman

    veterán

    válasz lcee79 #16 üzenetére

    Volt idén DUNE? Na arra kíváncsi lettem volna, mert tervezem a vételét.

    Én ugyan ezt mondom erről a dologról. Biztos jó és szép, de azért valamit tudjunk már meg róla, nem pedig 0 infóval odateszik, hogy na akkor vegyed vagy mennyé innen. Azért meg nem fogok venni hogy elmondhassam hogy nekem van ilyenem, pedig tök felesleges, mert pl. ott a DUNE ami majdnem ugyan arra képes, csak meg lehet tudni mi van benne.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • lcee79

    őstag

    válasz wolfman #17 üzenetére

    Mikor levitték 75-re eladtam a popcorn a-110-em :) és megvettem a DUNE-t
    Nem bántam meg, mindenben jobb szerintem. Ezzel lehet mindent ahogy akarok, és főleg, hogy szeptember 16.-ai firmware óta tudja az ntfs-t írni olvasni...
    kivettem a gépemből a az 1 tb-os filmmel teli vinyót, betettem a base rackjébe és már nézhettem is a filmeket. Törölni is tudok, másolni is rá.
    USB-n 20.000-el másol....
    A-110 kb 5000-el tudott.. :(
    Hálózati programokban és ilyen youtube stb a popcorn volt a jobb, de azt ritkán használtam, meg most a Pana tv-m amúgy is tudja :)

    Blu-ray menüt kezeli, van böngészője, és a magyar fóruma nagyon jó.
    (Nem a beregisztrálós, azt hozzáteszem, azoknál drágább is és nem is ilyen segítőkészek, és csak azok írhatnak a south park szereplőinek :) akik náluk vették a lejátszót 4000-el drágábban mint a másik cégnél...)

    A Cinemasterben megnéztem volna milyen videokártya van, és lehet-e állítani a 8-10-12 bitet mint a DUNE-ba, mert itt lehet...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

  • BBéci

    titán

    válasz wolfman #17 üzenetére

    Mindketten tévedésben vagytok.
    Nem azért veszik meg, hogy elmondhassák, nekik van ilyen, hanem a kép és hangminőség láttán. A Cinemaster vevői szinte kivétel nélkül rendelkeztek valamilyen csúcsminőségű BD- és/vagy médialejátszóval, amit jól ismertek és látták, hallották a különbséget. Kérésre a forgalmazó elviszi hozzájuk, beüzemeli és a vevőjelölt saját érzékszerveivel, saját jól ismert rendszerén hasonlíthatja össze a meglévővel.
    Felesleges a 8000 eurót emlegetni, feléért kapható a legkisebb modell. Elismerem, nem olcsó az sem, de 5000 eurós Blu-ray-játszót veri a képminősége, szolgáltatásai, kezelhetősége fényévekkel megelőzi bármelyiket.
    Szétszednéd, belenéznél a SIM2 C3X Lumis vetítőbe is, mielőtt megvennéd?
    Szétkapnád a Mark Levinson végfokot, hogy megtudd, mitől szól olyan elképesztően jól? Vagy a JBL Array 1400-at, ami a nagyteremben szólt?
    A Ferrari és a Porsche hengerfejét lekapnád, mielőtt kifizeted?
    Leszerelted a tévéd hátlapját, amikor kiválasztottad a többi közül?
    Hagyjuk már ezt az informatikus, számítógépszaki szemléletet. Ez high-end szórakoztató-elektronika.

    A két nagyobb CineMaster képes Blu-ray lemezt olvasni és írni, tartalmukat 2x1,5 illetve 2x2 terás háttértárára másolni, a filmeket rendszerezi, katalogizálja, netről letölti a lemezborítót és a fülszöveget stáblistát, egyebeket.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • lcee79

    őstag

    válasz BBéci #19 üzenetére

    Én a többihez nem értek, csak az informatikához, és tudom hogy van olyan cucc ami jó és van ami csak drága.
    És kétkedve adnék ki egy windowsos lejátszóért ennyi pénzt
    Biztos vagyok benne, hogy nem lehet rossz, és abban is hogyha vkitől kapok ajándékba akkor lesz is egy ilyenem (esély 0% :) )

    Csak mivel kíváncsi lettem volna a tudására, meghallgattam volna néhány adatot
    ahogy a többi szobában sok termékről.
    (ahol nem nekem kellett elmagyarázni hogy mit is tud a cucc :), ilyen is volt. Vagy hogy amit állít azt nem tudja...netgear router pl...)
    Ahol viszont elmondták örömmel hallgattam.

    Ez is egy ilyen lett volna.

    https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

  • BBéci

    titán

    válasz lcee79 #20 üzenetére

    Könyörgöm, miért nem mindegy, hogy Windowsos, vagy Linuxos az a lejátszó?
    Miért vettél Dunét, amikor létezik Asus OPlay és hasonlók, negyedannyiért???

    CineMastert sokszázmilliós házak dedikált moziszobáiba vesznek, ahol a rendszer hasonló minőségű és árú komponensekből áll. Oda valók.
    Nem tévékhez, hanem háromcsipes, full HD, DLP vetítőkhöz, millióba kerülő vásznakhoz.
    Éppen ezért én sem vágyom CineMasterre, egy Dunével elégedett lennék.

    Egyértelmű volt számomra, hogy informatikus vagy. Azon sem csodálkoznék, ha a HDMI kábelek közti kép és hangminőség különbséget tagadnád. :U

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • lcee79

    őstag

    válasz BBéci #21 üzenetére

    "Azon sem csodálkoznék, ha a HDMI kábelek közti kép és hangminőség különbséget tagadnád. :U"

    Majdnem... Eddig így volt...Pár hónappal ezelőttig...
    Mivel szabványnak kell(ene) megfelelnie. De nem így van teljesen
    Addig amíg a dune nem produkált mást egy olcsóbbal mint egy drágábbal...
    Most egy 1 méteres kábel van 10.000-ért...(Profigold, ami adatok szerint 48bit és 1440P)
    Sokkal jobb mint volt, a régivel csak 8 biten működött rendesen
    De ez sem 100%-os
    De audioquestre (egyik felhasználó szerint azzal már jó ez a probléma... azt nem írom le mert hosszú) már nincs pénzem (akciósan 50.000 kb...)

    Persze ez a rendszer tudom hogy így is jobb mint amilyen magyarország lakosságának a 80-90%-ánál (igaz őket nem is érdekli a téma).
    Meg vannak a többmilliós rendszerrel rendelkezők.
    Bár náluk én a pénz meglétét erősebbnek érzem, mint a szakértelmet.

    Ha mindenből megveszem a legdrágábbat annyira nem lőhetek mellé.....
    szerintem így gondolják....

    Én meg hónapokig nézem a netet hogy lehet 50-100ból kihozni olyat aminél jobbat már csak sokkal drágábban lehet.. :)

    https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

  • BBéci

    titán

    válasz lcee79 #22 üzenetére

    Teljesen normális a hozzáállásod, olcsón kell jót venni. :K
    Viszont nagy marhaság lenne 50000 forintot kiadni kábelre, amikor nem használnád ki a tudását. Amire neked kell, azt bármelyik 10000 forint körüli is tudja.
    Például ez.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • joco1114

    csendes tag

    válasz wolfman #9 üzenetére

    Én voltam idén a HM és HiFi Show-n, igazad van, tényleg nem foglalkoznak az átlagemberrel. Csak pár paramétert szerettem volna tudni, no meg megemlítettem, hogy az újságban (Digitális Házimozi) már ígérik egy ideje, a bemutatását, de még semmit sem produkáltak.
    A válasz az volt, hogy kérdezzem meg azt a 60 embert, akik már vettek ilyen készüléket. Előtte sem volt szimpatikus a csávó, de ezen fellengzős, nagyképű duma után meg pláne nem. Bezzeg egy igen dekoratív, dupla 1000 ccm-es hölgy és az öltönyös pasija jobban érdekelte. :)

    Őszintén szólva, engem a vakteszt nem győzött meg annyira, hogy megérje a $8k-t. Valamelyik angol fórumon mintha valaki említette volna, hogy igazából egy egyszerű HTPC, kommersz, bár válogatott cuccokból összerakva, passzív hűtéssel egy HFX házban. A hangkártyáról írtak még valami olyat, hogy a legnagyobb kártya valami X-Fi szintű cucc.

    Ami meglepett, hogy TMT-vel játszották le a tartalmat, tehát Windows alapú a rendszer. De akkor legalább már integrálva lenne a rendszerébe.

    Ha valaki nem próbálta, hasonló Media Center program PC-re a Mediaportal. Már tudja a filmkatalogus.hu-ról az infók lekérését (megcsináltam), tehát nem marad el a fenti szoftvertől, ha elsősorban medialejátszóként szeretnéd a HTPC-d használni. Persze szépen beszél magyarul, pluginozható, skinezhető, stb.

    Ja és a filmes tartalmaidat (a listádat) szépen szinkronizálja netre, amit megoszthatsz a barátaiddal. Még nem sokat tud ez a feature, de dolgoznak rajta a srácok.

    Bocs a hosszúért. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák