Aktív témák

  • karib

    addikt

    válasz Pari #1 üzenetére

    A notebookon valszeg van egy UTP Ethernet csatlakozó és egy modem is. A szélesebbik a hálózat, a vékonyabbik a modem.

    Ha a te gépeden keresztül akarod rákötni a Chellóra a notebookot, akkor asszem nem olyan bonyolult. Veszel egy crosslink UTP kábelt és összekötöd a két gépet. Mindkét gépen lefuttatod a hálózati varázslót, értelem szerűen olyan dolgokra kattintgatva, ami arra a gépre vonatkozik (te gépeden valami olyasmi, hogy közvetlenül csatlakozol a netre, meg akarod osztani a kapcsolatot, miegyéb, a másikon pedig hogy helyi hálón keresztül csatlakozik a netre stb.). Elvileg sikerülnie kell, én még ISDN-t osztottam meg egy XP-s gép és egy Win98-as notebook között gond nélkül, pedig én sem vagyok egy hálózati guru.

    De talán a legfájdalommentesebb, ha elmész és veszel kb. 8-10 ezer forintért egy broadband routert (ADSL elosztó, sok neve van), azt dugod rá a Chellóra, majd a routerbe a két gépet. Akkor bárki bármikor netezhet, nem kell a te gépednek bekapcsolva lennie, plusz még egy tűzfalként is szolgál, tehát sok előnye van, az ára pedig már elenyésző. Mistralban (nem reklám, csak útbaigazítás...) 6.688 forint nettó a Surecom EP-4904AX, aminél jobb árat nagykerben sem láttam eddig - nekem más helyről van ilyen, és bár nem tökéletes, de jól teszi a dolgát.

    Department of Redundancy Department

Aktív témák